داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان مطرح کرد؛
تاخیر در پروژه‌های تامین آب قابل توجیه نیست
کد مطلب: ۷۴۳۵۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۵
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: اقدامات در حوزه تامین آب با تاخیر صورت می‌گیرد که این به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.
تاخیر در پروژه‌های تامین آب قابل توجیه نیست
به گزارش اوشیدا به نقل از ایسنا، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار محمدامین بارانی مدیرعامل آب منطقه‌ای استان گفت: خشکسالی در سیستان‌وبلوچستان به خوبی مشهود است اما اقدامات در حوزه تامین آب با تاخیر صورت می‌گیرد که این به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

امام جمعه زاهدان افزود: از سال‌های گذشته همواره در خطبه‌های نمازجمعه تاکید داشتیم که اگر در حال حاضر کار در حوزه تامین آب شروع شود باز هم دیر شده و این در حالی است که تازه در مرحله ارائه طرح و اعطای مجوز قرار داریم.

آیت‌الله محامی بیان داشت: در منطقه سیستان خشکسالی کاملا مشهود است و در جنوب استان نیز سدهایی احداث شده اما صنایع پایین دستی آن احداث نشده در حالی که قبلا آب برای مردم قابل بهره برداری بود اما در حال حاضر امکان بهره برداری برای مردم وجود ندارد.

آیت‌الله محامی بیان داشت: از بدو حضور در استان همواره بر عملیاتی سازی فرایند تامین آب تاکید داشتیم و بیان کردیم که اقدامات باید از سال‌های پیش آغاز می‌شده نه این که تازه در شرایط کنونی به دنبال طرح و برنامه باشیم و عملیاتی‌سازی پروژه‌ها زمان‌بر خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان منوط نمودن همه امور به مذاکرات حقابه در منطقه سیستان را اشتباه دانست و با طرح سؤال درباره نتیجه پروژه چاه‌های آب ژرف، تصریح کرد: هرزآب‌ها در موقعیتی که ما با مشکل آب مواجهیم غنیمت است و به عنوان مثال هامون سابوری نیازمند توجه است و زمانی که در دریافت حقابه مشکل ایجاد شده باید ظرفیت‎‌های موجود را حفظ کنیم.

امام جمعه زاهدان توجه دیرهنگام و فعالیت کند و آهسته را باعث لطمه به مردم دانست و ادامه داد: نجابت مردم نباید باعث شود که مسئولان متوجه مسائل و مشکلات نشوند.

وی گفت: متاسفانه گاهی اوقات خود تحریمی صورت می گیرد برای مثال در نقطه از استان اجازه برداشت آب از سفره‌های زیر زمینی را نمی‌دهند اما در آن سوی مرز کشاورزان کشور همسایه در حال برداشت آب هستند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark