داخلی آرشيو يادداشت صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
یادداشت؛
طوفان الاقصی در فلسطین
کد مطلب: ۷۵۴۷۴
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۲
نبرد «طوفان الاقصی» با پيشروی بيیسابقه زمينی نيروهای مقاومت فلسطين و نفوذ به شهرها و شهرک‌های اسرائیلی، تلفاتی بي‌سابقه را بر صهيونيست‌ها تحمیل کرده است. تلفاتی كه در طول تاريخ نحسِ این رژيم دیده نشده است.
طوفان الاقصی در فلسطین
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن سنجری، مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه ثارالله استان کرمان در یادداشتی به اوشیدا نوشت: صهيونيست‌ها طی حدود هشت دهه ‌اشغال فلسطين، همواره با كابوس وحشتناك «سقوط» و «فروپاشی» رو‌به‌رو بوده‌اند، كابوسی كه براي آنها وحشتناک بود و آنها همواره اين ترس را داشتند كه صبح يك روز را زير چكمه جوانان فلسطيني آغاز كنند.

اين كابوس صبح دیروز رنگ واقعيت به خود گرفت و ساعت شش و نيم صبح به وقت محلی ساكنان ‌اشغالگر شهر سی‌هزار نفری «سدیروت» در مرز غزه با غرش موتورسواران حماس در خيابان‌های سدیروت از خواب پريدند، حملات موشکی از زمین هوا و دریا فرار صهیونیست‌ها اسارت دو ژنرال عالی‌رتبه صهیونیست، هلاکت بیش از۲۰۰ نفر و مجروحیت بیش ازهزار و۱۰۰نفر که حال ۶۷۰نفر وخیم گزارش شده است.

به گفته فرمانده کل کتائب القسام، «در حمله اول عملیات طوفان‌الاقصی به مواضع دشمن، فرودگاه‌ها و استحاکامات‌شان بیش از پنج هزار موشک و راکت شلیک شد و نیروهای مقاومت همچنین در اقدامی بی‌سابقه به حداقل هفت شهرک‌صهیونیست‌نشین نفوذ کردند که یک شکست تمام عیار امنیتی و اطلاعاتی برای رژیم موقت محسوب می‌شود، ویدئوهای زیادی از حضور رزمندگان عزالدین القسام در داخل شهرک‌ها منتشر شده است و این یعنی آغازی بر پایان کامل اشغالگری صهیونیست ها است.

قدرت موشکی،پهپادی،چتربازی جنگ الکترونیک گردان‌های مقاومت، غنیمت گرفتن مدرن‌ترین و مجهزترین تانک جهان(مرکاوا)شلیک به بالگردهای آپاچی و جنگنده صهیونیست‌ها، عبور موشک‌های کوتاه‌برد،و میان‌برد و بلندبرد از همه دیوارهای دفاعی و حتی از کارانداختن برخی سامانه‌های پدافندی صهیونیست‌ها بلند شدن آژیرهای ممتد، فرار اشغالگران صهیونیست،گوشه ای از عملیات بزرگ طوفان الاقصی است.

تازه شروع ماجراست و به لطف خدا تا محو کامل سردمداران کاخ سفید از جغرافیایی هستی ادامه خواهد یافت آنان که تازه تبریک به جایزه نوبل نرگس محمدی با چاشنی زن زندگی آزادی فرستاده بودند،تازه همین چند روز پیش فرماندهان ارتش وسپاه راتهدید کرده بودند امروز در کمال خفت ارشدترین فرماندهان آنان اسیر دست بچه‌های مقاومت شدند، تازه عادی‌سازی آنان با برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس داشت به ذوق‌زدگی تبدیل می‌شد،اما کور دلان یادشان رفت که امام‌خامنه‌ای به این کشورها فرمودند «نظر قطعی جمهوری اسلامی این است دولت‌هایی که قمار عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را سرمشق کار خود قرار دهند، ضرر خواهند کرد چرا که این رژیم رفتنی است و آنها در حال شرط‌بندی روی اسب بازنده هستند.»

آری این همان فلسطین است که انتفاضه سنگ داشت این همان فلسطین دست خالی بود که مرد میدان حاج‌قاسم دست آنان را پرکرد آنجا که امام خامنه ای فرمودند«آمریکایی‌ها در مورد فلسطین طرحشان و نقشه‌شان این بود که قضیه‌ فلسطین را به فراموشی بسپارند؛ فلسطینی‌ها را در حالت ضعف نگه دارند که جرأت نکنند دَم از مبارزه بزنند.

این مرد یعنی سردار سلیمانی، دست فلسطینی‌ها را پُر کرد؛ کاری کرد که یک منطقه‌ کوچکی، یک وجب جا مثل نوار غزه در مقابل رژیم صهیونیستیِ با آن همه ادعا می‌ایستد، کاری و بلایی سرِ آنها می‌آورد که آنها سرِ ۴۸ ساعت میگویند آقا بیایید آتش‌بس بدهید؛اینها را حاج قاسم سلیمانی کرد. دستشان را پُر کرد. کاری کرد که بتوانند بِایستند، بتوانند مقاومت کنند.این چیزی است که برادران فلسطینی ما مکرّر ‌در ‌مکرّر پیش خود بنده گفته‌اند.
البتّه من می‌دانستم اما آنها هم آمدند پیش ما شهادت دادند.»( ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ ) آری او که به فرموده احمدعبدالهادی عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی و نماینده جنبش حماس در لبنان نیز گفت «سلیمانی بارها به غزه سفر کرد و در نقشه دفاعی و طراحی و ترسیم آن از همان لحظه اول شرکت داشت این یک راز نیست و دشمن همه این‌ها را می‌داند، اما آنچه را که نمی‌داند بسیار بیشتر از آن چیزهایی است که می‌داند.»

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس نیز در مراسم تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی و همرزمانش در تهران اظهار داشت «فرمانده شهید سلیمانی همه‌ زندگی خود را در حمایت و پشتیبانی از فلسطین گذاشت و اعلام می‌کنم این فرمانده بزرگ شهید قدس است.»

احمد عبدالهادی عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی و نماینده جنبش حماس در لبنان گفت: «اندیشه احداث تونل در زیرزمین در غزه که امروز بیش از ۳۶۰ کیلومتر در آن تونل احداث شده است و آنان (صهیونیست‌ها) این را به خوبی می‌فهمند و همین کافی است از طرف دو نفر یکی فرمانده شهید یعنی عماد مغنیه و دوم حاج قاسم سلیمانی مطرح شد.»

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark