داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
مسئولین در راهپیمایی 13 آبان چه گفتند؛
برخورد قاطع با اغتشاش گران و برهم زنندگان نظم و امنیت خواسته همگان از قوه قضائیه
کد مطلب: ۷۴۶۶۴
تاریخ انتشار:جمعه ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷
شماری از مسئولین سیستان وبلوچستان در حاشیه راهپیمایی 13 آبان خواستار برخورد قاطع با اغتشاش گران و برهم زنندگان نظم و امنیت از قوه قضائیه شدند.
برخورد قاطع با اغتشاش گران و برهم زنندگان نظم و امنیت خواسته همگان از قوه قضائیه
به گزارش اوشیدا به نقل ازعصرهامون، شماری از مسئولین سیستان وبلوچستان در حاشیه راهپیمایی ۱۳ آبان در گفت وگوهایی خواستار برخورد قاطع با اغتشاش گران و برهم زنندگان نظم و امنیت از قوه قضائیه شدند و گفتند: حضور پرشور مردم در ۱۳آبان امسال اتمام حجت با اغتشاشگران بود.

خواهان برخورد قاطع با اغتشاشات و برهم زنندگان نظم و امنیت هستیم

سردار عوضعلی فقیری، معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در حاشیه راهپیمایی ۱۳ آبان در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز با اشاره به ترور روحانی سجاد شهرکی بیان کرد: امام خمینی (ره) فرمودند "بکشید ما را ملت ما بیدارتر می شود"، شهادت از اصولی است که در اسلام و قرآن تاکید شده و هر شهیدی که به شهادت برسد اعتقاد داریم هزاران نفر از خون این شهید به پا می خیزند و راه این شهید را ادامه می دهیم.

وی افزود: انقلاب و نظام اسلامی طبق اصول پیش می رود، حاضریم هر کاری انجام دهیم تا آحاد ملت متوجه اقدامات دشمنان شوند.

سردار فقیری ادامه داد: اقدام سخت از بانیان اصلی در داخل و خارج کشور باید گرفته شود و مسئولین باید نسبت به اتفاقات هوشیار باشند و به یاری خداوند و خون پاک شهدا ریشه ما محکم تر می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان گفت: امسال ۱۳ آبان در تمامی شهرها نسبت به سال های گذشته باشکوه تر برگزار شد و علیرغم توطئه دشمنان و تخریبی که به اموال وارد کردند؛ مردم با وحدت و همبستگی بیشتری در صحنه وارد شدند.

حضور پرشور مردم در ۱۳آبان امسال اتمام حجت با اغتشاشگران بود

محمد سرگزی، نماینده مردم ولایتمدار سیستان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه راهپیمایی ۱۳ آبان در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: حضور پرشور وپرشکوه مردم امروز اتمام حجتی است برای تمامی کسانی که این خواب آشفته را در ذهن دارند که با اغتشاشات وبرهم زدن نظم عمومی بتوانند جلوی توسعه وپیشرفت مردم در عرصه های مختلف را بگیرند.
وی افزود: پیام حضور مردم در ۱۳ آبان پایان دهنده به تمام حرکت های نامتعارفی است که توسط یک عده اجیر شده و کسانی که نگاه شان برای متوقف کردن حل مشکلات مردم وبهبود وضعیت مشعیت مردم است.

سرگزی ادامه داد: این وعده الهی برای این است که نظام که برگرفته اسلام وخون شهداست آینده آن متعلق به فرزندان این انقلاب است و به همت این جوانان دانش آموزان ودانشجویان و آحاد مختلف مردم این فتنه هم به پایان خواهد رسید و این انقلاب اسلامی ما درمسیر حقیقی که ۴۳سال است شروع شده است وبا قوت بیشتر ادامه پیدا خواهد کرد.

حسین سنجرانی، فرماندار زابل نیز در حاشیه راهپیمایی ۱۳آبان در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: ۱۳ آبان امروز نماد مبارزه مردم با استکبار جهانی است و به همین دلیل همه ساله شاهد توطئه‌های بی نظیری از سوی امریکا هستیم و متاسفانه همواره مرتکب جنایت هایی می شوند که شاید روی تاریخ را سفید کرده است.

وی افزود: اتفاقات اخیر کشتن مردم بی دفاع وبه شهادت رساندن افراد بی گناه کودک درشاهچراغ و ترورهای کور اخیر دشمنان برعلیه مردم ایران درسیستان وبلوچستان نهایت استیصال ودرماندگی امریکا را درپی دارد.

سنجرانی تاکید کرد: مردم با راهپیمایی بی نظیر خودشان نشان دادند که همواره دردفاع اسلام در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی وخون معظم شهدا و در اجرای منویات معظم رهبری همواره پیشتاز بودند و این جنایت های ددمنشانه امریکا را محکوم می کنیم.

۱۳ آبان نماد مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر استکبار است

ابوذر مهدی نخعی، فرماندار زاهدان در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: دشمنان در طول ۴۳ سال چشم دیدن استقلال و ایستادگی ملت ایران را نداشته و دشمنی های زیادی از جنگ تحمیلی تا ترور شخصیت های علمی و فرهنگی و همچنین تحریم های اقتصادی را اعمال کرده است و هر روز یک دشمنی جدید برای انقلاب و نظام اسلامی ایران پدید می آورد.

وی با اشاره به فتنه و آشوب های اخیر در کشور افزود: دشمنان انسجام و پکپارچگی ملت ایران را مورد هدف قرار داده اند و وحدت بیم مردم را نشانه گرفتند.

نخعی تصریح کرد: ملت بزرگ ایران همیشه از این بحران ها سرافراز بیرون آمدند و اتحاد، یکپارچگی و علاقه به انقلاب و نظام و بیعتی که با مقام معظم رهبری دارند از رموز موفقیت است.

فرماندار زاهدان گفت: دشمن توطئه ها و دسیسه هایی که جوان ما را از انقلاب و نظام جدا کنند این نقشه ها با این مردم کارایی ندارد و هوشیار باشند.

نخعی خاطر نشان کرد: برخی عنوان می کنند که نسل قدیم انقلاب، انقلابی تر بودند در حالی که شهدای مدافع حرم از جوانان همین برهه از زمان هستند، دشمنی دشمن زیاد شده و هر سال با راهپیمایی ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن که راهپیمایی ملی و مذهبی است و اتفاقات اخیر نشان داد با تمام استعداد دشمن را له کرد.

راهپیمایی ۱۳ آبان نمایش اقتدار ایران قوی بود

محمد هراتی، فرمانده سپاه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: ملت ایران همچون همیشه امروز ۱۳ آبان هم با اقتدار به میدان آمده اند تا به دنیای استکبار جهانی بفهمانند که هیچ وقت به دسیسه های شوم خود در راستای جمهوری اسلامي دست نخواهند یافت.

وی افزود: یکی از اهداف اصلی دنیای استکبار ایجاد تفرقه و بر هم زدن وحدت بین برادران اهل سنت و اهل تشیع است.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حقیقت تمام جنایات ایادی استکبار آمریکا و صیهونیست موجی از تنفر را در دنیا به وجود آورده که مردم با بصیرت ایران هیچ وقت آن ظلم ها و جنایات را فراموش نخواهند کرد.

وی اضافه کرد: عزت، استقلال و سربلندی و اقتدار برای ملت ایران بسیار حائز اهمیت بوده که با حفظ وحدت و انسجام عظمت خود را به جهانیان نشان خواهند داد.

هراتی خاطرنشان کرد: در حقیقت نوجوانان و جوانان امروز پرچمداران آینده عرصه نظام اسلامی هستند چرا که در دوران جنگ تحمیلی هم همین قشر توانستند با سازماندهی نیروهای مردمی در تحولات نظام اسلامی مثمر ثمر واقع شوند.

وی عنوان کرد: در جنگ تحمیلی دانش‌آموزان کارهای بزرگی انجام دادند که ۳۶ هزار دانش‌آموز تقدیم نظام و انقلاب شده که امید است دانش آموزان عزیز روش زندگی شهید فهمیده را الگویی برای ساختن آینده و دستیابی به موفقیت قرار بدهند.

یوم الله ۱۳ آبان ماه روز برچیده شدن ریشه ظلم استکبار ستیزان است

محمد رضا کرد، معاون مدیر عامل و رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: ۱۳آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است و در حقیقت روز میعاد دانش آموزان تاریخ ایران اسلامی با شهیدان دانش آموز از آغاز نهضت امام خمینی(ه) تا شهیدان دفاع مقدس و نیز همه دانش آموزانی که در سراسر جهان در راه مبارزه برای آرمان خواهی جان در راه عدالت نثار می کنند تا ریشه ظلم بر چیده شود.

وی افزود: در واقع یوم الله ۱۳ آبان ماه روز میعادی بوده که بند بند آن جهد و جهاد و اجتهاد در عرصه های عزت و آزادگی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: در سیزدهم آبان ۵۸ دانشجویان انقلابی در حمایت از دانش آموزان شهید خود انقلابي بزرگ را با تسخیرلانه جاسوسی رقم زدند.

وی اضافه کرد: ما امروز در روز مبارزه با استکبار جهانی، برای رسوا کردن آمریکا و هم پیمانانش بار دیگر با فریاد هایمان با آرمان های شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و امام شهدا تجدید میثاق خواهیم داشت.

دشمنان از وحدت ملت ایران هراس دارند

حجت الاسلام والمسلمین مهرالله محمودزاده فهرجی، رئیس اداره تبلیغات شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: مردم امروز سیزدهم آبان ماه بار دیگر حماسه ای آفریدند و با پا نهادن در میدان نبرد به دشمنان اسلام و نظام اسلامی به ویژه ایادی استکبار فهماندند که ملت ایران در برابر این شیاطین هیچ وقت عقب نشینی نخواهند کرد و همچنان مطیع دستور ولی فقیه خود هستند.

وی افزود: مردم با بصیرت ایران به ویژه مردم ولایت مدار شهرستان ایرانشهر در یوم الله ۱۳ آبان با آگاهی بالا حضور حداکثری یافتند و در این فرصت انزجار و نفرت خود را از رژیم صهیونیستی و آمریکای خیانت کار و خبیث اعلام کردند.

حجت الاسلام فهرجی اضافه کرد: در پی اغتشاشات و آشوب های اخیر دنیای استکبار تمام ایادی خود را بسیج کرده و با توجه به این که دارای برنامه مدون، درست و تعریف شده ای هم ندارند اما با حضور افراد کمونه، تجزیه طلب به دنبال این هستند که از آب گل آلوده ماهی بگیرند و فقط هدف آنان منفعت شخصی خودشان است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: ایادی استکبار توانایی انجام جریانات حساب شده و تفکر درست و حسابی را ندارند و ملت ایران هم خوب می دانند که این ارازل و اوباش دوست ما نیستند و فقط به دنبال بر هم زدن اتحاد و وحدت بین مسلمانان هستند.

وی اذعان کرد: در حقیقت تاکنون هر کسی به به استکبار جهانی اعتماد کرده نتیجه این اطمینان ضرر دارد شدن به خود شخص بوده و دیگر چیزی عایدش نشده است.

حجت الاسلام والمسلمین فهرجی عنوان کرد: آمریکای خبیث تاکنون در برابر حمله به افغانستان دستاوردی نداشته و با عملی کردن نقشه های خود آسایش و آرامش مردم آن کشور را بر هم زده است.

وی اضافه کرد: امروز همه ملت ایران، قشر عظیم آن جوانان، نوجوانان، دانش آموزان که جز سرمایه های اصلی کشورمان هستند در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان حضور پرشور و باشکوهی داشتند و مجدد اعلام کردند که حامی و پشتیبان و تابع دستور ولی فقیه هستند.

این مقام مسئول ضمن محکومیت اقدام تروریستی در به شهادت رساندن امام جماعت مسجد مولای متقیان(ع)، خاطر نشان کرد: اگر چه دشمنان قسم خورده نظام اسلامی با ایجاد آشوب حجت الاسلام و المسلمین شهرکی را به شهادت رساندند اما باید بدانند که مردم سیستان و بلوچستان با مشاهده این دسیسه های شوم دشمن برای ایجاد تفرقه و شکاف میان جامعه مسلمان وحدت و همبستگی خود را بیش از بیش حفظ کرده و انسجام و اتحاد بین برادران اهل سنت و اهل تشیع نسبت به گذشته دوچندان می شود.

مردم با شناخت درست نباید تحت تاثیر شعارهای پوچ رسانه های معاند قرار بگیرند

حجت الاسلام والمسلمین هادی رمضانی، مسئول حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان بیان کرد: روز ۱۳ آبان مناسبت های متعددی دارد که از جمله می توان به روز استکبار ستیزی، تبعید امام راحل به ترکیه، تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش آموز اشاره داشت.

وی افزود: خداوند متعال در دو قسمت در قرآن کریم به نبی اکرم(ص) امر فرموده با دو گروه به جهاد برخیزد که گروه اول کفار و گروه دوم منافقین هستند.

این مقام مسئول تصریح کرد: دشمنان از تمام امکانات و میلیاردها دلار برای مبارزه با اسلام و نظام اسلامی خرج می کند که با ایجاد اختلاف بین گروه ها و مذاهب اسلامی بتواند به مقاصد شوم خود دست یابد.

وی با اشاره به این‌ که‌ علمای ما از صدر اسلام از همان سال ها پیش پایبند به وحدت اسلامی بودند، عنوان کرد: بسیاری از جنگ هایی که در جهان اسلام اتفاق افتاده از جنگ های مذهبی استفاده کردند که در حقیقت این ها از مسائل راهبردی دشمنان اسلام است.

حجت الاسلام رمضانی عنوان کرد: در حوادث اخیر حوادثی رخ داده که دشمنان از امپراتوری رسانه ها استفاده کردند و در واقع از این طریق می خواهند به اهداف شوم خود برسند.

وی خاطرنشان کرد: معاندین برای رسیدن به منافع شخصی شوم خود به دنبال ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی هستند که بتوانند از این آب گل آلود ماهی بگیرند و در اینجا آن چه که مهم است باید مردم ما شناخت درستی داشته باشند و تحت تاثیر شعارهای پوچ دشمنان قرار نگیرند.

مسئول حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان اذعان کرد: دشمنان اسلام در شرایط فعلی دانشگاه، آموزش و پرورش را مورد هدف قرار دادند و نظام اسلامی را بزرگترین مانع بر سر راه اهداف شوم خود می دانند.

وی عنوان کرد: در حقیقت نظام اسلامی بزرگترین مانع برای ایادی استکبار جهانی برای رسیدن به اهداف شوم شان است.

این مقام مسئول با بیان این که ایران اسلامی از نظر نظامی در حدی قوی شده که تمامی دشمنان اسلام و آمریکا را د صحنه های مختلف شکست داده و پیروزی را از آن خود کرده است.

مسئول حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان گفت: در روز اخیر شهادت روحانی جوان شهید شهرکی که از روحانیون جهادی بود همگان را متاثر کرد که ایادی استکبار چون چشم دیدن همچنین انسان هایی را در ایران اسلامی ندارند این بزرگوار را در مسجد مولای متقیان مورد حمله تروریستی قرار دادند که این عمل آنان به شدت محکوم می باشد.

دشمن بداند با ایجاد اغتشاش در کشور راه به جای نخواهد برد

مسافر شهنوازی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خاش در گفت وگو با خبرنگار تفتان ما بیان کرد: امروز ‌سالروز تسخیر لانه ی جاسوسی آمریکا و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی می باشد و ما با تمام قدرت تا آخرین قطره از خون خود پای این انقلاب خواهیم ماند.

وی ادامه داد: امروز با حضور خود در راهپیمایی مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی می‌زنیم تا بفهمد نقشه ها و توطئه هایش راه به جایی نخواهد برد.

شهنوازی افزود: امروز جامعه ورزشی شهرستان اعم از زن و مرد در این راهپیمایی حضور بهم رسانده تا ثابت کنند تا همیشه همراه و همگام این انقلاب خواهند ماند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خاش اظهار کرد: ملت ماهرگز تسلیم ظلم نخواهند شد و تاریخ این را بارها و بارها ثابت کرده است.

مردم با هوشیاری و بیداری فرصت سو استفاده به دشمنان را ندهند

شیرزاد کمالی، رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان خاش در حاشیه راهپیمایی روز ۱۳ آبان در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما بیان کرد: ملت ما باید بیش از پیش هوشیار و آگاه باشند چرا که در این زمان حساس دشمن از هیچ فرصتی غفلت نخواهد کرد و برای ضربه زدن به ملت و نظام ما استفاده خواهد کرد.

وی بیان کرد: مردم ما همیشه و در همه ی حوادث حماسه ساز بوده اند و توانسته اند از بحران ها به بهترین نحو عبور کنند.

این مسئول اظهار کرد: دانش آموزان ما با تسخیر لانه ی جاسوسی برنانه ها ونسخه ی استکبار را برای همیشه بستند و دستهای پلید آن را بر همگان رو کردند تا همه چهره واقعی دشمن را بشناسند چرا که مردم فهمیدند آمریکا در کشور ما هیچ جایگاهی ندارد.

کمالی گفت: جوانان و دانش آموزان ما باید با هوشیاری و بصیرت نقشه های دشمن را خنثی کنند.

وی بیان کرد: در کشور استکبار ستیز ما جایی برای عوامل بیگانه و دشمن نبوده و نخواهد بود ملت ما همواره حامی نظام وانقلاب هستند.

حوادث و اتفاقات اخیر نشان از دشمنی استکبار با ملت ایران است

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا دهقان امام جمعه شهرستان خاش در حاشیه راهپیمایی امروز در گفت و گو با تفتان ما بیان کرد: حضور مردم در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان با توجه به سیر تاریخی این روز در ادوار مختلف نشان از خشم و انزجار ملت از استکبار جهانی می باشد.

وی بیان کرد: تبعید حضرت امام در سال ۱۳۴۳ اعتراض دانشجویان به کوتاه کردن دست مداخله گر آمریکا و منجر شدن به رگبار بستن آنها در سال ۵۷ تسخیر لانه ی جاسوسی که با آن چهره ی دیگری از استکبار جهانی برای ما نمایان شد همه و همه باعث شده امروز به عنوان روزی مهم و روز ملی مبارزه با استکبار نامگذاری شود.

دهقان اظهار کرد: در۲۸مرداد سال۱۳۳۲ که استکبار باعث سرکوب کردن انقلاب مصدق شد دشمنی خود با مردم ایران را علنی و آشکار کرد.

امام جمعه خاش بیان کرد: آمریکا با حمایت از رژیم غاصب کودک کش و ستم گر صهیونیست چهره منفور خود را بر همگان نمایان ساخته است.

حجت الاسلام دهقان با اشاره به راه اندازی جنگ ۸ساله و تحریم های اقتصادی و حمایت از فتنه گران توسط استکبار گفت: دشمن ما با حمایت و پشتیبانی استکبار جهانی توانست هشت سال جنگ را به ملت ما تحمیل کند و به شکرانه ایمان به خدا و نظام مقدس جمهوری موفق به شکست ظالمان زمانه شدیم

وی افزود: جوانان باید هوشیار باشند تا همراه با جو روانی و تشدید احساساتی که دشمن به دنبال آن است پیش نروند.

دهقان خاطر نشان کرد: با استقامت و مقاومت ملت ایران روز به روز در حال قوی شدن می باشد و ما مسلمانان باید بیش از پیش هوشیار باشیم و این مهم تلاش جوانان مملکت را میطلبد چرا که پیشرفت کشور در گرو همت جوانان مومن و انقلابی است.

مردم فریب رسانه های دشمن را نخورند

حجت الاسلام والمسلمین احمدعلی قاسم زاده، امام جمعه موقت شهرستان چابهار در گفتگو با خبرنگار چهاربهاران اظهار کرد: امروز لازم است نسل جوان ما مروری بر گذشته و مطالب تاریخی داشته باشد و بداند که یهود و نصرانی با اسلام چه کردند و امروز نوادگان آنها با اسلام چه می کنند.

وی ادامه داد: فعالیت های داعشی هایی هم که به ظاهر خودشان را مسلمان می دانند در زمینه رفتار و برخوردشان با مردم عادی و علمای فریقین نیز باید برای همگان تبیین شود.

حجت الاسلام قاسم زاده بیان کرد : برخی از جوانان امروزی ما مطالعه ندارند و نیاز به آگاهی دارند که الحمدالله نسل نو ، نسلی فرهیخته است و سرشار از انرژی و آگاهیست و نیاز است خوراک سالم تبلیغاتی را ما در اختیار آنان بگذاریم.

وی از دانش آموزان و مردم چابهاری و مردم یران قدردانی کرد و گفت: امروز جوانان و دانش آموزان ما بسیار عالی درخشیدند و از خداوند این عمل صالح را از آنان قبول کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark