داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار ویژه شهرستان زابل:
شهدا احیاگر ارزش‌های اسلامی جامعه هستند
کد مطلب: ۷۶۰۸۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۸
فرماندار ویژه زابل گفت: شهدا به‌خاطر ایثار، از خودگذشتگی، عشق و ایمان راستین به اسلام، قرآن، انقلاب و ولایت‌فقیه احیاگر ارزش‌های اسلامی جامعه هستند و همه ما به وجود چنین ستارگان درخشانی در آسمان ایران اسلامی به خود می‌بالیم.
شهدا احیاگر ارزش‌های اسلامی جامعه هستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، علیرضا ملاشاهی در یادواره شهدای دانش‌آموز شهرستان زابل که با حضور جمعی از جانبازان و ایثارگران و مسئولین شهرستان در هنرستان شهید باقری برگزار شد بیان کرد: انقلاب اسلامی با مجاهدت‌های امام راحل (ره) و ایثارگری‌های رزمندگان و شهدای والامقام به پیروزی رسید و درخت تناور انقلاب با خون شهدا آبیاری شد.

وی ادامه داد: شهدای دانش‌آموز هم که برای دفاع از کیان و عزت کشور، کلاس درس را رها کرده و راهی جبهه شدند همچون ستارگانی در آسمان کشور می‌درخشند.

وی تصریح کرد: باتوجه‌به هجمه فرهنگی دشمن، باید سیره و منش شهدای دانش‌آموز به‌عنوان الگو به نسل نوجوان و جوان معرفی شود و دانش‌آموزان با تلاش در سنگر علم و معنویت راه و مسیر شهدا را ادامه دهند.

رئیس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان زابل افزود دانش‌آموزان، سنگر داران علم و دانش هستند که با الگوبرداری از شهدای دانش‌آموز و به‌عنوان وارثان خون شهدا با درخشش در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی می‌توانند زمینه‌ساز توسعه و بالندگی نظام و کشور شوند.

وی افزود: ایران اسلامی به برکت انقلاب به مرحله‌ای از پیشرفت و اقتدار رسیده که امید کشورهای منطقه و آزادی‌خواه جهان به دستان پرافتخار دانش‌آموزان و جوانان ما است که در عرصه علم و سازندگی نقش خود را ایفا کنند.

وی عزت، اقتدار و صلابت امروز جامعه را مرهون جان‌فشانی و بذل جان شهیدان و ایثارگران ذکر کرد و افزود: ما وظیفه داریم تا آرمان و پیام شهیدان را به نسل جوان و نوجوان جامعه انتقال دهیم.

فرماندار زابل در ادامه سخنان خود به حضور باشکوه مردم سیستان در عرصه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و مشارکت گسترده مردم را در پای صندوق‌های اخذ رأی نشانه همدلی و همراهی مردم با نظام خواند و تصریح کرد: حضور مردم پشتوانه خوبی برای انقلاب است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی عزیزی امام‌جمعه شهرستان زابل نیز در سخنانی شهادت در راه خدا را بالاترین افتخار برای انسان‌ها نامید و گفت: در دستورات دینی ما طلب مرگ نکوهش شده الا در خصوص طلب شهادت در راه خدا که سفارش هم شده است.

وی خون شهیدان را ضامن بقای اسلام و انقلاب ذکر کرد و گفت: شهیدان با شهادت خود اسلام و انقلاب را بیمه کردند و اگر نبود بذل جان شهیدان و ارزش قطرات خونی که در راه رضایت خداوند متعال هدیه کردند، نظام و انقلاب ما به این حد از اقتدار دست نمی‌یافت.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark