داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان زابل خبر داد:
خدمت بی منت ۱۲۵ گروه جهادی در زابل/ از توزیع ۶۹هزار بسته غذایی تا اعزام ۶۰۰ تیم پزشکی به نقاط محروم
کد مطلب: ۷۴۴۷۳
تاریخ انتشار:شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۱
حامد صداقتی گفت: بسیج سازندگی شهرستان زابل از سال گذشته تا کنون برای رفع محرومیت در عرصه های مختلف پزشکی، عمرانی، کمک رسانی و غیره بیش از 125 گروه جهادی در قالب قرارگاه کمک های مومنانه و 600 تیم بسیج جامعه پزشکی خدمت رسانی به محرومین را انجام می دهند.
خدمت بی منت ۱۲۵ گروه جهادی در زابل/ از توزیع ۶۹هزار بسته غذایی تا اعزام ۶۰۰ تیم پزشکی به نقاط محروم
حامد صداقتی مسئول بسیج سازندگی ناحیه زابل در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: نوروز سال ۱۴۰۰ جهادگران بسیج سازندگی در ابعاد مختلفی خدمت‌رسانی خود به ولی‌نعمتان خود را انجام داده اند که فعالیت‌های سازندگی و عمرانی، مقابله با بیماری کرونا، ایفای نقش در طرح جهادی و سلامت شهید حاج قاسم سلیمانی، کشاورزی و دام و طیور و محرومیت‌زدایی، کمک مومنانه، بسیج جامعه پزشکی و سایر ابعاد از جمله فعالیت‌های جهادگران بسیجی است.

وی افزود: بحث محرومیت زدایی ما در بحث کرونا در سال ۹۹ استارت کار خورد و در سال ۱۴۰۰با استارت طرح شهید سلیمانی توزیع سبد معیشتی داشتیم که اولویت کار بود.

صداقتی ادامه داد: همچنین بیش از ۱۲۵ گروه جهادی در سطح شهرستان در قالب قرارگاه کمک مؤمنانه و طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی خدمت‌رسانی می‌کنند که از این تعداد گروه جهادی ما، بالغ بر چهار گروه ویژه داریم، ۱۲ تاگروه فعال داریم و ۵۷ تا گروه عادی داریم.

وی خاطرنشان کرد: در بحث طرح شهید سلیمانی در سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ ما بالغ بر ۳۳۰۰۰ سبد غذایی توزیع کردیم و این سبد غذایی هم اولویتش با نیروهای جهادی بوده و قبل از آن هم بانک اطلاعات محرومین مان از طریق فرماندهان حوزه و هم فرماندهان پایگاه، جمع آوری شده و در سامانه ناب ثبت شده است.

مسئول بسیج سازندگی زابل تصریح کرد: در زمینه ی طرح های اقتصاد مقاومتی نیز بسیج سازندگی شهرستان زابل توانسته در بخش های اشتغال زایی و خود کفایی جوانان و خانواده های بی بضاعت اقدامات خوب و موثری انجام دهد و در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۳ میلیارد وام اشتغال زایی پرداخت کردیم.

وی تاکید کرد: بحث اشتغال کارگاه های خانگی، کارگاه های قالیبافی، خیاطی موجود داریم و در همین زمینه ما در سال ۱۴۰۰ در تبصره ۱۶، وام های اشتغال زایی پرداخت و در سال ۱۴۰۰ بالغ بر سه میلیارد ما وام اشتغال زا دادیم.

حامد صداقتی افزود: یکی از عرصه‌های دیگری که جهادگران بسیج سازندگی مشغول خدمت‌رسانی هستند بسیج جامعه پزشکی که بیش از ۶۰۰ تیم در قالب گروه جهادی ۵ نفره پزشکی متخصص در این قالب خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی بیان کرد: گندزدایی و استریل و ضدعفونی کردن مساجد، پارک‌ها، مدارس، اماکن، معابر، گلزارهای شهدا، عابر بانک‌ها و آموزش نکات بهداشتی به مردم همچنین تولید و توزیع ماسک و اقلام بهداشتی میان مردم از جمله عرصه‌های فعالیت جهادگران در بسیج جامعه پزشکی است.

وی تصریح کرد: در نیمه نخست امسال در رزمایش همدلی و کمک مومنانه ۸۰۰۰ بسته غذایی شامل:برنج، ماکارونی، مرغ و حبوبات به ارزش هر سبد غذایی ۵۰۰ هزار تومان، بین نیازمندان و سایر معسرین شناسایی شده توزیع گردید.

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۲۰ گروه جهادی هر گروه بین ۳۶۰۰۰ هزارغذای گرم آماده و گوشت گرم توزیع شده و ۱۰ جهیزیه نیز آماده شده که به زوج‌های نیازمند گردید.

صداقتی با بیان اینکه بسیج برنامه‌های بسیار متنوع و گسترده‌ای در حوزه‌های محرومیت‌زدایی، سازندگی و اقتصاد مقاومتی دارد، افزود: که در یکسال گذشته بالغ بر ۱۲۰ واحد ساخت سرویس بهداشتی، تولید مسکن محرومان و ساخت خانه‌های بهداشت در کنار طرح‌های آموزشی و فرهنگی در روستاها برای نیازمندان اجرا شده است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark