داخلی آرشيو گفتگو صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار ویژه شهرستان زابل:
طرح ۴۰۰ دلاری مرزنشینان منطقه سیستان در مسیر اجرا قرار گرفت
کد مطلب: ۷۵۴۳۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۴
فرماندار ویژه شهرستان زابل گفت: با ابلاغ طرح ۴۰۰ دلاری مرزنشینان سیستان می‌توانند با استفاده از این طرح بدون پرداخت سود بازرگانی اقدام به واردات کالا کنند.
طرح ۴۰۰ دلاری مرزنشینان منطقه سیستان در مسیر اجرا قرار گرفت
علیرضا ملاشاهی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: مرزنشينان روستانشين كه در شعاع ۵۰ كيلومتري از مرز زندگی می‌كنند می‌توانند با فعال‌کردن خدمات كولبری روي كارت مرزنشينی خود از امتياز و خدمات آن استفاده كنند.

ملاشاهی افزود: مرزنشینان حوزه سیستان نسبت به فعال‌کردن کارت‌های الکترونیک مرزنشینی خود اقدام کنند و با ابلاغ طرح ۴۰۰ دلاری مرزنشینان می‌توانند کالاهایی را وارد کنند که امکان واردات با هیچ رویه دیگری در کشور امکان‌پذیر نیست.

وی تصریح کرد: در این طرح مرزنشینان از پرداخت سود بازرگانی معاف خواهند بود، به‌عنوان‌مثال یک کانتینر پارچه سود بازرگانی معادل حدود ۸۰۰ میلیون تومان دارد که در این طرح به طور کامل مورد بخشودگی قرار گرفت.

وی تأکید کرد: انتظار داریم تجار و فعالان اقتصادی با همکاری مرزنشینان از ظرفیت این طرح استفاده کرده و با این رویه سیستان به قطب تجاری اقتصادی تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: این طرح به‌صورت قانونمند برای اولین‌بار اجرایی می‌شود و باتوجه‌به اینکه طرح در حال راه‌اندازی است و ممکن است برای برخی افراد واجدالشرایط این کارت فعال نشده باشد از شهروندان درخواست نمود با سعه‌صدر و باتوجه‌به بازده زمانی برای رفع ایرادات با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و اداره صنعت، معدن و تجارت نسبت به رفع نواقص و فعال‌نمودن آن اقدام نمایند.

وی ادامه داد: دفاتر پیشخوان دولت موظف هستند نسبت به ارائه خدمات فوق‌الذکر برای افراد مشمول طرح خدمات مبادلات کالا در بازارچه مرزی همکاری و اقدام لازم را به عمل آوردند.

وی تأکید کرد : این افراد پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام باید منتظر تأیید نهایی از طرف اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محل زندگی خود باشند و پس از تأیید و فعال‌شدن این خدمات روی کارت الکترونیک مرزنشین می‌توانند اقدام به فعالیت کنند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark