داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار ویژه شهرستان زابل:
دانشجویان زمینه‌ساز تحول‌آفرینی در جامعه هستند
کد مطلب: ۷۶۳۶۴
تاریخ انتشار:شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۳۳
فرماندار ویژه شهرستان زابل با اشاره به نقش دانشجویان در تحولات سیاسی گفت: دانشجویان می‌توانند زمینه‌ساز بسیاری از تحولات و جهت‌دهی‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه باشند.
دانشجویان زمینه‌ساز تحول‌آفرینی در جامعه هستند
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا»، علیرضا ملاشاهی در مراسم افتتاحیه ستاد مردمی مشارکت حداکثری بسیج دانشجویی دانشگاه‌های حوزه سیستان که در دانشگاه زابل برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رئیس‌جمهور شهید و همراهان شهیدشان، بیان کرد: هر بار که به چهره شهید رئیسی نگاه می‌کردم یاد و خاطره شهید سلیمانی برایم تداعی می‌شد، ما یک‌عالم بزرگ و شخصیت خدوم را از دست دادیم که سبک جدیدی از مدیریت اسلامی و علوی را در دوران نظام مقدس جمهوری اسلامی ارائه کرد.

وی با بیان اینکه شهید رئیسی خود را وقف خدمت کرده بود، گفت: رئیس‌جمهور شهید با وجود تلاش زیاد، ناعادلانه از سوی عده‌ای مورد طعنه و کنایه قرار می‌گرفت، اما باز هم صحنه خدمت را ترک نکرد و با سعه‌صدر از حواشی دوری می‌کرد.

وی افزود: دانشجویان دارای ظرفیت خوب و مؤثری هستند که باید به آن‌ها توجه کرد، بنده اعتقاد راسخی به استفاده از ظرفیت اساتید و نخبگان در حل مسائل دارم.

ملاشاهی در ادامه با بیان اینکه مهارت‌آموزی به دانشجویان باید در دستور کار دانشگاه‌ها قرار گیرد، خاطرنشان کرد: دانشجویی که فارغ‌التحصیل می‌شود علاوه بر اطلاعات علمی باید مهارتی هم در همان راستا آموزش‌دیده باشد تا بتواند وارد بازار شود، دانشگاه باید هم علمی و هم کاربردی باشد.

وی با بیان اینکه دانشجویان باید قدر دوران دانشجویی خود را دانسته و از فرصتی که در دست دارند نهایت استفاده را در راستای علم‌آموزی، افزایش آگاهی و بصیرت خود ببرند افزود: با بهره‌برداری صحیح از این دوران می‌شود زندگی خود و آینده کشور را ساخت.

معاون استاندار نقش دانشجویان در تحولات مهم سیاسی و اجتماعی را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: دانشجویان می‌توانند زمینه‌ساز بسیاری از تحولات و جهت‌دهی‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه باشند.

ملاشاهی اظهار داشت: امروز دانشگاه‌های سیستان نقش مؤثری در راستای ارائه این مطالب دارد، چرا که دانشگاه‌ها نقش علمی دارند و برای اینکه به کارآفرینی برسیم و از فرصت‌ها به‌صورت بهینه استفاده کنیم باید به سمت اشتغال و کارآفرینی پیش برویم به این دلیل که یکی از منابع سیستان آب بوده است.

وی ادامه داد: اقتصاد سیستان را از وابستگی شدید به آب کاهش داد، یعنی کمترین وابستگی را به آب داشته باشیم تا منجر به توسعه پایدار شود.

نقش مهم دانشگاه در ایجاد شعور انتخاباتی

فرماندار ویژه زابل تأکید کرد: دانشگاه باید به سمت کارآفرینی و توسعه مهارت‌ها برود؛ یعنی مهارت افزا باشد، علاوه‌برآن دانشگاه باید محور توسعه باشد و به‌موازات بُعد علمی، بُعد عملی و مهارت افزا پیدا کند. وقتی می‌توانیم کارآفرینی را توسعه دهیم که عمل، مهارت و مهارت‌آموزی موردتوجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین معضلات منطقه سیستان موضوع آب است باید در راه‌اندازی صنایع به این محور توجه کرد، چرا که سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بی‌نظیری مانند معادن، مرز، دریا گردشگری، دسترسی به آب‌های آزاد و محصولات کشاورزی دارد که باید از آن به نحو مطلوب استفاده کرد.

ملاشاهی افزود: مدل‌های کشاورزی باید اصلاح شود، در سیستان باید بُعد عِلمی در کنار بُعد عَملی دیده شود، در این راستا ازآنجایی‌که دانشگاه محور توسعه و ریل‌گذار است باید رویکرد خود را نسبت به آب عوض کنیم
وی با بیان اینکه مشارکت آگاهانه در انتخابات بسیار حائز اهمیت است، گفت: مردم، رئیس‌جمهوری می‌خواهند که ادامه‌دهنده مسیر شهید رئیسی باشد، بنابراین باتوجه‌به جایگاه دانشگاه در جامعه، می‌توان علاوه بر شور انتخاباتی، شاهد شعور انتخاباتی در چهاردهمین دوره از انتخابات بود.

فرماندار زابل تصریح کرد: دانشگاه نقش مهمی در ایجاد شعور انتخاباتی و رأی آگاهانه مردم در جامعه خواهد داشت، افزود: حضور آگاهانه و پرشور مردم در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری، در حالی مشتی محکم بر دهان دشمنان است که دشمن در انتخابات آینده از تکرار شهید آیت‌الله رئیسی به‌عنوان الگوی رئیس‌جمهور در ایران ترس دارد.

وی بیان کرد: مردم در این صحنه سیاسی پیشرو، با هوشیاری و معیار قراردادن فرمایشات رهبر معظم انقلاب، با انتخاب آگاهانه فردی را بر این مسند برگزینند که خلق و خویی شبیه شهید جمهور را داشته و پایبند به رهبری، پاسدار خون شهدا و مدافع مردم و عاشق خدمت به مردم مناطق محروم باشد.

وی ادامه داد: شهید رئیسی با مشی جهادی و خالصانه‌ای که داشت مدلی از مدیریت را به یادگار گذاشت که در طول تاریخ و آیندگان به نیکی از ایشان یاد خواهند کرد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه شهید آیت‌الله رئیسی روحیه‌ای خستگی‌ناپذیر داشت، تأکید کرد: امیدآفرینی، مردمی‌بودن، ساده‌زیستی، روحیه جهادی، تسلط بر نفس و تفکر انقلابی، مهم‌ترین ویژگی رئیس‌جمهور شهید بود که باید با این خصوصیات و ارج‌نهادن به خون پاک این شهدا که در راه خدا و خدمت به خلق خدا جان خود را فدای انقلاب کردند، اقدام به انتخاب رئیس‌جمهور تراز انقلاب کنیم.

وی با بیان اینکه هشت تیرماه، روز انتخاب اصلح برای ادامه راه شهدای خدمت است، گفت: انتخاب یک رئیس‌جمهور اصلح، حلال بسیاری از مشکلات در جامعه خواهد بود، بنابراین همه باید پای‌کار باشند تا یک مشارکت حداکثری رقم خورد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark