داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
بیش از ۸۰۰ محصول دفاعی در اختیار ایران اسلامی قرار دارد
کد مطلب: ۷۳۰۴۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۹
امیر سرتیپ امیر حاتمی گفت: در قبل از انقلاب تنها ۳۰ محصول دفاعی و وابسته به بیگانگان داشتیم اما امروز بیش از ۸۰۰ محصول دفاعی در اختیار ما است که می‌توانیم تولید کنیم.
بیش از ۸۰۰ محصول دفاعی در اختیار ایران اسلامی قرار دارد

به گزارش اوشیدا به نقل از  صبح قزوین، امیر سرتیپ امیر حاتمی در شورای اداری استان قزوین که ظهر امروز در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: در دوره‌های مختلف شاهد انقلاب‌هایی بودیم که تفاوت‌ها و شباهت‌هایی دارند و زمانی انقلاب صورت می‌گیرد که مردم از یک نظامی آنچنان منزجر و‌ متنفر می‌شوند که بخواهند آن نظام را برکنار کنند و ظلمی اتفاق می‌افتد که انقلاب عمومی شکل می‌گیرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی یک خواست عمومی بود که مردم ایران خواستند رژیم شاهنشاهی که نظام غیرعقلانی و نامشروع بود از میان برود و یک نظام در شأن ملت که نظام جمهوری اسلامی است، حاکم شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در انقلاب اسلامی شعارهای پرمغزی توسط مردم بیان شد که نشان می‌داد از اینکه استقلال ندارند و از اینکه مستبدین بر آن‌ها حاکم هستند نیز ناراحت بودند، لذا فریاد آزادی سر دادند و نظام جمهوری اسلامی را مطالبه کردند که بتوانند ناظر بر سرنوشت خود باشند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه بیشتر انقلاب‌های دنیا منحرف شدند، ابراز کرد: اما در انقلاب اسلامی همه پایداری کردند و بر شعارهای ایستادگی و به آن عمل کردند، چراکه مردم ما استقلال خالص را خواستند که شعار (نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی) را بنیادین می‌کند و البته برای تحقق این شعار هزینه‌های زیادی هم تحمیل شد به طوری که با جنگ داخلی و‌ جنگ تحمیلی مواجه شدیم که هر دو قدرت غربی و شرقی در آن نقش داشتند تا جایی که امروز هم با بزرگترین جنگ اقتصادی مواجه هستیم.

امنیت منطقه به دست کشورهای منطقه تامین می‌شود

وی اذعان کرد: به لطف الهی و‌ تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، بصیرت و هوشمندی مردم و تلاش عموم مسئولین ما توانستیم بر شعارهای اصلی انقلاب اسلامی ایستادگی، حرکت و پیش برویم و امروز که به حوزه دفاعی نگاه می‌کنیم، با تمام وجود ملت ایران را مورد تحسین قرار می‌دهیم چراکه پیش از انقلاب حجم تجهیزات زیادی داشتیم اما به شدت وابسته به بیگانگان بودیم.

حاتمی در ادامه عنوان کرد: امروز در حوزه دفاعی توانمندی‌هایی داریم که همه متعلق به خودمان است و هر جا که با تهدیدی مواجه می‌شویم، متکی به توانمندی دانشمندان و متخصصین داخلی در فرصتی بسیار منطقی از ایده به تولید محصول می‌رسیم و نیاز کشور تامین و در اختیار نیروهای مسلح قرار می‌دهیم که این شعار نیست و یک حقیقت است.

وی بیان کرد: دشمن دلش می‌خواست تمام جنایت‌هایی که در کشورهای منطقه همچون یمن، سوریه و عراق اتفاق افتاد نیز در کشور ایران هم جاری شود، اما دیدیم که این اتفاق نیفتاد چون حرکت درست انتخاب شد و به جای اینکه در برابر تحریم کوتاه بیاییم، دست روی زانوی خود گذاشتیم و به توان داخلی تکیه کردیم و با حمایت و پشتیبانی اتفاقات مبارکی انجام شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: در قبل از انقلاب تنها ۳۰ محصول دفاعی و وابسته به بیگانگان داشتیم اما امروز بیش از ۸۰۰ محصول دفاعی در اختیار ما است که می‌توانیم تولید کنیم؛ در حوزه مالی هم در محدودیت بودیم اما چون خالصانه خواستیم لذا خدا کمک کرد که اکنون پایین بودن میزان هزینه دفاعی ما قابل مقایسه با کشورهای منطقه نیست.

بدون استقلال نظامی نمی‌توان استقلال اقتصادی داشت

وی عنوان کرد: اکنون یک سوم یا نصف تولید خالص ملی را هزینه و امنیت را فراهم می‌کنیم و دشمن هر موقع به امنیت ما تعرض کرد نیز پاسخ محکمی گرفت و دیگر جرات این حرکت را نداشت به طوری در حوزه دفاعی و نظامی خواست ملت به عنوان استقلال، محقق شده ‌است چراکه بدون استقلال نظامی نمی‌توان مدعی استقلالی اقتصادی بود.

حاتمی گفت: امروز دشمن با تمام توان کار می‌کند و می‌بینیم که سیل تجهیزات به برخی کشورهای منطقه گسیل می‌شود، لذا باید از تیزبینی و بازدارندگی دفاعی خود محافظت کنیم که در نیروهای مسلح جاری است؛ دکترین ما بازدارندگی فعال است و تهدید را در نطفه خفه می‌کنیم.

وی افزود: عده‌ای می‌گویند که چرا در منطقه حضور دارید اما کاملا اشتباه می‌کنند، چراکه دشمنان کور خوانده‌اند چراکه امنیت منطقه به دست کشورهای منطقه تامین می‌شود نه توسط کشورهایی که مدعی هستند؛ دشمنان می‌خواهند تسلیحات نداشته باشیم تا هر موقع خواستند ما را تهدید کنند اما ما دانش دفاعی را به دست آوردیم و با تمام توان آن را حفظ می‌کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان گفت: استان قزوین هم در داشتن نیروهای مسلح نقش خود را ایفا می‌کند و‌ امروز یک مجموعه تولید ۲۵۰ هزار مخزن سی ان جی در این استان افتتاح شد که نیاز کشور را تامین می‌کند و برای ۱۵۰ نفر هم ایجاد اشتغال شد که از محل سرریز دفاعی در بخش غیردفاعی است.
انتهای پیام/

 

Share/Save/Bookmark