داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
گزارش اوشیدا از آغاز رزمایش خدمت در سیستان و بلوچستان؛
خدمت به مردم وظیفه ای همگانی است/بسیج بهترین خادم ملت ایران/شیفت ایثار موجب شکوفایی اقتصادی می شود
کد مطلب: ۶۴۴۵۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۷
آری اینان نامشان جهادگر است، بسیجیانی که سالهاست بهترین تفریح در تابستان و ایام های تعطیل برایشان خدمت به مردم مناطق محروم است و از این که در جهت محرومیت زدایی و خدمت به مردم گام بردارند لذت میبرند.
خدمت به مردم وظیفه ای همگانی است/بسیج بهترین خادم ملت ایران/شیفت ایثار موجب شکوفایی اقتصادی می شود
به گزارش اوشیدا، بی شک تا پیش از انقلاب اسلامی ایران نه تنها کسی شاهد توجه به مردم مناطق محروم و قومیت های مختلف ایرانی بوده بلکه حتی سخنی نیز در این باره به میان نمی آمد اما از اولین روزهای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تا کنون همواره خدمت به مردم و حل مشکلات مناطق محروم در دستور کار نهادها، سازمان ها و مسئولین کشور بوده و هست و این واژه کلیدی نه در قالب شعار که به عنوان نقشه راه به بهترین شکل به سرانجام رسیده است.

در این میان همواره خدمت به مردم و زدودن غبار غم و اندوه از دل و جان ساکنین مناطق محروم و کمتر برخوردار این سرزمین همیشه سرفراز، به عنوان شعار محوری در صدر اقدامات جهادگران بسیجی بوده است.

گروه جهادی و جهادگران واژه هایی است که چند سالی شده در ایام عید و تابستان بیش از هر زمان دیگری به گوش میرسد و این گروه های جهادی در زمینه های مختلف برای کم کردن گوشه ای از مشکلات موجود در کشور و استانهای مرزی برنامه ریزی کرده و فعالیت دارند.

شاید برای بسیاری از ما آغاز تابستان یادآوری مسافرت و تفریح باشد اما برای این جوانان جهادگر، تابستان فصل مهاجرت از زادگاه به نقاط محروم کشور است و تفریح آنان زدودن غبار محرومیت از چهره مردمان ایران زمین است.

این روزها از هرکس که بپرسیم چه می کند، پاسخ خواهیم شنید که تابستان است و هوا گرم و فصل استراحت نوجوانان و جوانانی که میخواهند تابستان را به تفریح و استراحت گذرانده تا برای رسیدن سال تحصیلی جدید با انرژی به سر کلاس درس بروند، عده ای از سفر بازگشته و برخی نیز برنامه سفر در پیش دارند اما در این هوای گرم در استان محروم و گرم و خشک سیستان و بلوچستان شاهد حضور نوجوانان و جوانانی هستیم که با شرکت کردن در گروه های جهادی و کمک به عمران و آبادی شهرستان خود فصل تابستان را گذرانده و حاضر شده اند تا در این گرمای طاقت فرسای شهرستان های مختلف سیستان و بلوچستان برای خدمت رسانی و پیشرفت شهر و دیار خود سهمی داشته باشند.

رزمایش خدمت موجب سرازیر شدن جوانان به مناطق محروم شد
امسال نیز همچون سال های گذشته از ۹ شهریور ماه همزمان با برپایی "رزمایش خدمت" با محوریت و هدایت سازمان بسیج مستضعفین در سراسر کشور، اقدامات عمرانی و خدماترسانی بسیج سازندگی نیز به اوج خود رسیده و سیل عضیمی از جوانان جهادگر به اقصی نقاط کشور سرازیر شده اند تا هر یک به نوبه خود هر کمکی که میتواند برای کمک به مردم این مناطق در قالب فعالیتهای محرومیتزدایی و سازندگی انجام داده و به معنای دیگر هر جوان بسیجی با ایفای نقش والای خود، نمایشی زیبا از مهرورزی و خدمت به مردم را به منصه ظهور برساند.

بی تردید این جهادگران، انسانهای پاک و با اخلاصی هستند که با حضور خود در روستا و مناطق محروم و خدمات به مردمان این مناطق، نور امید را درل محرومین زنده میکنند و به دشمنان این آب و خاک اعلام میکنند که تا ابد این ملت پای اعتقادات خود ایستاده و هیچ گاه یاری رساندن به محرومین را فراموش نخواهد کرد.

آری اینان نامشان جهادگر است، بسیجیانی که سالهاست بهترین تفریح در تابستان و ایام های تعطیل برایشان خدمت به مردم مناطق محروم است و از این که در جهت محرومیت زدایی و خدمت به مردم گام بردارند لذت میبرند و در روزگاری که هیاهوی دنیا و دغدغه های فراوان ذهن انسان را به سمت و سوهای مختلفی می کشاند، جوانان مومن و انقلابی راهی روستاهای دور افتاده ای می شوند تا بتوانند در آن زمینه ای که مهارت دارند به محرومین خدمت کنند.

در این میان علاوه بر خدمت خاص و پاکی که این جوانان به مردم می کنند باید پای درسی بزرگی که آنان معلمان آن هستند نیز نشست و از آنان درس انسانیت، درس پاکی و خدمت، درس تلاش برای محرومیت زدایی و در یک کدام درس خالصانه ترین خدمت را آموخت، با نگاهی عمیق به این حضور به روشنی می توان دریافت که این جوانان در این دوره زمانی خدمت را بزرگترین افتخار می دانند و این خدمت رسانی را جهادی دیگر برای دفاع از این مرز و بوم می دانند و در اقدامات فرهنگی، پزشکی، عمرانی و آموزشی و خدمت به محرومان سنگ تمام می گذارند.

بسیجیانی که از هر قشر و صنفی می توان در میان آنان یافت، در این برنامه بسیجیان حتی شاهد حضور پرشور پزشکان متخصص و فوق تخصص در روستاهای دور افتاده هستیم تا دستانشان مرهمی باشد برای بیماران نیازمند، پزشکانی که در مطب های لوکس به طبابت مشغول نبوده و مزد آنها دستمزدهای میلیونی نیست بلکه در کپرهای چوبی و چادرهای پلاستیکی بساط خدمت پهن کرده و دست مزدشان نیز دعای خیر مردمانی است که صدایشان تا آسمانها می رود و با نگاه پاکشان قلب های مومنان نور امید و ایمان می گیرد.

امسال سطح کمی و کیفی خدمات رسانی جهادگران بسیجی با تغییر چشمگیری مواجه بوده است چرا که در سال جاری و با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه و بنابر دستور فرماندهی کل سپاه پاسداران شهریور ماه امسال برای اولین بار رزمایشی با عنوان رزمایش خدمت با هدف افزایش چشمگیر این خدمات رسانی ها و حل بیش از پیش مشکلات مناطق محروم در سطح کشور آغاز شده و این رزمایش در سیستان و بلوچستان تحت عنوان شیفت ایثار و باهدف کمک به اقتصاد واحد های تولیدی و حل مشکلات در حال برگزاری است.

آغاز رزمایش شیفت ایثار در سیستان و بلوچستان
در همین رابطه مدیرسازمان بسیج کارگری سیستان وبلوچستان در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، با اشاره به آغاز رزمایش بزرگ خدمت رسانی با عنوان شیفت ایثار در این استان، اظهار کرد: رزمایش خدمات رسانی بسیج کارگری با عنوان شیفت ایثار از بیستم شهریور ماه سال جاری در ۲۷ واحد تولیدی و کارخانه در سطح استان آغاز شده است.

وی با بیان این مطلب که در این رزمایش جمعیتی بالغ بر ۸۳۳ نفر از کارگران بسیجی حضور فعال دارند، گفت: این افراد به منظور خدمات رسانی، کمک به تولید، بهره وری و کمک به واحدهای تولیدی تحت عنوان "شیفت ایثار" خارج از شیفت کاری بدون هیچ چشم داشت و دستمزدی در محیط کار خود حاضر شده و در عرصه های بازیافت مواد، جمع آوری ضایعات، تعمیر و نگهداری، ایمنی و بهداشت و غیره فعالیت می کنند.

نادر شهرکی خاطرنشان کرد: این رزمایش به منظور آمادگی برای مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم دشمن در مراکز کار و تولید استان برگزار شده تا کارگران ثابت کنند با وجود فشار های اقتصادی هرگز سنگر های نبرد را ترک نخواهند کرد و این نقشه های دشمنان اثربخش نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین اهداف برگزاری رزمایش شیف ایثار حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخلی است، بیان کرد: در این رزمایش نوین کارگران بسیجی با ایثار و از خود گذشتگی، کار رایگان انجام می دهند و در مسیر رشد و توسعه اقتصادی کشور گام بر می دارند و در عین حال با افزایش تولید محصولات داخلی موجب حمایت از کالاهای ایرانی می شوند.

شهرکی تصریح کرد: این رزمایش در کارخانه های سیمان سیستان، شرکت مینو شرق، شرکت ناجی پوشش، کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر، کارخانه ساحل صید کنارک، شرکت هامون بافت کویر و چندین کارخانه و کارگاه تولیدی دیگر در سطح سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

رزمایش خدمت موجب شکوفایی اقتصادی است
یکی از بسیجیان شرکت کننده در این رزمایش در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، با تاکید بر اهمیت خدمت به ملت، اظهار داشت: در واقع چه چیزی شیرین تر از خدمت به خلق و یاری محرومان است، این افتخار بزرگی است که در قالب این رزمایش بتوانیم به مردمان سرزمین مادریمان کمک کنیم.

وی افزود: مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران همین مردمی بودن آن می باشد و بسیج همواره در راه یاری به مردم پیش قدم بوده است.

شیبانی بیان کرد: بخش هایی چون شیفت ایثار و میز خدمت در این رزمایش بزرگ به ما یاد آوری میکند که می توانیم بدون چشم داشت مالی به کشور خدمت کنیم و به دشمنان بفهمانیم که مردم ایران همواره پشت انقلاب و ملت خود ایستاده اند.

ئی با اشاره به اینکه خرید کالاهای ایرانی بهترین راه مبارزه به استکبار است، خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با تحریم و تهدید می خواهند ما دست از آرمان های خود برداریم اما وقتی اقتصادی قوی داشته باشیم نه تنها تهدیدات آنان کارساز نخواهد بود بلکه دنیا به ما نیاز دارد.

رزمایش خدمت گویای توجه ویژه بسیج به ملت
وی ادامه داد: این رزمایش بزرگ نشان داد که بسیج همواره به فکر ملت ایران و رفع محرومیت های موجود بوده و هست و موجب دلگرمی ساکنین مناطق محروم کشور شده است.

شیبانی با تاکید بر اینکه میز خدمت همان میز مسئولین بسیجی است، گفت: بسیج یعنی عشق و ارادت به انقلاب و رهبری، بی شک مسئولی که روحیا بسیجی داشته باشد همیشه خود را خدمتگذار ملت ایران دانسته و با اخلاق اسلامی با آنان برخورد خواهد کرد.

وی در پایان تصریح کرد: همه باید برای گسترش فرهنگ بسیجی در جامعه تلاش کنیم چرا که با این تفکر است که میتوانیم در هر جهادی پیروز باشیم، چه در جنگ سخت و چه در جنگ نرم و اقتصادی، بسیج و تفکر ایثار و گذشت بسیجی همواره در خط مقدم حمایت از ملت حضور دارد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :