داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
پررنگ کردن اقتصاد دانش‌بنیان مهمترین هدف معاونت علمی/ نقش بخش خصوصی مهم‌تر از دولت است
کد مطلب: ۶۷۴۸۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: پر رنگ کردن اقتصاد دانش بنیان مهمترین هدف و وظیفه‌ای است که معاونت علمی آن را دنبال می‌کند.
پررنگ کردن اقتصاد دانش‌بنیان مهمترین هدف معاونت علمی/ نقش بخش خصوصی مهم‌تر از دولت است
حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان موضوع مهم و قابل توجهی است؛ اکنون برای توسعه فضای استارت آپی و اقتصاد دانش بنیان برنامه‌های متعددی در نظر گرفته شده است و نهاد‌های مختلفی پای کار آمده‌اند.

وظیفه این نهاد‌ها ایجاد بستر‌های مناسب مالی و توسعه فضای اکوسیستم نوآوری ایران است؛ به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری دستگاه‌های مختلفی متولی حمایت از اقتصاد دانش بنیان شده‌اند و حمایت از جوانان را برعهده گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید: اگر جوانان نبودند خارجی‌ها در کشور جولان می‌دادند

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به حمایت از استارت آپ‌ها اظهار کرد: حمایت از استارت‌آپ‌ها از گذشته‌ها وجود داشته و در حال حاضر با سرعت پیش می‌رود.

تمام دستگاه‌های متولی در حال کمک رسانی به استارت آپ‌ها هستند
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره سازمان‌های متولی حمایت از استارت آپ‌ها گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی و مسئولان وزارت ارتباطات در کنار دیگر سازمان‌های متولی در حال کمک رسانی به استارت آپ‌ها و ایجاد خط اعتباری مناسب برای آن‌ها هستند.

وی ادامه داد: اکنون تمام وزارت خانه‌های مختلف پای کار آمدند و در حال کمک به استارت آپ‌ها هستند.

ستاری با اشاره به هدف حمایت از استارت آپ‌ها بیان کرد: مهمترین هدف ما تشکیل اکوسیستم مناسب فناوری و اقتصاد دانش بنیان در کشور است و بیشتر از آنکه دولت وارد عمل شود بخش خصوصی باید سرمایه گذاری خود را روی استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان انجام دهد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری یادآوری کرد: مهمترین هدف ما ایجاد اکوسیستم مناسب در کشور و فعال‌تر کردن اقتصاد دانش بنیان است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark