داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
گران شدن آرد همچنان به مردم ضرر می رساند؛
خرید کرونا درب نانوایی های زابل/مردم فقط از یک نانوایی خرید نکنند
کد مطلب: ۷۲۵۱۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۰
خرید کرونا درب نانوایی های زابل/مردم فقط از یک نانوایی خرید نکنند
به گزارش اوشیدا، از جمله عواملی که باعث انتقال ویورس کرونا می شود تجمع افراد درب مراکز اداری و یا اصنافی همچون فروشگاه ها و نانوایی ها است که در یک برهه کوتاه حتی وضعیت برخی از شهرها به واسطه وجود این صف ها قرمز اعلام شد.

در شمال سیستان و بلوچستان با وجود اینکه از صف های گاز و آب فعلا خبری نیست اما صف نان بوجود آمده است و همین امر باعث شده تا بسیاری از خانواده ها نگران تهیه نان خود باشند.

بعد از گران شدن آرد، بسیاری از نانوایی های آزادپزی تعطیل و یا به حالت نیمه تعطیل در آمدند که همین امر باعث شد تا مردم برای خرید نان به نانوایی های دولتی مراجعه کنند.


از هیرمند تا زابل برای تهیه نان

رشید علی احمدی یکی از ساکنین شهرستان هیرمند در گفت و گو با خبرنگار ما در این خصوص گفت: بسیاری از نانوایی ها در شهرستان هیرمند هنگام غروب پخت نمی کنند و مردم مجبور هستند برای تهیه نان خود به زابل مراجعه کنند.

وی افزود: با وجود اینکه در خود زابل نیز وضعیت نان تعریف آنچنانی ندارد ما نیز از سایر شهرهای سیستان باید به زابل برای تهیه نان مراجعه کنیم که علاوه بر اضافه شدن مبلغی به عنوان کرایه مسیر ۳۵ کیلومتری را باید طی کنیم.

این شهروند سیستانی بیان کرد: قبل از گران شدن آرد وضعیت نان در بهترین حالت قرار داشت و همه مردم در شهرهای خود اقدام به تهیه نان می کردند اما اکنون علاوه بر قیمت نان باید هزینه های رفت و آمد را هم به آن اضافه کرد.

وی گفت: این در حالی است که باید در صف های شلوغ نانوایی ها زابل نیز چند ساعتی معطل ماند تا نوبتمان شود.


145 نانوایی در سطح شهرستان زابل فعال است


رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت زابل در گفت و گو با خبرنگار ما در این خصوص گفت: تعداد اندکی از نانوایی های زابل با وجود تذکرات باز هم صف های شلوغی درب آنها ایجاد می شود.

وی افزود: این در حالی است که تعداد نانوایی های سطح شهرستان ۱۴۵ واحد است و مردم نباید برای نان فقط به یک نانوایی مراجعه کنند.

شهری زاد تصریح کرد: واحد های صنفی که دستورالعمل های بهداشتی و کرونایی را رعایت نکنند با آنها برخورد قانونی و جدی خواهد شد.انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark