داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۲
 
اخطاریه جوی شماره 2 صادر شد؛
طوفان 90 کیلومتری در راه سیستان
کد مطلب: ۳۹۸۴۱
تاریخ انتشار:جمعه ۲۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۹
کارشناس هواشناسی زابل گفت: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک از روز شنبه 28 شهریور در سیستان حاکم خواهد شد که این روند تا روز دوشنبه در منطقه باقی خواهد ماند.
طوفان 90 کیلومتری در راه سیستان
محسن رحم دل کارشناس هواشناسی زابل در گفت و گو با اوشیدا از طوفان گردو خاک از شنبه هفته آینده در این منطقه خبر داد.

رحم دل افزود: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک از روز شنبه 28 شهریور در سیستان حاکم خواهد شد که این روند تا روز دوشنبه در منطقه باقی خواهد ماند.

کارشناس هواشناسی زابل با بیان اینکه سرعت وزش باد بیش از 90 کیلومتر پیش بینی شده است، گفت: طوفان شدید در سیستان باعث افزایش غلظت آلودگی هوا و کاهش شدید دید افقی و از کیفیت هوا طی این چند روز کاسته می شود.

رحم دل با تاکید بر اینکه در پی طوفان شن در روزهای اخیر در سیستان اخطاریه جوی شماره دو برای مسئولان مربوطه برای داشتن آمادگی کامل صادر شده است.خاطر نشان کرد: کاهش دید افقی ،ایجاد مشکل در رفت و آمد شهروندان،به خطر افتادن سلامتی و گسترش بیماریهای تنفسی،آسیب زدن به مزارع کشاورزی و بسیاری از موارد دیگر از جمله اثرات نامطلوب طوفانهای شن همراه با ریزگردها در سیستان است که مردم این منطقه را با مشکلات جدی روبرو کرده است.

وی تصریح کرد: از روز دوشنبه از شدت وزش باد در سیستان کاسته می شود و بتدریج از روز سه شنبه وضعیت هوا مساعد می گردد.

کارشناس هواشناسی زابل گفت: با شدت وزش باد در سیستان در روزهای اخیر شاهد کاهش 2 تا 4 درجه ای هوا در این منطقه خواهیم بود.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark