داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس جمهور:
امام خمینی(ره) مسیر و راه خدمت به مردم را به ما نشان داد/ انتقاد از دولت بلامانع است
کد مطلب: ۶۷۶۹۸
تاریخ انتشار:شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۴
حجت‌الاسلام روحانی گفت: امام از پیشتازی یک نهضت عظیم و بزرگ اسلامی ما را به انقلاب رساند و به عنوان معمار جمهوری اسلامی ایران مسیر و راه خدمت به مردم را به ما نشان داد.
امام خمینی(ره) مسیر و راه خدمت به مردم را به ما نشان داد/ انتقاد از دولت بلامانع است
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در مرقد مطهر امام خمینی (ره) گفت: خداوند بزرگ را شاکریم که در آغاز هفته دولت در شروع کار سومین سال دولت دوازدهم به زیارت امام راحل نائل آمدیم.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: حضور ما در کنار مرقد امام یاد از راه و خط و سیره امام است و تعهد چندباره به مسیر و راهی که او برای ما برگزید و معرفی کرد. او از پیشتازی یک نهضت عظیم و بزرگ اسلامی ما را به انقلاب رساند و راهبری آن انقلاب را بر عهده گرفت و پس از پیروزی انقلاب به عنوان معمار جمهوری اسلامی ایران مسیر و راه خدمت به مردم را به ما نشان داد.

رئیس جمهور گفت: این سه مرحله نهضت اسلامی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی در طول یک خط و مکمل یکدیگر هستند. گفتمان انقلاب که امام(ره) برای ما به وجود آورد گفتمانی با سعه صبر بود، همه اندیشه‌ها و اعتقادات و سلیقه‌ها را در خود جای می‌داد و فضا برای کسی تنگ نبود و ما باید این گفتمان را با همین وسعت ادامه دهیم.

حجت‌الاسلام روحانی افزود: در گفتمان جمهوری اسلامی ایران عمدتا مدیریت نظم و نظام اسلامی مطرح است، بنابراین کسانی که فکر می‌کنند گفتمان انقلاب در برابر گفتمان جمهوری اسلامی است راه اشتباه و خطایی را پیش گرفتند، چرا که این دو در طول هم هستند و در عرض هم نیستند.

رئیس جمهور اظهار کرد: دولت سازی مرحله بسیار سخت و بسیاری آن را بعد از فرهنگ و تمدن سازی می‌دانند، در دولت همه توان برای اجرای آرمان‌های انقلاب به کار گرفته می‌شود.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: طبق تأکید امام(ره) دولتی موفق است که خادم مردم است و دولتی می‌تواند راه را ادامه دهد که از حمایت مردم برخوردار باشد، امام(ره) بار‌ها تأکید می‌کردند که این دو در کنار یکدیگر است و یکی بدون دیگری راه به مقصد نمی‌برد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه آنچه امام درباره اینکه میزان رأی مردم است فرمودند؛ یک شعار و تظاهر به دموکراسی نبود، بلکه براساس نظریه فقهی امام بود گفت: نظام جمهوری اسلامی، ایرانی را با قدرت در منطقه حساس خاورمیانه به نمایش گذاشته است، تا زمانی که مردم با انقلاب و انقلاب با مردم هست، این نظام خادم مردم است و به راه خود ادامه می‌دهد.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه استفاده از نسل جوان در اداره کشور یک ضرورت برای همه ماست، تأکید کرد: نسل اول و دوم انقلاب بار نهضت و اداره کشور را در روزهای سخت بر دوش داشتند و آینده نیز از آن نسل سوم و چهارم است. نسل اول و دوم که ما هستیم باید کم کم خانه را تمیز کنیم و به صاحبخانه آن که نسل سوم و چهارم است، بسپاریم.

او گفت: تا زمانی که انقلاب و نظام به مردم متصل است و با رأی آنها مشروعیت می‌یابد، هیچ گزندی نمی‌تواند این نظام و انقلاب را از پا درآورد و یا حتی تهدید کند.

رئیس جمهور اذعان کرد: سی سال از رحلت امام عزیز ما گذشته است و نظامی که او به ما معرفی کرد و معمارش بود، نه تنها در برابر باد و باران مصون ماند که در برابر طوفان و سیل هم مقاوم ایستاد و امروز می‌بینیم که نظام جمهوری اسلامی ایران، ایرانی با عزت و با قدرت در منطقه حساس خاورمیانه به نمایش گذاشته است.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: امروز در شرایط سخت و پیچیده‌ای قرار گرفته‌ایم و در طول یک سال گذشته مردم در رنج بودند؛ اما همچنان استوار در برابر توطئه‌های دشمنان ایستادند.

رئیس جمهور گفت: بی‌تردید با وحدت دولت و ملت از این پیچ تاریخی عبور خواهیم کرد و دشمن را مأیوس خواهیم کرد، یأس دشمن هدف بزرگ ماست و امید بر آینده برای مردم هدف مهم‌تر برای ماست و تا این امید باقی است راه ما ادامه خواهد یافت.

حجت‌الاسلام روحانی اظهار کرد: در ماه‌های اخیر احساس آن را داریم که مشکلات علی‌رغم فشار و رنج کاسته می‌شود، آمار دیروز مرکز آمار این واقیعت را نشان می‌دهد که هم تورم ماهانه نسبت به قبل کاهش یافته است، گرچه هنوز ما با مشکلات تورمی مواجه هستیم، در شرایط فعلی همه توانمان رابرای رفاه مردم بر خواهیم داشت، مشکلات گاهی ناشی از قصور، کوتاهی و گاهی ناشی از خطاهاست، اما گاهی مشکلات به دلیل ایجاد شرایط نخواسته از سوی دشمنان است.

او تأکید کرد: انتقاد از دولت بلامانع است و حتی در دولت یازدهم و دوازدهم انتقاد از دولت نه تنها هزینه ای ندارد، بلکه توام با جایزه و تشویق بوده است. در این اشکال نیست و ما از آن استقبال می‌کنیم و این یکی از آثار دولت یازدهم و دوازدهم است و بسیار سخت است که بعد از این بتوانند این را تغییر دهند.

رئیس جمهور در پایان تأکید کرد: راهی جز وحدت برای تغییر این شرایط ناخواسته نداریم، همه در کنار هم خواهند بود، با تضعیف دولت کسی تقویت نمی‌شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark