داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرعامل آبفا سیستان خبرداد:
کشف ۲۳۶ مورد تخلف و انشعاب غیرمجاز در سیستان
کد مطلب: ۷۵۲۹۲
تاریخ انتشار:شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۰۷
مدیرعامل آبفا سیستان گفت: در اردیبهشت ماه سال جاری تعداد ۲۳۶ مورد تخلف مرتبط با شبکه و انشعابات آب شرب در منطقه کشف و نسبت به تکمیل پرونده و برخورد با خاطیان اقدام لازم صورت گرفت.
کشف ۲۳۶ مورد تخلف و انشعاب غیرمجاز در سیستان
امید حسینی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: متاسفانه در حوزه تأمین و توزیع آب وجود انشعاب‌های غیرمجاز تهدید بزرگی است که باید کلیه نهادها و ارگان‌های ذی‌ربط به آن توجه داشته باشند و مطابق قانون هر شخص حقیقی یا حقوقی که بدون داشتن انشعاب مجاز و قانونی به مصرف آب از تاسیسات آب‌رسانی شهری یا روستایی اقدام کند و یا با داشتن انشعاب، به مصرف آب مغایر با مقررات (مشخصات قراردادی انشعاب) مبادرت کند، مصرف‌کننده غیرمجاز است.

حسینی تصریح کرد:‌ استفاده غیرمجاز آب، علاوه بر تخریب تاسیسات، موجب بروز مشکلات فراوانی در آبرسانی به مردم نقاط مختلف سیستان می‌شود به طوری که شاهد هستیم مناطق گسترده‌ای از روستاهای سیستان با مشکل کم آبی مواجه بودند، برهمین اساس عزم جدی داریم تا با این پدیده که درحقیقت استفاده از این انشعاب غیرمجاز غیرشرعی محسوب می‌شود، و قانون نیز استفاده غیرمجاز از آب را عملی غیرمتعارف و مجرمانه می‌خواند برخورد صورت گیرد و بخشی از مشکلات پیش روی مردم رفع شود.

‌وی ادامه داد: این تخلفات شامل وصل مستقیم کنتور، دستکاری کنتور و یا تاسیسات آب، انشعاب غیر مجاز، تغییر کاربری و غیره می‌باشد.
مدیرعامل آبفا افزود: در اردیبهشت ماه سال جاری تعداد ۲۳۶ مورد تخلف مرتبط با شبکه و انشعابات آب شرب در منطقه کشف و نسبت به تکمیل پرونده و برخورد با خاطیان اقدام لازم صورت گرفته که ۴۵ مورد از این تخلفات باتوجه به اینکه آسیب زیادی به شبکه آب شرب وارد آورده بودند، پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارسال و از الباقی طی برآورد کارشناسان مربوطه، جریمه‌های سنگین اخذ گردید.

وی خاطر نشان کرد:‌ هدف اصلی از راه اندازی اکیپ اجراییات و کشف انشعابات غیر مجاز این می‌باشد که از هدر رفت آب و سوء استفاده‌های احتمالی که موجب بروز مشکلاتی از جمله افت فشار آب می‌شود جلوگیری بعمل آید و آب پایدار در دسترس مردم قرار گیرد .
وی عنوان کرد: با توجه به کمبود منابع آبی و ضرورت استفاده بهینه از ذخایر آبی موجود در منطقه، از مشترکان آب در سطح شهرها و روستاهای شهرستان، درخواست می‌شود، هر گونه برداشت غیرمجاز از شبکه جهت مصارف گوناگون را به واحد اجرائیات امور آبفای زابل اطلاع‌رسانی کنند تا ضمن برخورد قانونی با افراد خاطی، از افت فشار و قطعی آب در شبکه لوله‌کشی جلوگیری شود.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark