داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
خطیب نمازجمعه شهر علی‌اکبر:
تلفیق اخلاص و سیاست از خصوصیات شهید رئیسی بود
کد مطلب: ۷۶۳۲۸
تاریخ انتشار:جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۰۵
خطیب نمازجمعه شهر علی‌اکبر گفت: شهید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری که اخلاق، اخلاص و صداقت را در دنیای سیاست با هم جمع کرد.
تلفیق اخلاص و سیاست از خصوصیات شهید رئیسی بود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد لطفیان سرگزی ضمن سفارش به تقوای الهی بیان کرد: آن انسان معنوی و عارف و وارسته از پیرایه‌های مادی حضرت امام خمینی در رأس کشوری قرار گرفت که مایه‌های ایمان مردمش ریشه‌دار و عمیق بود. مدیریت‌های جهادی الهام گرفته از ایمان اسلامی و اعتقاد به اصل «ما می‌توانیم» که امام خمینی به همه آموخت، ایران را به عزت و پیشرفت در همه عرصه‌ها رسانید.

وی افزود: اگر نبود قدرت عظیم ایمان و انگیزه این ملت و رهبری امام خمینی، تاب‌آوردن در برابر آن همه خصومت و شقاوت و توطئه و خباثت امکان‌پذیر نمی‌شد. ۱۶ خرداد تهاجم رژیم صهیونیستی به لبنان (۱۹۸۲م) قدرت‌های انحصارگر جهان همواره حیات خود را در دست‌اندازی به استقلال دیگر کشورها و پایمال‌کردن منافع حیاتی آنها برای مقاصد شوم خود دانسته‌اند.

خطیب نمازجمعه افزود: انتخابات آینده باید عاری از این دوگانه‌های موهوم و مصنوعی باشد که نتیجه‌های جز سوخت سرمایه اجتماعی و سرخوردگی ندارد آیت‌الله رئیسی برخلاف خیلی از رئیس‌جمهورهای قبلی نشانی از ضعف نداشت، گفت: آیت‌الله رئیسی تأکید داشتند که ما بن‌بست نداریم و هیچ‌چیزی نمی‌تواند مانع حرکت انقلاب اسلامی شود.

لطفیان سرگزی افزود: اقداماتی که آیت‌الله رئیسی در این مدت کوتاه تقریباً سی‌ماهه انجام دادند باعث شد که اولاً تمام نیروهای انقلاب بفهمند که راه خدمت باز است و ما می‌توانیم انقلاب را بعد از چهل و پنج سال در ریل خود به حرکت درآوریم و نیروهای انقلاب می‌توانند با همان قرائتی که امام خمینی (ره) از انقلاب داشتند موفق باشند و دولتی به معنای واقعی کلمه، انقلابی تشکیل شود و بزرگ‌ترین اقدامات در مقایسه با دولت‌های گذشته انجام و بدهی‌های خارجی پرداخت شود و صندوق ذخیره ارزی به حد بسیار بالای برسد و مهم‌ترین معاهدات بین‌المللی در طول چند سال گذشته منعقد شود و یک‌ذره باج به کشورهای غربی داده نشود.

حجت‌الاسلام لطفیان با بیان اینکه روابط با کشورهای منطقه در زمان دولت آیت‌الله رئیسی به بهترین وجه شکل گرفت اظهار داشت: بهبود نسبی در اوضاع اقتصادی ایجاد شد و بسیار از کارخانه‌های تعطیل دوباره راه‌اندازی شد، تمام این کارها اقدامات عملی بود تا در درجه اول نیروهای انقلابی و در درجه دوم مردم متوجه شوند که راه باز است و انقلاب زنده است و می‌تواند حرکت خود را داشته باشد.

خطیب جمعه شهر علی‌اکبر تأکید کرد: آیت‌الله شهید رئیسی یک رئیس‌جمهور فعال و پرتلاش بود که اخلاق، اخلاص و صداقت را در دنیای سیاست با هم جمع کرد عشق‌ورزیدن به مردم در کنار حکومت‌داری از آموزه‌های مهم اسلام و مکتب اهل‌بیت (ع) است و شهید رئیسی چون درس‌آموخته این مکتب بود ملاکش حل مشکلات مردم و غم‌خوار مردم شده بود.

وی افزود: آنچه امروز به دست آمد از این تشییع‌جنازه باشکوه یک سرمایه عظیم اجتماعی، ملی و بلکه بین‌المللی بود که باید پاسداشت و حفظ کرد، قطعاً این سرمایه عظیم در انتخابات آینده هم نقش‌آفرینی خواهد کرد شهید رئیسی نشان دادند بدون اتکا بر جهان غرب می‌توانیم پیشرفت نماییم و خودباوری و اعتمادبه‌نفس را به همسایگان منتقل کنیم.

حجت‌الاسلام لطفیان راه نجات را خط ولایت‌فقیه برشمرد و گفت: شهید رئیسی و همراهان ایشان بالاترین درجه پیروی از منویات مقام عظمای ولایت را داشتند و در نهایت به مقام شهادت دست یافتند. جامعه ایرانی در مراسم تشییع شهدای خدمت علی‌رغم همه شیطنت‌های رسانه‌ای دشمن نشان داد که به اسلام و نظام اسلامی وفادار است با شرکت باشکوه در انتخابات آب پاکی روی دست دشمنان نظام و انقلاب خواهند ریخت. رئیس‌جمهور آینده باید رئیس‌جمهوری در تراز انقلاب اسلامی و آیت‌الله رئیسی باشد.

وی با اشاره به نامهٔ رهبر معظم انقلاب به دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا، ضمن ابراز همدلی و همبستگی با اعتراضات ضدصهیونیستی این دانشجویان، آنان را بخشی از جبهه مقاومت دانست و گفت: رژیم صهیونیست از روز اول، سیاست «مشت آهنین» را در برابر مردم بی‌دفاع فلسطین به کار گرفت و بی‌اعتنا به همهٔ ارزش‌های وجدانی و انسانی و دینی، روزبه‌روز بر بی‌رحمی و ترور و سرکوبگری افزود و دولت آمریکا و شرکایش، حتی از یک اخم در برابر این تروریسم دولتی و ظلم مستمر، دریغ کردند.


انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark