داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس حوزه علمیه المهدی زابل:
جهاد تبیین عامل شکست و ناکامی دشمن در اغتشاشات سال گذشته بود
کد مطلب: ۷۵۶۶۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۴۷
رئیس حوزه علمیه المهدی زابل گفت: در اغتشاشات سال گذشته دشمن به دنبال بر هم زدن امنیت و آسایش کشور بود اما با جهاد تبیین و روشنگری صورت گرفته، حیله و مکر دشمنان به خودشان بازگشت.
جهاد تبیین عامل شکست و ناکامی دشمن در اغتشاشات سال گذشته بود
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی اربابی درگفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: در اغتشاشات سال گذشته، افرادی از سر غفلت آمدند و یکسری سیاه لشکر برای دشمن شدند و یک شعار سر دادند و فردی که مخاطب اصلی این شعار بودند شخص رهبر انقلاب بودند. برخی‌ها متعجب بودند که چرا اینها به رهبری کار دارند و با دیگران کار ندارند نکند کاسه‌‌ای زیر نیم کاسه باشد.

وی افزود: مهمترین افرادی که در اغتشاشات سال گذشته اثرگذار بودند براندازان نظام نام داشتند که تمام همتشان برای از بین بردن اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی و در مرحله ی بعد ضربه زدن به نظام بود.

رئیس حوزه علمیه المهدی زابل گفت: دشمنان قسم‌خورده نظام هم به عنوان حامیان مادی و معنوی از این افراد حمایت کامل انجام دادند و شعار و ظاهر دفاع از حقوق زن و آزادی بود ولی در باطن دشمنی کامل با اصل نظام و از بین نظام به عنوان اساسی‌ترین هدفشان مطرح بود.

حجت‌الاسلام اربابی تاکید کرد: کشته‌سازی نمادی برای مظلوم نمایی است و با سناریوی کشته‌سازی سعی داشتند که خودشان را بر حق نشان بدهند و به عنوان مظلوم معرفی کنند و طرف مقابل را به عنوان دشمن و ظالم معرفی کنند.

وی افزود: مهمترین علت شکست دشمن در این زمینه آگاهی و تبیین درست بود که به توفیق الهی اتفاق افتاد و هر جا تبیین و روشنگری انجام شود سبب از بین رفتن تصمیمات دشمن می‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: اگر انقلاب اسلامی پایبند به آرمان‌های خودش باشد دشمن به هیچ‌وقت نمی‌تواند به این نظام صدمه بزند و آرمان‌هایی مانند قرار گرفتن در مسیر الهی و کسب رضایت خدا، تقویت اسلام، مقابله با ظلم و ظالم، دفاع از مظلوم و افراد بی دفاع، از بین بردن فقر و تقویت مسائل کلان اقتصادی و ... از جمله مسائلی است که باعث همراهی بیشتر مردم می‌شود.

وی افزود: ادله زیادی برای قوی بودن ایران در زمان فعلی وجود دارد و به عنوان نمونه ایران در خاورمیانه‌ای که ناامن‌ترین منطقه دنیا است، امن‌ترین کشور و از لحاظ علمی در بین کشورهای برتر علمی دنیا قرار دارد و از لحاظ پیشرفت در مسیر پیشرفت قرار گرفته است و این‌ها نشانه‌های قوی بودن ایران است.

حجت‌الاسلام اربابی تاکید کرد: چند وظیفه وجود دارد یکی بحث جهاد تبیین است که بسیار مهم و تاثیرگذر است و نکته بعدی تشخیص دروغ‌های دشمن و بازی نکردن در زمین دشمن است و نکته مهم آخر قدم برداشتن برای پیشرفت کشور است.

رئیس حوزه علمیه المهدی زابل افزود: باید همه ما دلسوز کشورمان باشیم و همه برای تقویت کشور و توسعه آن قدم برداریم چرا که کشوری می‌تواند آباد باشد که مردم آن برای آبادانی آن تلاش کنند و دشمن از ایران قوی می‌ترسد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark