داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
در آستانه هفته بسیج:
بسیج بازوی قدرتمند نظام است
کد مطلب: ۷۵۶۳۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۷
به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج فرمانده ناحیه زابل با امام جمعه زابل دیدار کردند و بسیج و تفکر بسیج را بازوهای قدرتمند بسیج نامیدند.
بسیج بازوی قدرتمند نظام است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، در اولین روز از هفته بسیج موسی سنچولی فرمانده ناحیه زابل با حجت‌الاسلام مجتبی عزیزی دیدار کردند.
در این دیدار فرمانده سپاه شهرستان زابل ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج، تفکر بسیج را یکی از بازوهای مهم و قدرتمند جمهوری اسلامی نامید و بیان کرد: بسیج با ابتکار داهیانه حضرت امام(ره) شکل گرفت و با تدابیر مقام معظم رهبری، در دوران حاضر به یک نهاد قدرتمند و بازویی مردمی و نیرومند برای انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

موسی سنچولی با بیان اینکه حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه زابل همواره در تمامی برنامه ها و جلسات یار و مدکار سپاه و بسیج شهرستان می باشد افزود: در همین راستا و به مناسبت هفته بسیج خدمت رسیدیم تا از نصایح و رهنمودهای امام جمعه محترم استفاده نماییم.

حجت‌الاسلام عزیزی امام جمعه زابل در جمع اعضای ستاد هعته بسیج بیان کرد: وظیفه اصلی امروز بسیج نسل سازی و تربیت مومنانه نسل است.
نسل سازی و تربیت نسل تکلیف اول و آخر بسیج است. چهار نسل گفتمانی انقلاب اسلامی را پشت سر گذاشتیم، با بررسی و آسیب شناسی این نسلها برای نسل پنجم تحفه ای مناسب باید داسته باشیم تا نظامات آموزشی ما باید به دنبال تربیت مومنانه نسل باشند.
وی افزود: بسیج در تربیت نسل نقش ممتازی دارد و و تاثیر فوق العاده ای در ارتباط نسلی دارد در واقع بسیج بهترین پایگاه تربیت مومنانه نسل است.
وی تاکید کرد: تعامل بیشتر بسیج با حوزه‌های علمیه و امور مساجد در مسیر این تربیت نسلی موثر تر خواهد بود و باید به لحاظ گفتمانی باورها و عقاید و ارتباطات اجتماعی کار کنیم اما با توجه به حوادث اخیر خوب است تاریخ بشریت قبل و بعد از امروز را بازخوانی و مرور کنیم.
امام جمعه زابل تاکید کرد: بعد از تغییرات و پوست‌اندازی در قرون مختلف متوجه خواهیم شد که ابتدا از ادیان بسیطه به ادیان ابراهیمی و بعد از ظهور اسلام تمایل به اسلام منتقل شد در غرب و اروپا اما در قرون وسطی و انقلاب صنعتی در غرب شاهد ظهور مکاتب مختلف بویژه سرمایه داری و لیبرالسم هستیم که با مدیریت اذهان از طریق رسانه و هنر بخصوص فیلم و انیمشن ریشه دواند.
وی ادامه داد: اما در حال حاضر غرب در حال تغییر و تحول از لیبرالیسم به مطلق دین است و شاهد انتقال از اومانیسم به وجدان، از بی ایمانی به ایمان هستیم.

حجت‌الاسلام عزیزی تاکید کرد: امیدبخش‌ترین خبر طوفان الاقصی همین است که دنیای غرب در محاصره موحدین قرار گرفته است.
تجمعات در حمایت از غزه و فلسطین نشان‌دهنده تمایل بیشتر بشر غربی به خداست و نه بزرگ به سرمایه‌داری و لیبرالیسم صهیونیزم است، که امروز نماد وجدان کُشی است و این نکته را همه نسلها باید بدانند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark