داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
پیام نوروزی وزیر ارتباطات به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۵
کد مطلب: ۴۴۸۸۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۱
دکتر واعظی در پیام نوروزی خود اظهار کرد: امید است در سال ۱۳۹۵ در کنار پیشرفت های اساسی کشور، ما نیز بتوانیم با توسعه حوزه فناوری اطلاعات سهم مهمی در توسعه همه جانبه ایفا نماییم.
پیام نوروزی وزیر ارتباطات به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۵
 به گزارش پایگاه خبری اوشیدا"دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال۱۳۹۵هجری شمسی با تشریح بخشی از دستاوردهای حوزه ارتباطات در سالی که گذشت، تاکید کرد که سال۹۵، سال توسعه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهد بود.

بسم الله الرحمن الرحیم

سال گذشته را در حالی پشت سرگذاشتیم که تحولات چشمگیری در ابعاد خارجی و داخلی برای کشور عزیزمان رخ داد.

مهمترین رخداد این سال توافق و اجرایی شدن برجام، و تثبیت قدرت دیپلماسی ایران اسلامی در مقابل قدرتهای بزرگ جهان بود که همه دنیا را به تحسین مجاهدت ها و سرافرازی های ملت ایران واداشت.

این افتخار مرهون حمایت مقام معظم رهبری، درایت ریاست محترم جمهوری و شجاعت جهادگران عرصه دیپلماسی در تداوم مقاومت مردم عزیز و سرافرازکشورمان بود.

در بعد داخلی نیز لبیک مردم به فراخوان مقام معظم رهبری و حضور در انتخابات هفتم اسفند بار دیگر پشتوانه مردمی این نظام اسلامی و دولت تدبیر و امید را به اثبات رساند و این پشتوانه مهمترین رکن موفقیت هر نظامی است.

در سال جدید با توجه به نامگذاری این سال به عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» ما در دولت تدبیر و امید و همراه همه کارگزاران نظام تلاش خواهیم کرد تا این شعار تحقق عینی یابد.

در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال گذشتهدستاوردهای ارزشمندی در توسعه زیرساخت‌ها به وقوع پیوست.

افزایش چند برابری ظرفیت پهنای باند و شبکه انتقال کشور، توسعه شبکه های نسل سوم و چهارم تلفن همراه ، رونمایی از جویشگر بومی، رونمایی از ماهواره دوستی، اتصال روستاها به اینترنت از مسیر کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا، خدمت رسانی بانکی در روستاها و مناطق محروم توسط پست بانک، توسعه خدمات پستی، حمایت از شرکتهای دانش بنیان و اختصاص تسهیلات وجوه اداره شده، و افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزهICTاز مهمترین اقدامات این وزارت در سال گذشته بوده است.

امید است در سال۱۳۹۵با آغاز به کار دهمین دوره مجلس محترم شورای اسلامی درکنار پیشرفت های اساسی کشور، ما نیز بتوانیم با توسعه حوزه فناوری اطلاعات سهم مهمی در توسعه همه جانبه ایفا نماییم و در این مسیر همواره نیازمند دعای خیر مردم شریف کشورمان خواهیم بود.

از خداوند متعال موفقیت همه خادمان ملت و کشور عزیزمان را مسئلت و برای مردم بزرگوار و شریف سالی سرشار از سلامتی و موفقیت را آرزومندم.

محمود واعظی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

اول فروردین 1395

 

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
    عکاس :