داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه ملبورن استرالیا:
عرفه روز دعا و مناجات برای قرب الهی است
کد مطلب: ۷۴۴۴۶
تاریخ انتشار:شنبه ۱۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹
حجت االاسلام و المسلمین اشفاق وحیدی: دعای امام حسین(ع) در روز عرفه بالاترین درس توحید ناب است
عرفه روز دعا و مناجات برای قرب الهی است
حجت الاسلام و المسلمین اشفاق وحیدی نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و امام جمعه ملبورن استرالیا به  مناسبت روز عرفه در گفتگو با خبرنگار اوشیدا، بیان کرد: پرودگار متعال روز عرفه را برای بندگان نیک و پرهیزگار خود عطا کرده که در این روز با مناجات و راز و نیاز به قرب الهی دست می‌یابند.

نماینده شورای علمای شیعه پاکستان در استرالیا افزود: مومنان قطعا در روز عرفه برای هدایت و عاقبت بخیری عزیزان و هم نوعان خود دعا می‌کنند و نباید فراموش کنیم که در این روز دعای مخصوص برای حضرت صاحب الزمان عج و منتقم شهدای کربلا، خواهد بود.

وی ادامه داد: حضرت سیدالشهدا امام حسین علیه السلام برای دفاع از دین محمدی و سربلندی اسلام و مسلمین قربانی و ازخودگذشتگی تاریخی کردند که در تاریخ دیگر تکرار نخواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین اشفاق وحیدی خاطرنشان کرد: حضرت ابراهیم علیه السلام به فرمان پرودگار حضرت اسماعیل علیه السلام برای قربانی آماده کرد و از سوی دیگر حماسه جاویدان کربلا نیز استمرار این قربانی بزرگ و توسط حضرت امام حسین علیه السلام محسوب می‌شود.

نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در استرالیا گفت: حج یک رویداد عظیم و مبارک برای یکپارچگی جهان اسلام است و دشمنان مشترک ما از این گردهمایی وحشت زده هستند‌.

وی تصریح کرد: آموختن فلسفه حج و کربلا برای همه اجتناب ناپذیر است و فقط از این طریق می توان پیام های حج، کربلا، قربانی و مبارزه علیه باطل را مخابره کرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark