داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار زابل:
فتح خرمشهر برگ زرینی از افتخارات هشت سال دفاع مقدس بود
کد مطلب: ۷۵۲۸۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۰
فرماندارزابل گفت: آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس برگ زرینی از افتخارات هشت سال دفاع مقدس در سایه همدلی بود.
فتح خرمشهر برگ زرینی از افتخارات هشت سال دفاع مقدس بود
علیرضا ملاشاهی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: فتح خرمشهر، یک مسأله عادی نبود؛ بلکه معجزه الهی و امداد غیبی بود که به دست توانای رزمندگان اسلام رقم خورد و مهمترین عامل پیروزی در عملیات بیت المقدس که به فتح خرمشهر انجامید، اصل وحدت فرماندهی بود.

وی افزود: سوم خرداد سالروز حماسه باشکوه آزادسازی خرمشهر نمادی از مظهر شجاعت، مقاومت و رشادت ملتی بود که با جانفشانی خویش حاضر نشدند تا ذره ای ازخاک این کشور مورد تعرض قرار گیرد.

فرماندار زابل تصریح کرد: آزادسازی خرمشهر درعملیات بیت المقدس، در سایه‌ی استقامت، وحدت، همدلی و انسجام تمام نیروها و وعده الهی، ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم تجلی یافت و برگ زرینی از دفتر افتخارات هشت سال دفاع مقدس، در برابر دیدگان جهانیان ترسیم و خرمشهر، شهر خون آزاد شد.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: شرکت گسترده نیروهای ارتش، سپاه و بسیج مردمی و لزوم فرماندهی مشترک آنان در تاریخ جنگ، سبب شد که چندگانگی ظاهری، باعث اختلال در امر فرماندهی آنها نشود و همه در سایه فرماندهی یکسان به این پیروزی دست یابند و البته پشتیبانی جانی و مالی مردمی برای شرکت در عملیات، روح ایمان و از خودگذشتگی و مددهای الهی را هرگز نمی توان در این پیروزی بزرگ فراموش کرد.

وی ادامه داد: بی‌تردید فتح خرمشهر، از دو جهت بسیار حائز اهمیت بود، نخست اینکه، با این پیروزی جنگ وارد مرحله نوینی شد و قوای اسلام با حمله‌های کوبنده خود، مرحله به مرحله پیروزی‌های تازه‌ای را به ارمغان می‌آوردند.

فرماندار زابل با اشاره به اهمیت فتح خرمشهر افزود: فتح خرمشهرباعث شد آمریکا و سایر قدرت‌های استعماری، این پیام به آنها مخابره شود و از موضع تهاجم به موضع دفاع بیفتند و آنان که می پنداشتند که عراق خواهد توانست پس از پیروزی بر ایران، جایگزین رژیم سابق گردد تا تا حافظ و نگهبان منافع آنان در منطقه شود، اما پس از فتح خرمشهر نه تنها اندیشه تصرف ایران غیرممکن شد، بلکه ترس و وحشت سقوط صدام وجودشان را فرا گرفت و آن ها را وادار کرد که صدام را از سقوط نجات دهند.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر، نقطه عطفی در تاریخ جنگ تحمیلی بر ضددشمنان انقلاب اسلامی است و قاموسی از ارزش هاست؛ ارزش های متعالی و مقدس، حماسه خرمشهر، کتاب قطوری‌است که از سطر سطر آن، رایحه الهی، انسانی و از خودگذشتگی به مشام می‌رسد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark