داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در نشست خبری فرمانده ناحیه سپاه زابل عنوان شد؛
محرومیت زدایی در سیستان هدف اصلی سپاه/بسیج همواره آماده خدمت به ملت/ساخت330خانه محرومین در سال گذشته
کد مطلب: ۶۴۴۶۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱
فرمانده ناحیه سپاه زابل گفت: سپاه پاسدران با توجه به 2 دهه خشکسالی در سیستان و افزایش مشکلات معیشتی و زیست محیطی با تمام توان برای رفع محرومیت و آسیب های اجتماعی این منطقه در تلاش است.
محرومیت زدایی در سیستان هدف اصلی سپاه/بسیج همواره آماده خدمت به ملت/ساخت330خانه محرومین در سال گذشته
به گزارش اوشیدا، سرهنگ پاسدار علی ثمره حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه های سیستان، با اشاره به اینکه محرومیت زدایی و حل مشکلات ملت در اولویت کاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و نیروهای مردمی بسیج جای دارد، اظهار داشت: از آغازین روزهای انقلاب تا به امروز به خوبی نشان داده ایم که حل مشکلات ملت در اولویت بسیج و سپاست و به همین دلیل نیز بسیاری از مردم به نقش سپاه و بسیج در منطقه امیدواراند.

وی افزود:اقدامات جهادی و بمنت بسیج و سپاه در سال های اخیر موجب رشد سریع اقتصادی در منطقه و کمک به مردم محروم سیستان شده به گونه ای که تنها در طول ۲ سال اخیر این نهاد توانسته تا با اتکا بر توان داخلی و یاری بسیجیان جان برکف و ایثارگر اقدامات چشم گیری را در سیستان انجام دهد.

فرمانده ناحیه سپاه زابل با اشاره به اینکه این نهاد اقدامات شایانی در سیستان انجام داده است، بیان کرد: تنها به عنوان نمونه ساخت ۳۳۰ خانه محرومین در سطح منطقه که پس از شناسایی و معرفی کمیته امداد امام خمینی(ره) در سال گذشته انجام گرفت و موجب خانه دار شدن بسیاری از خانواده های نیازمند در شمال استان شد را می توان از جمله اقدامات سپاه در سیستان عنوان کرد.

قرارگاه جواد الائمه(ع) موجب نجات خانواده معتادان شده است
وی در ادامه  با بیان اینکه طی 2 سال اخیر قرارگاه جواد الائمه(ع) در سیستان تاسیس و عملیاتی شده است، خاطرنشان کرد: مسئله مواد مخدر یکی از مهمترین معضلات جهان امروز در همه کشورهاست و مبارزه با آن به صورت جدی در دستور کار نهادهای مسئول قرار گرفته که با همین هدف نیز این قرارگاه در بخشی از وظایف خود با تمرکز به آسیب های اجتماعی و مواد مخدر بویژه در حاشیه شهر زابل توانسته است تا اقدامات زیادی را انجام داده و موجب نجات بسیاری از خانواده های گرفتار در این گرداب شده است.

ثمره حسینی اذعان داشت: این قرارگاه توانسته است تا با هم افزایی میان مسئولان و اقشار مختلف بسیج اقدامات شایانی را برای رفع آسیب های اجتماعی در منطقه سیستان به سرانجام برساند.

بسیج آماده خدمت رسانی به مردم

وی همچنین با اشاره به برگزاری رزمایش خدمت در زابل، از برگزاری این رزمایش بزرگ در روز تاسوعا و عاشورای حسینی در زابل خبرداد.

فرمانده ناحیه سپاه زابل گفت: این رزمایش توسط گردان های بیت المقدس در ۲ سطح برای امنیت عزاداران حسینی در این شهرستان برگزار می شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه رزمایش اقتدارعاشورایی بسیج محمد رسول الله(ص)2 با هدف محرومیت زدایی و کمک به مردم از نهم شهریور در زابل آغاز شده است، تصریح کرد: گروههای جهادی در برخی از نقاط روستایی و حاشیه این شهر خدمات عمرانی، فرهنگی، پزشکی، آسیب های اجتماعی و خدمات دامپزشکی به مردم ارائه می دهند و به معنای واقعی کلمه برای دوستان امید آفرینی کرده و برای دشمنان موجب خشم و بیم خواهند شد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :