داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه اهل سنت کوهک زهک:
امام حسین (ع) محور وحدت همه مسلمانان/قیام عاشورایی امام حسین(ع) قیام در برابر ظلم و کفر بود
کد مطلب: ۷۴۴۷۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۷
مولوی دوست محمد درواخ گفت: حادثۀ کربلا از وقایع مهم اسلام است که امام حسین (ع) با شهادت وجود با ارزش خويش به همگان درس آزادگي و عزت آموخت و محور وحدت همه مذاهب اسلامی است.
امام حسین (ع) محور وحدت همه مسلمانان/قیام عاشورایی امام حسین(ع) قیام در برابر ظلم و کفر بود
مولوی دوست محمد درواخ امام جمعه اهل سنت کوهک در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: اهل بیت پیامبر (ص) در نظر همه مذاهب از جایگاه رفیع و ویژه ای برخوردارند، اما از نظراهل سنت پرچمدار شهدای اسلام حضرت علی (ع) است وپرچمدار شهدای مظلوم کربلا امام حسین علیه السلام است.
وی افزود: اهل سنت ارادت ویژه ای به اهل بیت بویژه امام حسین (ع) دارند و این بزرگواران را به عنوان محور وحدت مسلمانان می شناسند.
مولوی درواخ ادامه داد: به عقیده اهل سنت مسئله عاشورا یک عزای همگانی است و این واقعه قلب همه مسلمانان را عزادار می کند و امروز مسلمانان اهل سنت در ماه محرم مراسم هایی همچون ختم قرآن، سخنرانی و تبیین مظلومیت واقعه کربلا و پخش نذری را برگزار می کنند.
وی تصریح کرد: واقعه تاریخی عاشورا غیر قابل انکار است که امام حسین(ع) با یاران اندک خود به مظلومانه‌ترین شکل ممکن توسط یزید بن معاویه، در راه خدا و حفظ دین اسلام در کربلا و روز عاشورا به شهادت رسیده و اهل بیت او که اهل بیت پیامبر(ص) بودند با ظالمانه‌ترین شکل به اسارت گرفته شدند.

امام جمعه اهل سنت کوهک خاطرنشان کرد: مردم اهل سنت اعتقاد دارند که شهادت حضرت امام حسین (ع) برای نجات دین جدش از انحراف و اعتلای هر چه بیشتر دین مبین اسلام صورت گرفت و به همین دلیل همه مذاهب اسلامی به عنوان یک مسلمان وظیفه دارند که در این ایام حرمت ها را حفظ کنند.

وی با اشاره به اینکه ارادت قلبی اهل سنت نسبت به حضرت امام حسین (ع) برهمگان آشکار است تاکید کرد: با آغاز ماه محرم و مخصوصا ایام تاسوعا عاشورا و به احترام ایام سوگواری امام حسین (ع)، اهل سنت مجالس و مراسم جشن را تعطیل می کنند چرا که محبت خدا و رسول و اولیای خدا از بنیان های اعتقادی و عملی اهل سنت است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark