داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد:
آموزش و پرورش دولت سیزدهم بر مدار توسعه و تحول
کد مطلب: ۷۵۹۷۸
تاریخ انتشار:شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۱۶
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با حضور در جمع نمازگزاران جمعه شهرستان زابل به تشریح دستاوردها و اقدامات دستگاه تعلیم و تربیت استان بویژه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون پرداخت.
آموزش و پرورش دولت سیزدهم بر مدار توسعه و تحول
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حسن بروشکی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه زابل بیان کرد: آموزش‌وپرورش دولت سیزدهم در مقایسه با شرایط پیش از آن بر مدار توسعه و تحول قرار گرفته و هر روز شاهد اتفاقات خوب و امیدآفرینی در این مجموعه هستیم.
وی افزود: اجرای طرح بزرگ و تأثیرگذار رتبه‌بندی معلمان و نقش این اقدام در ارتقا صلاحیت‌های حرفه‌ای معلمان و ایجاد انگیزه در مسیر بهبود شرایط فرایند یاددهی یادگیری، از جمله دستاوردهای فراگیر دولت مردمی بود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان ادامه داد: از دیگر برنامه‌های مهم و حیاتی نظام آموزشی، توجه ویژه به تقویت همه‌جانبه مدارس دولتی و نظارت حداکثری بر فعالیت‌های مدارس غیردولتی است که توانسته جهش خوبی را در ارتقا شاخص‌های آموزشی و تربیتی رقم زند.
بروشکی بیان داشت: توسعه مهارت‌آموزی و مهارت‌محور شدن فعالیت‌های دانش‌آموزی در هنرستان‌ها و تولید و اشتغال‌زایی نیز با جدیت در دستور کار مسئولین ستادی و مدیران هنرستان‌ها قرار گرفته و تاکنون تولیدات خوبی از تلاش‌های دانش‌آموزان به بازارهای مصرف ارائه و به فروش رسیده که نویدبخش آینده‌ای روشن برای فرزندان این سامان است.

وی افزود: در حوزه‌های آموزشی، پرورشی و تربیت‌بدنی نیز دانش‌آموزان استان حائز کسب موفقیت‌های متعدد و چشمگیری در سطح جهانی، ملی و منطقه‌ای شده‌اند که در نوع خود و در قیاس با گذشته نشان از تلاش و کوشش و اراده مستحکم و مستدام فرزندان سیستان و بلوچستان دارد.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود به نگاه ویژه، متفاوت و متمایز دولت سیزدهم در حوزه ساخت‌وساز فضاهای آموزشی اشاره کرد و بیان داشت: از ابتدای کار دولت مردمی تاکنون ساخت ۴۳۰۰ کلاس درس با رشد نرخ سرانه فضای آموزشی از ۳.۲ به ۳.۸ و بهره‌مندی بیش از ۱۳۰ هزار دانش‌آموز از مدرسه استاندارد اتفاق افتاده که بازهم در نوع خود بی‌نظیر است.
بروشکی گفت: افزایش ۲۴۰ درصدی سهم مشارکت خیرین مدرسه‌ساز و کسب رتبه اول سیستان و بلوچستان در ساخت و مشارکت برای توسعه فضاهای آموزشی نیز از دیگر ره‌آوردهای دولت سیزدهم بوده است.

وی در پایان از رشد بیش از ۴ برابری آمار جذب و پذیرش نیروی انسانی موردنیاز در رشته‌های آموزگاری، دبیری، هنرآموزی و پرورشی آزمون استخدامی ماده ۲۸ در سال ۱۴۰۳ نسبت به سال قبل خبر داد و اظهار داشت: این آمار در سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۲۳۱ نفر بود که در سایه پیگیری‌های مجموعه ستادی اداره کل آموزش‌وپرورش استان و نگاه بلند و ویژه حوزه ستادی وزارت متبوع در سال ۱۴۰۳ به ۴۹۶۶ نفر رسیده است.
Share/Save/Bookmark