داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرمانده کل سپاه مطرح کرد:
تاکید سردار سلامی بر کاهش تنش آبی سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۷۶۲۶۵
تاریخ انتشار:جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۲۱
فرمانده کل سپاه در روند بازدید از پروژه انتقال آب دشت تهلاب به شهر زاهدان بر کاهش تنش آبی سیستان و بلوچستان تاکید کرد.
تاکید سردار سلامی بر کاهش تنش آبی سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا»، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار عبدالرضا عابد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و فرمانده قرارگاه قدس با حضور در استان سیستان و بلوچستان از روند اجرایی پروژه انتقال آب دشت تهلاب به شهر زاهدان بازدید کرد.

فرمانده کل سپاه با حضور در محل حفاری اولین چاه دشت تهلاب و اعلام رضایت از پیشرفت پروژه، در جریان روند اجرای، پیشرفت پروژه و کیفیت آب شرب آن قرار گرفت.

سردار سلامی بر اهمیت پروژه انتقال آب دشت تهلاب به شهر زاهدان در کاهش تنش آبی به‌ویژه تأمین آب شرب شهر زاهدان و دیگر شهرها و روستاهای آن خطه تأکید کرد.

پروژه انتقال آب از دشت تهلاب به زاهدان به طول خط ۲۰۰ کیلومتر، دارای پنج مخزن و هر مخزن به ظرفیت ۲ هزار مترمکعب است. قطر لوله خط انتقال یک هزار و ۱۰۰ میلی‌متر بوده و این خط انتقال دارای چهار ایستگاه پمپاژ و ۴۰ حلقه چاه است.

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) علی‌رغم وجود تمام مشکلات موجود با تمام توان و روحیه جهادی به میدان آمده و این پروژه تاکنون پیشرفت قابل‌قبولی داشته و زیرساخت‌های لازم این طرح توسط قرارگاه ایجاد و تمام اقدامات در راستای تأمین اقلام پروژه منعقد کرده است و با همراهی دولت این پروژه سه‌ساله، باهمت جهادی در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) ظرف یکسال طراحی، اجرا و به بهره‌برداری رسیده و بار دیگر این قرارگاه با مجاهدت، تخصص و تعهد مثال‌زدنی خود در حوزه‌های مختلف به‌ویژه نیرو رکوردزنی کرده و طرح خود را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت اجرا می‌کند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark