داخلی آرشيو گفتگو صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
مسئول سازمان بسیج حقوق‌دانان سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:
بیداری و اراده مردم عامل پیروزی انقلاب اسلامی
کد مطلب: ۷۵۹۶۸
تاریخ انتشار:جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۰۰
کارشناس حقوقی گفت: انقلاب اسلامی نیز بر پایه خواست و اراده و بیداری و خیزش مردم بنا شد. به رهبری امام خمینی به‌عنوان یک رهبر دینی، مردم از سلطه بیگانه و ظلم بیزار شدند از غارت و کفر بیزار شدند و دنبال راه چاره بودند.
بیداری و اراده مردم عامل پیروزی انقلاب اسلامی
ابوالحسن رضایی با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری اوشیدا بیان کرد: قرآن محور اصلی حکومت‌ها را مردم می‌داند و رهبری و رفع سلطه و مبارزه با کفر و در آیات متعدد مردم را دعوت به مبارزه می‌کند. رهبران را دعوت به قیام می‌کند و سلطه و کفر را نمی‌پذیرد و طاغوت را فنا شدنی می‌داند و بر برقراری حکومت عدل و حق تأکید می‌نماید.

وی افزود: انقلاب اسلامی نیز بر پایه خواست و اراده و بیداری و خیزش مردم بناشد به رهبری امام خمینی به‌عنوان یک رهبر دینی، مردم از سلطه بیگانه و ظلم بیزار شدند از غارت و کفر بیزار شدند و دنبال راه چاره بودند .

مسئول سازمان بسیج حقوق‌دانان سپاه سلمان استان تصریح کرد: رهبری امام بر اساس آموزه‌های قرآنی، حضور مردم در صحنه مبارزه و نفی سلطه‌پذیری و مبارزه با کفر و الحاد پایه اصلی قرآنی انقلاب اسلامی است که امروز پس از گذشت ۴۵ سال استقلال و آزادی و عزت را به مردم ایران به ارمغان آورد و همان چهارپایه مادامی که برقرار باشد نظام جمهوری اسلامی نیز برقرار و پایدار خواهد بود.

وی افزود: انقلاب اسلامی پس از ۱۴۰۰ سال که از اسلام می‌گذرد. ایجاد شد در ۱۴۰۰ سال پس از بعثت اسلام به بیراهه رفته بود و تحریف شده بود هیچ حکومت اسلامی وجود نداشت فقط پوستینی از اسلام مانده بود و در شرایطی که غرب وحشی بر افکار و عقاید مردم تاخت‌وتاز می‌کرد و خود را داعیه‌دار نظم نوین جهانی می‌دانست و با شعار جهانی‌سازی برای تمام مردم دنیا نسخه‌پیچی می‌کرد.

رضایی تشریح کرد: ندای رهبری امام خمینی و مردم ایران بر ایجاد حکومت اسلامی پایه‌های غرب را لرزاند. این حکومت و انقلاب اسلامی که نظریه حکومتی و زندگی داشت بر پایه اسلام استوار بود اسلام با قرائت اصیل حقوق بشر، حقوق زن، حقوق اسیر، حقوق کودک و نجات مظلومین و مستضعفین این قرائت که نوین و نوپا بود اصول یک مکتب را داشت و در دنیا گفتمان جدیدی را در مبارزه با امپریالیسم و لیبرالیسم ایجاد کرد و خود یک مکتب و گفتمان شد.

رضایی در خصوص شرایط ایران افزود: ایران در سال ۵۷ شرایط زیر را داشت؛ شاه ضعیف و سرسپرده غرب و گاهی شرق، ضدیت با اسلام و قرآن،افتخار حکومت شاه به لایحه کاپیتولاسیون و ذلت ، عقب‌ماندگی ایران از لحاظ فنی و تکنولوژیکی و علم روز دنیا و وابستگی مطلق ، فساد عمیق و گسترده مالی، اخلاقی و اجتماعی سلطنت شاه ،عدم توجه به مردم و فقر مطلق و ضعف شدید آموزش، رفاه، بهداشت و مخصوصاً حذف و مبارزه با مظاهر اسلامی و دینی مثل کشف حجاب که در صورت عدم پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون اسلام از صحنه روزگار و زندگی مردم ایران حذف می‌شد و لیبرالیسم به همه ابعاد زندگی مردم ایران گسترش می‌یافت .

مسئول سازمان بسیج حقوق‌دانان سپاه سلمان استان عنوان کرد: جهانی‌سازی غربی با گفتمان‌های همجنس‌بازی و حقوق بشر به ایران حاکم می‌شد و تسلط مطلق آمریکا و غارت اموال ایران مثل نفت و معادن قطعی بود هیچ پیشرفت علمی و فنی نداشتیم به برکت خون هزاران شهید انقلاب اسلامی ایران امروز مستقل، مقتدر، پیشرو در همه صحنه‌ها و قدرتمند در جهان است.

تمامی محرومان و مستضعفین جهان تحت ظلم و ستم کشورهای غربی بودند

رضایی اظهار کرد: تمامی محرومان و مستضعفین جهان تحت ظلم و ستم کشورهای غربی بودند. جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم صف مستکبران و مستضعفان را به‌خوبی مشخص کرد. حمله کشورهای غرب، آلمان، فرانسه و شوروی سابق به سایر کشورها تحت ظلم بودن مردم فلسطین و آفریقا و بسیاری از اقلیت‌ها در دنیا عیان بود.


وی افزود: پس از اینکه مردم ایران پرچم آمریکا را آتش زدند و شاه سرسپرده را بیرون کردند و هشت سال جنگ را با پیروزی را به اتمام رساندند. برای آزادی‌خواهان جهان الگویی مشخص و بارز بود که می‌توان با کمک مردم و رهبری مقتدر و آموزه‌های اسلام ناب به هر ظلم و ستمی غالب شد بیداری ملت‌های عرب، شورش مردم در کشورهای غرب از جمله این بیداری‌هاست و محرومان و ستم‌دیدگان عالم چشم به یاری این نظام و انقلاب دوختند و دنیای غرب را به چالش گرفتار کردند.

رضایی افزود: حضرت امام خمینی (ره) در مسیر رهبری نهضت اسلامی و ایجاد حکومت اسلامی هرگز گرفتار هوای نفس نشدند. هرگز گرفتار زرق‌وبرق دنیا نشدند؛ هرگز به دنبال ثروت سازی نبودند، کاخ مجلل نداشتند میلیاردها دلار و طلا به نام خود و خانواده خود نکردند. هزاران سفر خارجی برای عیش‌ونوش نرفتند ده‌ها کنیزک و دختران آن‌چنانی برای خدمت و خوشگذرانی نداشتند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark