داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
۱
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیر خانه قرآن و عترت یاوران ولایت زابل:
توسعه فرهنگ قرآنی با شیوه‌های نو رسالت مسئولین فرهنگی در جامعه است
کد مطلب: ۷۵۴۰۱
تاریخ انتشار:شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۳
مدیر خانه قرآن و عترت یاوران ولایت زابل گفت: اولین رسالت مسئولین فرهنگی توسعه فرهنگ قرآنی با شرایط روز جامعه است.
توسعه فرهنگ قرآنی با شیوه‌های نو رسالت مسئولین فرهنگی در جامعه است
حجت‌الاسلام محمود وحیدی‌راد در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: با آن که همواره هدف انس با قرآن کریم جزء اهداف آموزش قرآن بوده است، اما باید گفت برنامه‌های درسی در زمینه ارائه راهکارها و شیوه‌های عملی انس دانش‌آموزان با قرآن کریم چندان موفق نبوده است.

وی ادامه داد: اولین رسالتی که مسئولین فرهنگی بر عهده دارند، توسعه فرهنگ قرآنی و ارائه آگاهی‌های لازم، با شیوه‌های نو و مطابق با شرایط روز جامعه و همچنین با درنظرگرفتن نیازهای روحی و روانی اقشار مختلف، برنامه‌های اطلاع‌رسانی دینی را به‌گونه‌ای تدوین کنند که به‌صورت ریشه‌ای و عمیق، در مخاطب نفوذ کرده و راهنمای او در امور مختلف زندگی باشد.

وی افزود: مرکز قرآنی عترت یاوران ولایت در سال ۱۴۰۱ با موافقت سازمان دارالقرآن الکریم مجوز فعالیتش را باهدف آموزش قرآن در سنین مختلف اعم از خواهر و برادر و فراگیرشدن فرهنگ قرآن و معارف اهل‌بیت علیهم‌السلام در جامعه گرفت.

مدیر خانه قرآن و عترت یاوران ولایت زابل تصریح کرد: این مرکز در زمینه روخوانی، روان‌خوانی، اذان، مسابقات قرآنی، برگزاری محافل انس با قرآن در مناسبت‌های ملی و مذهبی، کرسی‌های تلاوت و برگزاری جشن‌های ملی و مذهبی فعالیت‌های چشمگیری داشته و دارد.

حجت‌‌الاسلام وحیدی راد تأکید کرد: در حال حاضر در این مرکز هفته‌ای چهار جلسه آموزشی برقرار است که از جمله روخوانی سطح یک دو گروه مشغول یادگیری کلام وحی هستند، روان‌خوانی سطح دو یک گروه در حال فراگیری کتاب خدا هستند و گروه چهارم در حال یادگیری اذان به‌صورت حرفه‌ای و مسابقه‌ای تعلیم می‌بینند و آموزش‌های این مرکز به‌صورت حضوری و مجازی است.

وی ادامه داد: دو گروه از خواهران هم در این مرکز مشغول فراگیری کلام الهی هستند که برای خواهران از مربی خانم استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در مناسبت‌‌های مختلف درمورد حجاب و دیگر مسائل فرهنگی برنامه اجرا می‌کنیم؛ چراکه این امر در قرآن تأکید شده است و همچنین مقام معظم رهبری هم سفارش به پوشش اسلامی را بارها در فرمایشات خود تأکید داشتند.

حجت‌الاسلام وحیدی راد ادامه داد: علاوه بر آموزش‎هایی که عرض شد برنامه‌های دیگری هم از جمله آموزش تجوید سطح یک و دو، آموزش مفاهیم و ترجمه قرآن کریم، آموزش احکام اولیه و بیان قصه‌های قرآنی و آموزش قرائت تقلیدی از اساتید برجسته جهان اسلام در این مرکز پیش‌بینی‌شده است.

وی افزود: یک نکته اساسی این است که آموزش‌های قرآنی این مرکز همه رایگان است و برخلاف اینکه اکثر مراکز هزینه دریافت می‌کنند در این مرکز در طول سال برنامه‌های آموزشی انجام می‌شود و مختص به فصل خاصی نیست و به‌عنوان‌مثال اگر قرآن‌‌آموزی موفق به نمره قبولی شد پایان هر دوره گواهی‌نامه معتبر داده می‌شود.

وی با تأکید بر یادگیری قرآن تأکید کرد: از همشهریان عزیز و قرآن دوست تقاضا دارم که فرزندان خود را به این مرکز قرآنی جهت فراگیری کلام وحی بفرستند و جهت تماس با این ۰۹۰۳۵۰۰۷۵۶۰ تماس حاصل نمایند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark
عزیزجهانی
۱۴۰۲-۰۵-۱۵ ۰۷:۵۰:۴۲
بسیارعالی بوداگرهمه برای آموزش قرآن تلاش کنندقرآن درجامعه فراگیر می شود (18081)