داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل:
بزرگترین خیانت به سیستان ناامید کردن مردم است
کد مطلب: ۷۵۴۰۰
تاریخ انتشار:جمعه ۶ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۸
امام جمعه زابل گفت: بزرگترین خیانت به مردم سیستان در شرایط امروز ناامید کردن مردم است چرا که ما به آینده سیستان امیدوار هستیم.
بزرگترین خیانت به سیستان ناامید کردن مردم است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی خطیب نماز جمعه شهرستان زابل پس از سفارش به تقوای الهی بیان کرد: یکی از درس‌های قیام عاشورا این است که برخی از جریانات و افراد هرگز از حافظه تاریخ پاک نشدند، دشمنان خونخواری مثل یزید ، منافقانی مثل اشعث بن قیس تا کسانی که گرفتار مصلحت اندیشی‌های بدتر ازمنافقین شدند و امامشان را تنها گذاشتند، و دیگر کشته شدن در قالب توبه و دیگر عناوین سودی بحالشان نداشت.

وی افزود: امروز هم عاشوراست ، نباید فراموش کنیم دشمنان خبیثی که تمام توان‌شان را مصروف کردند تا انقلاب را به زمین بزنند، یزیدهای امروز فراموش شدنی نیستند، حافظه ملت ما فراموش نمی‌کند که عده‌ای تا دیدند آشوبی بپا شده زبانشان را به بدگویی از نظام اسلامی دراز کرده و علیه امنیت جانی و روانی این ملت رشید بکار بستند ، اینان هر گز فراموش نخواهند شد.

حجت‌الاسلام عزیزی تصریح کرد: اگر چه به ظاهر حرفی هم از عذر خواهی و برگشت به قبل در کار باشد، نه ملت فراموش می‌کند و نه قابل فراموشی است که هر زمان فرصتی دست بدهد، سنگی در راه پیشرفت این کشور بیندازند.

وی تاکید کرد: نکته دومی که لازم است عرض کنم پیرو درخواستی است که حقیر و ائمه مکرم جمعه سیستان به نیابت از مردم نجیب و غیزتمند سیستان هفته گذشته مطرح نمودیم ، در این مورد عرض می‌کنم امروز بزرگترین خیانت به سیستان نا امید کردن مردم است، ما به آینده سیستان کاملا امید وارهستیم ، به توفیق الهی عوامل مختلف در تلاش هستند تا آب شرب مردم منطقه را تامین کنند و با تلاش‌هایی که در حال انجام هست ، بحران آب شرب نداشته باشیم .

امام جمعه زابل ادامه داد: حرف آب برای کشاورزی و دامداری و صیادی است، چرا که همواره زندگی مردم این منطقه وابستگی کامل به آب داشته و دارد، و تامین این مهم هم با گرفتن حقآبه است، حق را باید گرفت، نه التماس کرد، بلکه باید با قدرت گرفت.
وی تصریح کرد: تشنگی زمین‌های سیستان از همه ما مطالبه می‌کند که حق‌آبه را باید با قدرت بگیرید، مشکلات سیستان حل شدنی است به شرطی که همه مسئولانه و با اقتدار با مسئله مواجه شوند.

حجت‌الاسلام عزیزی ادامه داد: امروز مطالبه مردم از رئیس جمهور عزیز این است که شخصا همراه هیئت دولت به سیستان تشریف بیارند و در همین جا نسبت به مسائل مهم سیستان از نزدیک تصمیمات قاطع بگیرند، آقای رئیس جمهور این خواسته زیادی است؟ حق این مردم است که می‌خواهند شما را اینجا ببیند و با شما سخن بگویند و تا گره‌های سیستان حل بشود.

وی افزود: مسئولان منتی بر مردم ندارند، نوکرمردم هستند، تکلیف‌شان این است که در خدمت مردم باشند، حالا این مردم از دولت‌شان انتظار دارند که همین‌جا در مورد مشکلات‌شان در خصوص آب ، مرز، منطقه آزاد ، اشتغال تصمیم‌گیری شود که مهم‌ترین مشکل سیستان این است که رابطه مستقیم با مرکز تصمیم‌گیری کشور ندارد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark