داخلی آرشيو يادداشت صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
یادداشت؛
چرا صبر استراتژیک؟
کد مطلب: ۷۶۱۶۵
تاریخ انتشار:شنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۳۲
برخی رسانه های غربی مدعی شده اند که رهبری از فرماندهان نظامی ایرانی خواسته که در مقابل کارهای اسرائیل صبر استراتژیک داشته باشند.نکته قابل تامل در این ماجرا این است که نباید صبر استراتژیک را اشتباه تعبیر یا تفسیر کرد.
چرا صبر استراتژیک؟
 حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن سنجری، مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه ثارالله استان کرمان در یادداشتی به اوشیدا نوشت: یکی از موضوعاتی که این روزها در فضای مجازی و محافل عمومی، اقشار مختلف دست‌به‌دست و دهن به دهن می‌شود مسئله انتقام سخت، از صهیونیست‌ها به سبب حمله به کنسولگری ایران در سوریه و شهادت مستشاران جمهوری اسلامی ایران است.
 در پیام تسلیت امام خامنه ای آمده است که فرمودند: رژیم خبیث به دست دلاورمردان ما مجازات خواهد شد. آنها را از این جنایت و امثال آن پشیمان خواهیم کرد به حول و قوهٔ الهی. در خطبه‌های نماز عید فطر هم فرمودند: وقتی به کنسولگری ما حمله می‌کنند، مثل‌اینکه به خاک ما حمله کرده‌اند؛ این عرف دنیا است. رژیم خبیث اشتباه کرد در این قضیّه؛ باید تنبیه بشود و تنبیه خواهد شد.

 سردمداران غربی و برخی دول آسیایی با پادرمیانی و پافشاری دنبال عدم پاسخ جمهوری اسلامی هستند و با تعابیری که نظم منطقه دچار چالش می‌شود دنبال عدم تنبیه رژیم صهیونیستی از طرف ایران هستند، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید: "به ترکیه و چین و عربستان گفتیم که به ایران بگویند تشدید تنش‌ها به نفع هیچ‌کس نیست و این کشورها باید از پس از تهدیدهای تهران علیه اسرائیل، از ایران بخواهند که درگیری‌ها را در خاورمیانه تشدید نکند.

 در حالی که مردم ایران منتظر این تنبیه قطعی هستند و شهرک‌نشینان خود را در پناهگاه‌ها از ترس انتقام قطعی ایران مخفی می‌کنند. برخی از طرف آمریکا مثل اردوغان پیغام می‌دهد ایران صبر راهبُردی از خود نشان دهد، برخی به‌دروغ از معامله با ایران برای عقب‌نشینی رژیم از محاصره غزه در صورت عدم پاسخ ایران بحث می‌کنند.

 برخی از غرب‌گرایان داخلی که سابقه تهوع‌آوری دارند در سینه‌چاک دادن برای غرب و در ماجرای عین الاسد گفتند انتقام حاج‌قاسم باسیلی عین الاسد گرفته شده امروز توصیه به صبور بودن ایران دارند اما صبر راهبُردی یعنی چه و کجا باید بکار برده شود.؟
 صبر استراتژیک عمل با تفکر به‌موقع، دقیق، حساب شده، بازدارنده، و انتقام گیرندگی که موجب برهم‌ریختن اردوگاه‌های دشمن بشود صبراستراتژیک، یعنی اینکه دشمن مرتب زمان‌بندی برای خودش فهرست بکند و نتواند تشخیص زمان دقیق ومکان عملیات را پیش بینی بکند
 صبر استراتژیک، یعنی در یک اقدام حساب شده جداول سیاست‌های چند ساله دشمن را باچالش و برنامه‌های آنها را بهم بزنید
 صبر استراتژیک نوعی عملیات ترکیبی با تهاجم ترکیبی ودفاع ترکیبی همراه می‌باشد صبر استراتژیک به معنای انتقام از یک نفر ویک پایگاه وپادگان نیست که باید رصد بشود وبعد اقدام صورت بگیرد بلکه تمام پایگاه‌های آمریکا اسراییل وهم پیمانان آنها در تیررس جمهوری اسلامی است نمونه بارز وپیشرفته آن عین الاسد بود که مرکز فرماندهی وکنترل آمریکایی‌ها بود. بلکه عملیات در حوزه بازدارندگی آنچنان باید حساب شده باشد که غیر قابل ترمیم مثل طوفان الاقصی حتی در مقیاس بالاتر باشد که جهانیان را مثل روز قدس امثال سر سیاست‌ها وبرنامه های صهیونیست‌ها شوراند.

 صبر استراتژیک از روی ترس پاسخ گویی دشمن، ویا ایجاد جنگ بزرگ، ویا..نیست بلکه ضربه باید جوری رقم بخورد که حریف ضربه فنی بشود یک نمونه هم افزایی مقاومت آمریکا را از منطقه اخراج کرد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark