داخلی آرشيو گزارش صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه موقت زابل:
شهیدجمهور تراز خدمتگزاری را بالا برد
کد مطلب: ۷۶۳۶۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۲۵
امام جمعه موقت زابل گفت: شهید رئیسی با خدمات خالصانه و جهادی مکتب جدیدی را در مدیریت و خدمت بنا گذاشت و تراز خدمت در جایگاه ریاست‌جمهوری را بالا برد.
شهیدجمهور تراز خدمتگزاری را بالا برد
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید قاسم هاشمی امین در خطبه‌های این هفته نمازجمعه پس از سفارش به تقوای الهی و تسلیت شهادت امام محمدباقر (ع) بیان کرد: به فرموده امام باقر علیه‌السلام شیعه و دوستدار واقعی اهل‌بیت علیهم‌السلام، اهل تقوا و اطاعت الهی، اهل تواضع و خشوع، اهل ذکر و نماز و روزه، اهل متعهد به همسایگان و نیازمندان و ایتام و گرفتاران، اهل راست‌گویی و تلاوت قرآن، اهل مراقبت زبان و سخن‌اند و امین و معتمدند بین مردم هستند.

وی افزود: محبوب‌ترین افراد در پیشگاه خدا، باتقواترین و مطیع‌ترین مردم به فرمان الهی باشند. امام باقر علیه‌السلام وصیت نمودند با سه کفن او را بپوشانند عبا و پیراهن و لباسی که عبادت می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: امام محمدباقر (ع) با دانش و بصیرت بی‌نظیر خود، زمینه‌های علمی و دینی بسیاری را برای امت اسلام فراهم کرد و یکی از بزرگ‌ترین مفسران قرآن کریم و احادیث نبوی شناخته می‌شود آن امام بزرگوار نمونه کامل علم و زهد بود و نام گران‌قدرشان همواره بر تارک فرهنگ شیعه می‌درخشد؛ چراکه نقش و تأثیر شگرفی بر گسترش علوم نبوی داشت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی امین با اشاره به در پیش داشتن روز عرفه تأکید کرد: روز عرفه فرصتی است به‌اندازه کل ماه مبارک رمضان برای مغفرت و رحمت الهی. روز درخواست از خداوند متعال است. در روز عرفه زیارت اباعبدالله الحسین است و خداوند ابتدا به زوار حسینی نگاه می‌کند. دعای عرفه امام حسین علیه‌السلام در صحرای عرفات پرمعناست، عاشقانه و عارفانه است و باید در آن تأمل کرد. فرازهایی زیبای مناجات امام حسین علیه‌السلام با خداوند متعال را بخوانیم و به معانی آن توجه کنیم.

وی ادامه داد: هشتم تیرماه رویداد مهمی در پیش داریم که انتخابات ریاست‌جمهوری مسئله مهم است و انتخاب هم دشوار است؛ چون شهید جمهور تراز خدمتگزاری را بالا برد. در انتخاب اصلح، معیارها و ملاک‌ها و برنامه و کارنامه و عملکرد افراد مدنظر باشد.

وی با اشاره به اینکه باید در هشتم تیرماه فردی که خستگی نشناسد و خود را خادم ملت بداند را انتخاب کنیم، تأکید کرد: شهید رئیسی با وجود تهمت‌هایی که زدند باز هم از خدمت به مردم دست نکشید و خدا با شهادت پاداش کارها و خدمتش را جبران کرد.

امام‌جمعه موقت زابل تصریح کرد: حجت‌الاسلام‌والمسلمین عزیزی امام‌جمعه شهرستان زابل بنا به مسئولیت‌ها و مشغولیت‌هایی که داشتند و بر اساس شرایط در جایگاه والاتری قرار گرفتند. ایشان و همه ائمه جمعه منطقه، منشأ خیرات و برکات بودند و از زحمات و مجاهدت‌ها و پیگیری‌های ایشان تشکر می‌کنیم. ان‌شاءالله از نیروهای بومی منطقه علم امامت جمعه را بر دوش خواهند گرفت و ادامه مسیر را خواهند پیمود.


انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark