داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل:
پویش "سلامت دهان و دندان" در منطقه سیستان آغاز شد
کد مطلب: ۷۶۲۵۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۴۴
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: هم‌زمان با سراسر کشور پویش "سلامت دهان و دندان" در منطقه سیستان آغاز شده است.
پویش "سلامت دهان و دندان" در منطقه سیستان آغاز شد
مجتبی رفیق‌دوست در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: شعار جامعه جهانی دندانپزشکی "دهان شاد و سالم، بدن شاد و سالم"، عنوان شده و این پویش باهدف افزایش آگاهی جامعه درباره نقش سلامت دهان و دندان برگزار می‌شود و این پویش فرصت مغتنمی برای آگاهی‌رسانی به مردم و افزایش سواد سلامت دهان و دندان جامعه است.

وی از تأثیر بیماری‌های دهان و دندان در بیماری‌های قلبی عروقی، بیماری دیابت، بیماری‌های تنفسی، زایمان زودرس و تولد نوزاد با وزن کم را یادآور شد و توجه به‌سلامت دهان و دندان در کاهش موارد ذکر شده را مورد تأکید قرار داد.

رفیق‌دوست تأکید کرد: بیماری‌های دهان و دندان به‌عنوان شایع‌ترین بیماری‌های غیرواگیردار شناخته می‌شود، بنابراین بهره‌گیری از دیدگاه عوامل خطر مشترک در بیماری‌های دهان و دندان و سایر بیماری‌ها به کنترل هر ۲ دسته بیماری‌ها کمک می‌کند.

وی ادامه داد: شروع پویش "سلامت دهان و دندان" از ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت به مدت سه روز در منطقه سیستان هم‌زمان با سراسر کشور آغاز شده است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark