داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
ساخت هزار کیلومتر راه روستایی توسط دولت سیزدهم در سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۷۶۳۲۷
تاریخ انتشار:جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۲۳
وزیر راه و شهرسازی گفت: حدود یک هزار کیلومتر راه روستایی از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون در سیستان و بلوچستان به‌غیراز عملیات بهسازی و روکش آسفالت و در واقع به طور متوسط روزی یک کیلومتر راه روستایی در این استان ساخته شده است.
ساخت هزار کیلومتر راه روستایی توسط دولت سیزدهم در سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا»، مهرداد بذرپاش روز جمعه در حاشیه عملیات اجرایی ۱۳۳ کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تا به امروز در حوزه بزرگراه بیش از ۳۴۰ کیلومتر عملیات افتتاح بزرگراه در سیستان و بلوچستان انجام شده که بیشترین میزان احداث، تکمیل و بهره‌برداری بزرگراه‌های استان مربوط به همین سه سال شروع کار دولت مردمی به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: ۱۸۲ کیلومتر باند دوم بزرگراه در پنج مسیر ارتباطی امروز به بهره‌برداری رسید که ارزش این پروژه حدود ۷۰ هزار میلیارد ریال است که این رقمی قابل‌توجه در بهره‌برداری‌های بزرگراهی محسوب می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از ابتدای دولت تا به امروز در حوزه بزرگراه بیش از ۳۴۰ کیلومتر عملیات افتتاح بزرگراه انجام شده است تصریح کرد: درگذشته تا ابتدای دولت سیزدهم در مجموع ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسیده بود.

وی عنوان کرد: بیشترین میزان احداث و بهره‌برداری از بزرگراه‌های سیستان و بلوچستان که عدد قابل‌توجهی نیز به شمار می‌رود مربوط به دولت سیزدهم است.

بذرپاش به بهره‌برداری از پایانه مرزی میرجاوه و پروژه‌های حوزه راهداری اشاره کرد و افزود: علاوه بر این در مجموع تاکنون بیش از ۳۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال پروژه به بهره‌برداری می‌رسد و حدود ۱۰۰ هزار میلیارد ریال پروژه جدید در بخش راهداری مانند بهسازی محورهای مواصلاتی، احداث پل، ابنیه در این استان آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: در بخش جنوبی سیستان و بلوچستان به دنبال ۲ سیلاب اخیری که اتفاق افتاد خسارت‌های سنگینی به بار آمد به همین دلیل همه در تلاش برای ترمیم خسارت‌هایی که به محورهای مواصلاتی جنوب استان وارد شده هستیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اکنون عملیات ترمیم محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شده به‌طوری‌که پیمان‌ها بسته و قراردادها منعقد شده تا هر چه سریع‌تر پل‌هایی که بر اثر سیلاب دچار آسیب شده‌اند احداث مجدد شوند.

وی با اشاره به اینکه راه‌های جنوب سیستان و در سطح دشت بنا شده‌اند خاطرنشان کرد: باتوجه‌به این جریان با هر بارانی همه مسیر راه‌ها زیر آب می‌رود؛ بنابراین باید کار به‌صورت اصولی انجام شود؛ یعنی باید راه‌ها ارتفاع قابل‌توجهی نسبت به سطح دشت داشته باشند البته این کار در بلندمدت انجام می‌شود.


انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark