داخلی آرشيو يادداشت صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۲
 
یادداشت؛
دوران زعامت مقام معظم رهبری، دوره تثبیت ارزش‌های انقلاب است
کد مطلب: ۷۵۳۱۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۴
دوران زعامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را به رهبری ملت ایران را می‌توان به دوران تثبیت ارزش‌های انقلاب تفسیر کرد.
دوران زعامت مقام معظم رهبری، دوره تثبیت ارزش‌های انقلاب است
 احمدمیرگل استاد دانشگاه و عضو هیئت‌علمی دانشگاه پیام‌نور سیستان و بلوچستان در یادداشتی به اوشیدا نوشت: پس از رحلت امام خمینی (ره) مدیریت کشور در شرایط ویژه‌ای در تقابل با هجمه گسترده دشمنان قرار گرفت که با زعامت مقام معظم رهبری همه توطئه‌های آنان باطل شد.

بعد از امام(ره) جلوه جامع و کامل در شخصیت مقام معظم رهبری و هدایت انقلاب توسط ایشان دیده می‌شد و انقلاب اسلامی ایران، این الگوی تمام‌عیار و تمام‌نمای حیات مادی و معنوی ایدئال بشریت امروزه به اثبات رسیده است و شاهد این بودیم که در دوران رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جوامع اسلامی به‌صورت توفنده مجذوب انقلاب اسلامی شدند.

ازآنجاکه هر حرکت عمیق و وسیع سیاسی اجتماعی به دو مرحله بروز و تثبیت تقسیم می‌شود، اگر دوران امام خمینی (ره) را پیدایش انقلاب اسلامی و احیای ارزش‌های الهی و دینی بدانیم، قطعاً دوران زعامت مقام معظم رهبری به رهبری ملت ایران را می‌توان به دوران تثبیت ارزش‌های انقلاب تفسیر کرد.

قدرت ما در سایه ولایت‌فقیه شکل‌گرفته و تحت زعامت مقام معظم رهبری در پایه‌ریزی ارکان قدرت فرهنگی گام‌های مهمی برداشته‌ است.

مقام معظم رهبری با متانت، صلابت و روشن‌بینی خط امام راحل را ادامه دادند و با تصمیم‌های بسیار حکیمانه و امام‌گونه خود در هر مقطع و پیچشی از مقاطع انقلاب اسلامی راه را آن‌گونه که باید، به جامعه انقلابی خود و حتی به فرهیختگان و اندیشمندان جامعه نشان دادند.

آن پرچم بیداری که امام راحل برافراشت، هرگز نخوابید و انقلاب اسلامی به برکت رهبری‌های حکیمانه و داهیانه مقام معظم رهبری تثبیت شد؛ البته معنای دوران تثبیت آن نیست که انقلاب اسلامی دشمن نداشته باشد، بلکه به معنای آن است که انقلاب اسلامی مبتنی بر یک فرهنگ غنی، اصول و مبانی بنیادین عقلانی، الهی و فطری است که هیچ‌گاه قابل‌خدشه نیست.

نقش رهبری در ناکام گذاشتن دشمنان و مأیوس کردن آنها در آن روزهای آشوب و دلهره، بسیار تعیین‌کننده بود، رهبری فرزانه انقلاب با مدیریت حکیمانه خود، این دل‌های نگران و مضطرب را به شکل هنرمندانه‌ای به ساحل امن هدایت کردند و با دمیدن مجدد روح نشاط و شادابی و امید در جان فسرده مردمی که با ارتحال امام (ره)، روح و توان خویش را کاملاً ازدست‌رفته می‌دیدند، اولین نشانه معجزه مسیح گونه‌اش را به زیبایی تمام، برای دنیا به تصویر کشاندند.

انقلاب اسلامی در سایه رهبری مقام معظم رهبری تثبیت شد و این بزرگ‌ترین خطری است که دشمن برای خود احساس می‌کنند و مستکبران هراس دارند که انقلاب اسلامی مرحله تثبیت را گذرانده و این دست‌وپازدن‌ها و رفتارهای مذبوحانه نمی‌تواند درخت تنومند انقلاب اسلامی را که حیات مجدد اسلام، دین و به‌ویژه مکتب اهل‌بیت (ع) است، محو کند.

انقلاب اسلامی با مصادیق امام خمینی (ره) پیروز شد و ادامه یافت و امروز نیز در پرتو رهبری‌های خردمندانه رهبر معظم انقلاب باز هم نیازمند ادامه‌دهنده مکتب امام راحل هستیم.


انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark