داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل:
امام خمینی (ره) معمار نهضت زمینه‌ساز ظهور بود
کد مطلب: ۷۵۳۱۰
تاریخ انتشار:جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۸
امام‌جمعه زابل گفت: ما معتقد هستیم امام‌خمینی(ره) که معمار نهضت زمینه‌ساز ظهور بود ولی‌فقیه زمان و نائب عام امام (عج) بود.
امام خمینی (ره) معمار نهضت زمینه‌ساز ظهور بود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی عزیزی در خطبه‌های این هفته پس از سفارش به تقوای الهی بیان کرد: حکومتی که قرار است زمینه‌ساز ظهور امام زمان(عج) باشد باید ارکان داشته باشد و مهمترین رکن حکومت زمینه‌ساز وجود رهبری عادل و فقیه است.

وی ادامه داد: یعنی اگر این رهبری نباشد اساسا نهضت زمینه‌ساز نخواهد بود و امام‌خمینی(ره) یک الگو به عالم معرفی کرد و آن را عملیاتی کرد و به ما اجازه داد آن را تجربه کنیم و آن تجربه را امروز پس از ۴۴ سال دنیا از آن متحیر است و آن الگوی ولایت‌فقیه است.

وی افزود: اگر شما از این الگوی نهضت زمینه‌ساز ولایت‌فقیه را حذف کنید هیچ چیز برای نهضت نمی‌ماند، ولی فقیه بزرگترین نعمتی است که در این عصر خدا به ما داده است و ما نباید فراموش کنیم چرا که طاعت از ولی‌فقیه واجب است و تخلف از آن حرام است و این حرف ما نیست بلکه چه در فقه ما و چه در فقه برادران اهل سنت این واقعیت منعکس شده است.

حجت‌الاسلام عزیزی تصریح کرد: ما معتقدیم امام (ره) که معمار نهضت زمینه‌ساز ظهور بود ولی‌فقیه زمان و نائب عام امام (عج) بود و جانشین ایشان، رهبر عزیز و عظیم الشان انقلاب به همان روش نائب عام امام زمان (عج) است و ولایت از خدا آغاز شد به رسول خدا (ص) و امیرالمومنین علی‌علیه السلام و اهل بیت (ع) و ولی‌فقیه و از ولی‌فقیه به امام زمان (عج) برمی‌گردد و نقشه راه ولایت این است که خدا ترسیم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: مخالفت با ولی‌فقیه جواز شرعی ندارد چرا که ولایت او استمرار ولایت امام زمان (عج) است اگر کسی در برابرولی فقیه زمان که نائب عام امام زمان (عج) است بایستد یعنی در برابر امام ایستاده است پس اگر کسی در برابرحکم او ایستاد به امام بی حرمتی کرده است و در برابر او شمشیر کشیده است و رد امام یعنی خدا را رد کرده است این روایت امام صادق‌علیه السلام است.

خطیب نمازجمعه زابل تاکید کرد: در مذهب اهل سنت حاکم مملکت اسلامی هر کسی که باشد اطاعتش واجب است حتی اگر ظالم و فاسد باشد چه برسد به حاکم عالم و عادل که حاکم عادل به طری اولی اطاعتش واجب و تخلف از آن حرام است.

وی ادامه داد: ابن عباس از رسول مکرم‌ اسلام(ص) روایت کرده است که بخاری در کتاب صحیحش جلد ششم آورده است که اگر کسی از حاکم مملکت اسلامی از کاری این حاکم بهش برخورد باید صبر کند اگر کسی بر آن سلطان خروج کند ولو به اندازه یک وجب فاصله بگیرد، مرگش مرگ جاهلی است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark