داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
به‌منظور افتتاح چند طرح در صنعت آب، برق و گاز؛
وزرای نیرو و نفت وارد زاهدان شدند
کد مطلب: ۷۶۳۴۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۴۲
وزرای نیرو و نفت به‌منظور افتتاح چند طرح در بخش صنعت آب، برق و گاز در سیستان و بلوچستان، وارد فرودگاه بین‌المللی زاهدان شدند.
وزرای نیرو و نفت وارد زاهدان شدند
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا» به نقل از عصرهامون، علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو و جواد اوجی وزیر نفت دقایقی قبل به‌منظور افتتاح چند طرح در بخش صنعت آب، برق و گاز وارد زاهدان شده و مورد استقبال محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان و سایر مسئولان این استان قرار گرفتند.

افتتاح بزرگ‌ترین آب‌شیرین‌کن فراساحلی در سیستان و بلوچستان و بهره‌مندی پنج شهر منطقه سیستان از گاز طبیعی از طرح‌های قابل افتتاح در سفر امروز وزیر نیرو و نفت به سیستان و بلوچستان است.

همچنین چهار پروژه طرح تأمین آب زاهدان و سیستان از سه‌راهی دشتک به‌منظور رفع مشکل تأمین آب آشامیدنی این مناطق، آبرسانی و رفع تنش آبی از ۷۵ روستا در قالب جهاد آبرسانی و تصفیه‌خانه مجتمع ۳۱۵ روستایی تلنگ، پلان و پیرسهراب، ایستگاه پمپاژ شماره B فاضلاب شهر چابهار و توسعه شبکه فاضلاب، ایستگاه پمپاژ شماره D فاضلاب شهر کنارک و توسعه شبکه فاضلاب به بهره‌برداری خواهد رسید.

از دیگر پروژه‌های صنعت آب و برق سیستان و بلوچستان آبگیری سد مخزنی «شهری‌کور» جهت مصارف کشاورزی و افتتاح طرح آبرسانی از سد کهیر به ۴۰ روستای پایین‌دست و طرح آبرسانی به شهرهیدوچ از سد ماشکید علیا و ایستگاه پمپاژ ۱۱۰۰ لیتر بر ثانیه‌ای به همراه اجرای حدود ۲۰ کیلومتر خط لوله جهت آبرسانی از آب‌شیرین‌کن هامون هیرمند به منطقه سیستان است.

علاوه بر افتتاح پروژه‌های بزرگ و مهم صنعت آب، نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی مپنا موسوم به میل نادر و نیروگاه مقیاس متوسط زاهدان (واحدهای گازی زاهدان ۱ الی ۳) در دولت سیزدهم به بهره‌برداری می‌رسد.

در این سفر استانی همچنین ۱۵ پروژه مربوط به شرکت برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان از جمله ساخت خطوط اسپکه - نیک‌شهر (قطعه دوم) و خاش به خاش ۲، افزایش ظرفیت پست‌های چاه کیچی، سراوان، دامن، سرباز، جالق، چابهار ۲۳۰، جبرآباد، میل نادر، زابل یک، زابل دو، کهیر، نیروگاه گازی زاهدان افتتاح می‌شود.

در سفر هیئت دولت به سیستان و بلوچستان در کنار افتتاح پروژه‌های بزرگ و مهم صنعت آب و برق منطقه‌ای، ۱۵ طرح و پروژه توزیع برق شامل برق‌رسانی و توسعه شبکه برق روستایی، اصلاح و بهینه‌سازی و رفع افت ولتاژ و برق‌رسانی به چاه‌های آب طرح آبرسانی (چاه‌های آبخوان‌های شرقی، بندان و دشتک) افتتاح خواهد شد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark