داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:‏
اولویت دولت کمک به چهار دهک پایین جامعه است/ ضرورت برخورد جدی با سوداگران عرصه اقتصاد کلان
کد مطلب: ۷۴۳۴۸
تاریخ انتشار:جمعه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۰
حسینعلی شهریاری گفت: با افرادی که منافع مملکت را به جیب می زنند و یا به حساب افراد خاصی واریز می کنند باید برخورد شود.
اولویت دولت کمک به چهار دهک پایین جامعه است/ ضرورت برخورد جدی با سوداگران عرصه اقتصاد کلان
به گزارش اوشیدا، حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شستون بیان کرد: دهک های بالای جامعه نیاز به یارانه ندارند و اولویت دولت کمک به چهار دهک پایین جامعه است.

وی افزود: در تمام نقاط دنیا مرسوم است که دولت به دهک های پایین جامعه از طریق پرداخت یارانه کمک می کند و در ایران نیز چون دهک های پایین جامعه کم درآمد هستند یارانه به آنها تعلق می گیرد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید مقابل سوداگران عرصه اقتصاد کلان که منابع مملکت را به غارت می برند، ایستادگی کرد.

شهریاری اضافه کرد: عده ای خاص منابع کشور را به جای اینکه برای استفاده عموم باشد و از منافع مملکت حفاظت کنند به جیب می زنند یا به حساب عده ای خاص واریز می کنند که باید با آنها برخورد شود.

وی خاطر نشان کرد: در خصوص ارز ترجیحی در ۲۲ دی ماه سال گذشته نامه جداگانه به سرانه سه قوه نوشتم که حذف ارز ترجیحی دارو و تجهیزات پزشکی مشکلاتی را برای مردم به وجود می آورد و مسئولان باید مقابل قاچاق را بگیرند و نباید به این بهانه برای مردم مشکل به وجود بیاید.

نماینده مردم زاهدان زمانی که هزینه آب و برق و دیگر موارد بالا می رود باید یارانه را افزایش داد، تصریح کرد: در دولت جدید مدیرانی از دولت قبلی وجود دارند که شاید انگیزه برای کار در دولت جدید را نداشته باشند که نتیجه می شود اتفاقات نامناسبی که رخ داده است.

شهریاری گفت: در روزهای اخیر از صدا و سیما مشاهده کردیم که آرد یارانه ای به جای اینکه در نانوایی های دولتی باشد در نانوایی های آزاد پز به فروش رفته بود که باید مقابل قاچاق را گرفت‌.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark