داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در پی افتتاح بخش هایی از بزرگترین طرح آبیاری کشور؛
خسارت میلیونی سارقان به طرح 46 هزار هکتار سیستان
کد مطلب: ۷۲۱۷۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۵
یکی از بزرگترین مشکلاتی که طرح 46 هزار هکتار با آن رو به رو است سرقت لوله ها و شیر فلکه های آن در زیر زمین است که سارقان با استفاده از تاریکی شب اقدام به سرقت این گونه اقلام می کنند.
خسارت میلیونی سارقان به طرح 46 هزار هکتار سیستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از بزرگترین طرح های آبیاری تحت فشار در کشور با انتقال آب از طریق لوله به ۴۶ هزار هکتار زمین کشاورزی در منطقه سیستان احداث شده است که فناوری به کار رفته درآن به گفته برخی از مهندسان طرح در خاورمیانه بی نظیر بوده است.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که این طرح با آن در طول روز رو به رو است سرقت لوله ها و شیر فلکه های آن در زیر زمین است که سارقان با استفاده از تاریکی شب اقدام به سرقت این گونه اقلام می کنند.

از طرفی جایگزین کردن اقلام سرقتی علاوه بر هزینه ای که بر روی دست دولت می گذارد بلکه بعد از اتمام طرح باید خود کشاورز پرداختی آن را برعهده بگیرد.


خسارت میلیونی سارقان به طرح 46 هزار هکتار سیستان


فریدون اشرفی قائم مقام طرح ۴۶ هزار هکتار منطقه سیستان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: مشکلات بسیاری با سارقان شیرفلکه های طرح داریم.

وی افزود: هر کدام از این شیر فلکه ها ۵۰ میلیون تومان قیمت ارند اما سارقان آنها را با قیمت های کمتر و حتی ده هزار تومان در مکان های مخصوص به فروش می رسانند.

اشرفی بیان کرد: تا کنون بیشتر از ۲۰۰ شیر فلکه آب که در مکان های مختلف طرح قرار داشته است به سرقت رفته است و مجبور شده ایم تا پیمانکار را مجاب کنیم تا دوباره آن را جایگزین کند.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان باید از اقلام این طرح کمراقبت کنند تا سارقان به هدف شوم خود نرسند چرا که میلیاردها تومان پول برای این طرح هزینه شده است.


باند 4 نفره سارقین دستگیر شدند


همچنین سرهنگ آیت الله قره گوزلو فرمانده انتظامی شهرستان زهک روز گذشته از دستگیری یک باند سارق که اقدام به سرقت اقلام طرح ۴۶ هزار هکتار می کردند خبر داد و گفت: این باند، اقدام به سرقت لوله و اتصالات خطوط آبرسانی به اراضی زمین های کشاورزی می کردند.

فرمانده انتظامی زهک گفت: در پی گزارش‌های مردمی در خصوص سرقت لوله و اتصالات از خطوط انتقال آب کشاورزی، موفق شدیم با اقدامات اطلاعاتی، یک باند ۴ نفره متشکل از یک مالخر به همراه سه سارق را دستگیر کنیم.

وی افزود: این سارقان حدود ۵۰۰ میلیون تومان خسارت به کشاورزان وارد کرده اند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark