داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
فنایی: از نظر فرهنگی در فوتبال بی‌نهایت عقب هستیم/ از اعتراض گل محمدی تاسف خوردم
کد مطلب: ۷۲۲۶۹
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۷
کارشناس داوری ایران گفت: از منظر فرهنگی در فوتبال بی نهایت عقب هستیم و خودزنی می کنیم و باید حداقل کشورهایی که صاحب فوتبال هستند را الگو قرار دهیم.
فنایی: از نظر فرهنگی در فوتبال بی‌نهایت عقب هستیم/ از اعتراض گل محمدی تاسف خوردم

به گزارش  اوشیدا به نقل از  راه دانا؛ محمد فنایی کارشناس داوری، در خصوص فضای ملتهب این روزهای فوتبال کشور اظهار داشت: من به عنوان یک فوتبالی و مربی که سال‌ها در میادین بوده‌ام، باید تأسف خودم را عمیقانه ابراز کنم؛ دلیلش هم این است که ما فوتبالمان را به عنوان یک فوتبال حرفه‌ای قلمداد می کنیم؛ اما متاسفانه موضوع استرس، نگرانی ها و بداخلاقی ها در جامعه فوتبال ما هنوز که هنوز است ادامه دارد و این برای دیروز و امروز نیست. از آن روزی که فوتبال به سمت حرفه‌ای گری رفت و پول آنچنانی به مربی و بازیکنان پرداخت شد، قصد آنها فقط بردن به هر طریقی است.

 وی ادامه داد: من به همه مربیان و سرمربیان احترام می‌گذارم؛ اما اعتقاد دارم که فدراسیون فوتبال ایران وقتی کلاس مربیگری می گذارد و تعدادی از بازیکنانی شاخص سرمربی می شوند، باید کلاسهای مدیریتی و روانشناسی برای آنها برگزار کند. حداقل کشورهایی که صاحب فوتبال هستند و فرهنگ این ورزش را دارند الگو قرار دهیم. به نظرم ما بی نهایت عقب هستیم و به خودمان صدمه می زنیم. این در واقع خودزنی است.

فنایی با اشاره بی احترامی های رخ داده به در میادین تاکید کرد: مشکلات اعتراضی و بی حرمتی به همدیگر بسیار دیده می شود حتی بی حرمتی مربیان به بازیکنان خودشان و تماشاچیان را شاهد هستیم. اصلا انگار قرار نیست رحم کنیم. به هر حال داور، قاضی در میدان است و قضاوت خود را انجام می دهد؛ حال گاهاً اشتباهاتی وجود دارد که حتی جبران ناپذیر هم هست.

فنایی با اشاره به اعتراضات بازی روز گذشته پرسپولیس و صنعت نفت گفت: در بازی دیروز واقعا تاسف خوردم. وقتی گل محمدی، یک شخص بسیار محترم و بازیکن ملی پوش که اخلاق مدار است، اینگونه اعتراض می کند؛ توپ را شوت می زند و یا به نوعی دیگر پرخاشگری می کند، طبیعتاً داور وظیفه خودش را انجام می دهد. آن چیزی که در قوانین فوتبال و داوری وجود دارد برای همه یکسان است. متاسفانه ما همچنان فضای را آلوده به پیش می بریم.
وی که با رادیو ورزش صحبت می کرد، تأکید کرد: به نظرم باید کمک کنیم. رسانه ها، فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی و کمیته اخلاق نقش بسیار بسیار پررنگ را برای مبارزه با چنین اعتراضاتی دارند.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark