داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:
وحدت و ظلم‌ستیزی عامل فراگیرشدن مکتب امام خمینی (ره) در جهان
کد مطلب: ۷۶۳۳۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۱۱
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران توقف ندارد و وحدت مسلمانان و ظلم‌ستیزی عامل فراگیرشدن مکتب امام خمینی (ره) در سراسر جهان شد.
وحدت و ظلم‌ستیزی عامل فراگیرشدن مکتب امام خمینی (ره) در جهان
دکتر فرهاد شهرکی با تسلیت سالگرد رحلت بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: امام خمینی (ره)، به‌عنوان رهبر انقلاب اسلامی و بنیان‌گذار نظام جمهوری اسلامی، نقش بسزایی در تحولات تاریخی ایران داشتند. ایشان با رهبری خود، انقلابی را هدایت کردند که منجر به سقوط رژیم شاه و تأسیس یک نظام بر پایه اصول اسلامی شد.

وی افزود: امام خمینی (ره) با تأکید بر استقلال، آزادی، و جمهوری اسلامی، موجبات عزت و اقتدار ایران را در عرصه‌های مختلف فراهم آوردند. ایشان با الهام از معارف اسلامی و با استفاده از مفاهیمی چون ولایت‌فقیه، به دنبال ایجاد جامعه‌ای بودند که در آن ارزش‌های اسلامی و انسانی حفظ شود و از استعمار و استثمار مصون بماند.

شهرکی تأکید کرد: امام خمینی (ره) با تأکید بر اهمیت وحدت مسلمانان و مقابله با ظلم و ستم، نقش مهمی در تقویت هویت ملی و اسلامی ایرانیان ایفا کردند. عزت و اقتدار ایران اسلامی در دوران پس از انقلاب نیز با تأکید بر اصول و ارزش‌های انقلابی، تحت رهبری امام خمینی (ره) و سپس مقام معظم رهبری، در مقابله با چالش‌های داخلی و خارجی تداوم‌یافته است.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این اقتدار امام نه‌تنها در حوزه سیاسی و فرهنگی بلکه در حوزه‌های دفاعی و امنیتی نیز مشهود است. امام خمینی (ره) با رهبری حکیمانه و باتکیه‌بر اصول اسلامی، نقش بسزایی در ایجاد و حفظ عزت و اقتدار ایران اسلامی داشته‌اند و این میراث تا به امروز ادامه دارد.

وی با اشاره به نقش ارزنده مقام معظم رهبری در ماندگاری مکتب امام افزود: امام خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، ادامه‌دهنده مکتب امام در سخنرانی‌اش به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (رحمه‌الله)، مهم‌ترین خصوصیات معمار انقلاب اسلامی را در قالب، تحول‌خواهی، تحول‌انگیزی و تحول‌آفرینی معرفی نموده‌اند.

وی تصریح کرد: امام خمینی (ره) با روحیهٔ تحول‌خواهی و تحول‌انگیزی، تحولات بزرگی را در دوران خودش ایجاد کردند. ایشان نه‌تنها به‌عنوان یک معلم و استاد، بلکه به‌عنوان یک فرمانده داخل در عملیات‌ها و یک رهبر واقعی، نقش بسیار مهمی در تحولات انقلاب داشتند. امام خمینی (ره) با روحیهٔ تحول‌خواهی، انقلاب اسلامی را به پیشرفت و طراوت‌هایی رهنمون کرد و جهان را با ذات بزک شده غرب آشنا کرد. ازاین‌رو، از میراث گران‌بهای او و معنویت او و فکر او باید همواره بهره‌مند شویم.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی تحرک و پویایی را از مهم‌ترین ویژگی‌های مکتب امام خمینی (ره) دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران توقف ندارد و به اعتراف تاریخ امام خمینی (ره) تنها فقیه و عالم شیعه‌ای است که اندیشه حکومت اسلامی و ولایت‌فقیه را به شکل گسترده موردمطالعه قرار داده و با تمدنی فراتر از زبان، نژاد و مرزهای جغرافیایی پیام انقلاب را به دنیا مخابرات کرده است برای اثبات آن به تلفیق عقل و نقل تمسک جسته است و در نهایت این مسئله را هم از جنبه نظری و هم از جنبه عملی وارد عرصه اجتماع نموده است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark