داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار ویژه شهرستان زابل:
قیام مردم سیستان به خون‌خواهی امام حسین (ع) نشان‌دهنده ولایت‌مداری مردم است
کد مطلب: ۷۵۴۱۹
تاریخ انتشار:جمعه ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۴
فرماندار ویژه شهرستان زابل گفت: قیام مردم سیستان به خون‌خواهی امام حسین (ع) نشان دهنده ایمان، اعتقاد، بصیرت و ولایت‌مداری مردم سیستان به ساحت مقدس اهل بیت(ع) به خصوص سیدالشهدا بود.
قیام مردم سیستان به خون‌خواهی امام حسین (ع) نشان‌دهنده ولایت‌مداری مردم است
علیرضا ملاشاهی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) بیان کرد: یکی از افتخاراتی که مردم سیستان دارند و هر سال در ماه محرم آن را گرامی می‌دارند برپایی همایش نخستین قیام به خون‌خواهی امام حسین (ع) است که در کنار دیگر آیین‌های مردم منطقه سیستان در ماه محرم برگزار می‌‌شود.   
وی افزود: این قیام نشان‌دهنده ایمان، اعتقاد و اخلاص مردم سیستان به ساحت مقدس اهل‌بیت (ع) به‌خصوص سیدالشهدا بود كه توانستند در خفقان به‌شدت سنگین یزید از جان خود بگذرند و به خون‌خواهی قیام كنند. 
ملاشاهی تصریح کرد: منطقه سیستان بر مبنای تقسیمات جغرافیایی فعلی شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان است و یکی از اتفاقات مهمی که در تاریخ منطقه سیستان به ثبت رسیده که نشان‌دهنده بصیرت و ولایت‌مداری ویژه مردم این خطه و دلبستگی مردم سیستان به اهل‌بیت (ع) است، قیام به خونخواهی امام الحسین (ع) بوده که تقریباً دو ماه بعد از ماجرای کربلا رخ‌داده است.  

وی تأکیدکرد: مردم سیستان در خونخواهی واقعه عاشورا بصیرت را به نمایش گذاشتند   باید تلاش شود این رویداد مهم به‌عنوان قله تاریخی منطقه مطرح و ثبت شود.  
  فرماندار ویژه شهرستان زابل با اشاره به اهمیت تبیین نقش فرهنگ عاشورا و عشق مردم سیستان به اباعبدالله الحسین (ع) بر تعمیق و تحکیم روحیه ولایت‌مداری مردم و ایجاد شور انقلابی برای حضور بابصیرت در صحنه تأکید کرد. 
  وی افزود: در ۲۵ محرم امسال آیین بزرگداشت «نخستین قیام» به خون‌خواهی امام حسین (ع) توسط مردم سیستان نیز شنبه ۲۱ مردادماه ۱۴۰۲ ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح در مصلی المهدی (عج) شهرستان زابل برگزار خواهد شد که از عموم شهروندان دعوت می‌شود در این مراسم شرکت کنند. 

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark