داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
عبور از مسائل قومی مذهبی عامل پیشرفت سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۷۵۶۸۱
تاریخ انتشار:شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۷
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان وبلوچستان گفت: برای پیشرفت سیستان و بلوچستان باید از مسائل قومی و مذهبی عبور و از وجود همدیگر استفاده کنیم چرا که انتخابی جز پیشرفت استان نداریم.
عبور از مسائل قومی مذهبی عامل پیشرفت سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، رضا شریفی، در آیین گرامیداشت هفته پژوهش و روز دانشجو در دانشگاه زابل بیان کرد: عدم تمرکز نخبگانی اجتماعی در سیستان و بلوچستان باید مطالبه شود زیرا هر جا مسائل قومی و مذهبی در استان پررنگ شده ما عقب ماندیم.
وی تاکیدکرد: دانشجویان و اساتید دانشگاه زابل از جمله ظرفیت‌های منطقه هستند که باید به عنوان مشاور در پروژه‌های مختلف از وجود آنها استفاده شود.
شریفی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان گردنه‌های بسیار سختی را پشت سرگذاشته است، تصریح کرد: از ابتدای دهه ۸٠، استان درگیر جریان‌های ضد تروریسم گروهک‌های تروریستی شد و این شرایط باعث شد؛ تا گسل‌های قومی و مذهبی در سیستان و بلوچستان تحریک شود.
وی ادامه داد: ابتدای دهه ۹۰ با تفکر تکفیری درگیر شدیم که با بصیرت لایه‌های اجتماعی از آن عبور کردیم که برخی تکانه‌های آن هنوز دیده می‌شود که با تدبیر از آن هم عبور می‌کنیم.

معاون استاندار سیستان وبلوچستان با اشاره به پیگیری حق‌آبه هیرمند گفت: عقب‌ماندگی زیادی در حق‌آبه هیرمند وجود دارد که باید آن را از مسیر دیپلماسی عمومی و طایفه‌ای از طریق کشور همسایه پیگیری کنیم.
وی تاکید کرد: در بازدیدهایی که مقامات کشور ایران از سدهای کجکی و کمالخان داشتند طرف مقابل مدعی شد که آبی در افغانستان هم وجود ندارد اما ما همچنان حق‌آبه را از مسیرهای مختلف و با جدیت پیگیری می‌کنیم.

شریفی اظهارداشت: برای تامین آب شرب و کشاورزی سیستان راه‌های دیگری را با سرعت و شدت پیگیر هستیم که طرح تامین آب اضطراری یکی از این اقدامات است.
وی افزود: حفر چاهک‌ها، انتقال آب از تهلاب و ابرپروژه انتقال آب از دریای عمان نیز از جمله راهکارها و اقدامات دیگر در دست اجرا است.

گفتنی است؛ در پایان این آیین که با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان وبلوچستان برگزار شده بود شماری از دانشجویان در رابطه با ارتباط دانشگاه و صنعت، پیگیری حق‌آبه هیرمند، ظرفیت‌های استان سیستان وبلوچستان و استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی اجتماعی سیستان به پرسش و پاسخ پرداختند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark