داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۲
 
"زندگی عاشقانه" هنرمند توان‌یاب کاشانی؛ روایتی از نقاشی ویژه "فاطمه حمامی" و اهدا به ستارگان فوتبالی
کد مطلب: ۶۵۲۳۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱
"فاطمه حمامی" هنرمند معلول کاشانی است که آثارش دنیا را به تحسین واداشته، تاجایی که صفحه رسمی لالیگا در توئیتی با مضمون "فاطمه حمامی ثابت کرده با استعداد، شجاعت و عزم، می‌تواند تقریبا بر هر مانعی غلبه کند، سپاس فاطمه" از او تقدیر کرد.
"زندگی عاشقانه" هنرمند توان‌یاب کاشانی؛ روایتی از نقاشی ویژه "فاطمه حمامی" و اهدا به ستارگان فوتبالی
فاطمه حمامی نصر آبادی، متولد 12 بهمن 1367 در سفیدشهر از توابع آران و بیدگل، نام دختری است که این روزها به شدت مورد توجه کاربران دنیای مجازی قرار گرفته است.

شاید به این جهت که با وجود معلولیت 85 درصدی جسمانی که محدودش کرده است، شاهکارهای نقاشی خلق می‌کند که هر بیننده ای را به تحسین یک اراده و انگیزه قوی وامی‌دارد. از آنجا که خانم حمامی امکان صحبت کردن طولانی را ندارد،مادر او پاسخ گوی سئوالات ما شد

تسنیم: از چه زمانی متوجه استعداد نهفته فاطمه در نقاشی شدید؟

فاطمه از 3 سالگی آموخت از پاهایش به جای دست استفاده کند. زمانی که به همراه خواهر دوقلویش به مدرسه رفتند، معلم کلاس اول دبستان متوجه استعداد او در نقاشی شد و از 8 سالگی نقاشی کشیدن را شروع کرد اما فعالیت حرفه ای خود را در سال 1383 و در سن 16 سالگی زیرنظر سعید بوجار آرانی که آن زمان در اداره ارشاد اسلامی آران و بیدگل مشغول به کار بود و خود دستی بر آتش هنر داشت، آغاز کرد و به مدت 10 سال ادامه یافت.

از سال 1392 مهدی رعیتی هنر پرتره نگاری را به او آموخت و اینگونه فاطمه پرتره هایی از رونالدو،مسی،آنتونه گرزسین، علی دایی، علی کریمی، فرهادمجیدی و بسیاری دیگر از ورزشکاران و هنرمندان سینمای داخلی و خارجی را با پاهایش ثبت کرد.تسنیم: تا به حال موفق به برگزاری نمایشگاه داخلی یا خارجی شده اید؟

بله در برج میلاد و ایستگاه امام خمینی(ره) مترو تهران ، خانه بروجردیها در کاشان و همچنین نمایشگاهی گروهی از آثار معلولان شهر آران وبیدگل، آثارش به نمایش در آمده است. در کنار منزل خود نیز نمایشگاه دائمی کوچکی برپا کرده ایم و در تلاش هستیم آن را گسترش دهیم اما متاسفانه به دلیل مشکلات مالی تا به امروز قادر به برپایی نمایشگاه در کشور های خارجی نبوده ایم.

تسنیم: همکاری مسئولان در توسعه و سهولت کار فاطمه چه میزان بوده است؟

متأسفانه بسیارکم بوده است، اخیرا پدرش موفق به خرید قطعه زمینی جهت احداث گالری مناسبی برای فاطمه شده است و شهرداری نیز قول همکاری داده،اما من گله دارم از شهردار که تنها حرکتش در این زمینه شعار است و عملی صورت نمی‌گیرد.
فاطمه ظرفیت بالقوه ای است که اگر به بالفعل تبدیل شود آورده های بسیاری برای شهر و کشورش خواهد داشت.

تسنیم: چگونه در سطح بین الملل مطرح شدید؟

فاطمه علاقه وافری به ورزش فوتبال دارد. دوست دارد مسئولان شرایط حضورش در ورزشگاه و تماشای بازی تیم ملی را برایش فراهم کنند. شدت علاقه اش به فوتبال سبب شد پرتره هایی از کریستیانو رونالدو و لیونل مسی را به تصویر بکشد؛ سپس با کمک دوستان برای باشگاه لالیگا فرستاد. این عمل مورد تقدیر و تحسین قرار گرفت تا جایی که صفحه رسمی لالیگا در توئیتی با مضمون: " فاطمه حمامی ثابت کرده که با استعداد، شجاعت و عزم، شما می توانید تقریبا بر هر مانعی غلبه کنید، سپاس فاطمه" از او تشکر کرد؛اتحادیه فوتبال لالیگا لباس رسمی رئال مادرید را با نام خودش، برایش فرستاد؛ بعدها گزارشات و مصاحبه‌های Elmundo اسپانیا و اسپوتینگ روسیه نیز بر شهرتش افزود. در کنار همه این اتفاقات فاطمه توسط پروفسور یانگ هون کواک کره‌ای به عضویت افتخاری سازمان شهروندان جهانی نایل شد.

تسنیم: آرزوی فاطمه به عنوان هنرمند چیست؟

فاطمه روی نقاشی هایش بسیار حساس است، تمام تمرکز خود را روی کارش می گذارد تا جایی که گاهی بر سلامتی‌اش نیز تاثیر می‌گذارد. بزرگترین دغدغه اش تهیه مکانی مناسب برای نمایش هرچه بهتر آثارش برای عموم است. چرا که آرزویش این است که چهره ای جهانی شود و در این راه از مسئولان ذیربط تقاضای یاری دارد.

او نوشته زیر را با پایش نوشت و به همه ما یاد داد که چگونه باید عاشقانه زیست…انتهای پیام/ ع
Share/Save/Bookmark