داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
وضعیت سرمربیان تیم‌های لیگ برتر +جدول
کد مطلب: ۲۶۷۰۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۴
اوشیدا: تنها چهار تیم لیگ برتری هستند که سرمربی فصل آتی‌شان مشخص نیست و سایر تیم‌ها یا مربیانشان را انتخاب کرده‌اند یا به احتمال فراوان اتفاق خاصی برای نیمکت‌شان رخ نمی‌دهد.
وضعیت سرمربیان تیم‌های لیگ برتر +جدول
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: تنها چهار تیم لیگ برتری هستند که سرمربی فصل آتی‌شان مشخص نیست و سایر تیم‌ها یا مربیانشان را انتخاب کرده‌اند یا به احتمال فراوان اتفاق خاصی برای نیمکت‌شان رخ نمی‌دهد.

از میان شانزده تیم لیگ برتری برخی تیم‌ها وضعیت سرمربی‌شان را از اکنون مشخص کرده‌اند و برخی دیگر درحال مذاکراتی برای این مهم هستند.

فولاد خوزستان

فولادی‌ها فعلا حسین فرکی را در راس خود می‌بینند. آنها فصل گذشته قهرمان لیگ برتر شدند اما وضعیت این مربی برای فصل بعد فولاد در هاله‌ای از ابهام است. فرکی فعلا از تمدید قراردادش با فولادی ها امتناع و آن را آینده موکول کرده است. فولادی‌ها جز او گزینه دیگری فعلا ندارند و منتظرند ببینند فرکی چه تصمیمی می‌گیرد. برخی شنیده‌ها حاکی از این است که فرکی منتظر است تا جام‌جهانی تمام شود و بعد درباره سال آینده‌ تصمیم بگیرد.

پرسپولیس

سرخپوشان پایتخت سال گذشته با علی دایی مقام دوم لیگ برتر را از آن خود کردند و جواز حضور در فصل آتی لیگ قهرمانان اسیا را هم کسب کردند. علی دایی قراردادی سه ساله با سرخ‌پوشان دارد و بعد از انتخاب هیات مدیره سرخ‌پوشان شایعاتی مبنی بر رفتن او به گوش رسید که با حمایت قاطع رحیمی از وی، بنظر می‌رسد دایی فصل بعد هم هدایت پرسپولیس را بر عهده داشته باشد.

وضعیت سرمربیان تیم‌های لیگ برتر +جدول
علی دایی

* نفت تهران

یحیی گل محمدی فصل گذشته این تیم را در لیگ برتر سوم کرد و درحالی که انتظار می‌رفت خودش این تیم را در لیگ قهرمانان اسیا همراهی کند از این تیم رفت تا حالا نفت تهران بدون سرمربی باشد. هرچند باشگاه نفت فعلا از گزینه‌هایش صحبتی نکرده است اما هومن افاضلی، علی‌رضا منصوریان، منصور ابراهیم زاده و وحید هاشیمان از کسانی هستند که در برخی رسانه‌ها از آنها به عنوان گزینه‌های سرمربی گری نفت تهران نام برده شده است. در این میان ابراهیم‌زاده پیشتر هدایت این تیم را برعهده داشته است.

* سپاهان

زلاتکو کرانچار بالاخره قراردادش را با زردپوشان اصفهانی تمدید کرد. این درحالی بود که به دلیل ناکامی سپاهان رد فصل گذشته کمتر کسی احتمال می‌داد این مربی کروات در سپاهان ماندنی شود اما او ماند و به همه احتمالات نیمکت سپاهان که شامل قلعه‌نویی، اسکوچیچ و برانکو بود، پایان دهد.

* استقلال

وضعیت فعلی استقلال کمی مبهم است. آنها هیات مدیره‌شان را نشناخته‌اند و از طرفی علی فتح‌الله‌زاده نیز به احتمال بسیار زیاد فصل بعد در این تیم نیست. با این همه امیر قلعه‌نویی چند بار اعلام کرده که دور از معرفت می‌بیند اگر استقلال را رها کند. به نظر می‌رسد اگر اتفاق خاصی نیافتد قلعه‌نویی را فصل بعد نیز در استقلال ببینیم. با اینحال برخی گمانه ها به سمت سرمربی‌گری منصوریان هم در این تیم می‌رود که بسیار دور از ذهن است.

وضعیت سرمربیان تیم‌های لیگ برتر +جدول
قلعه‌نویی

* تراکتورسازی

با کنسل شدن پروژه حضور تونی اولیویرا در تراکتورسازی، از اسکوچیچ، فرکی، برانکو ایوانکوویچ، خطیبی و بوناچیچ به عنوان گزینه‌های اصلی سرمربی گری این تیم یاد می‌شود که بنا به گفته مدیریت باشگاه تراکتورسازی شانس مربیان کروات بیشتر از همتایان ایرانی است.

* ملوان

ملوانی‌ها زا اولین تیم‌هایی بودند که با پایان فصل گذشته تکلیف سال بعدشان را روشن کردند. آنها که از ابتدا مشخص بود با اسکوچیچ نمی‌توانند بر سر رقم قراردادش به توافق برسند، بلافاصله نصرت ایراندوست که دو بار پیش از این هدایت ملوان را بر عهده داشت را به سرمربی گری تیم‌شان منصوب کردند.

* سایپا

مجید جلالی این هفته هدایت این تیم را برعهده گرفت. او جانشین فیرات شد که دقیقا مشخص نشد چرا با این تیم صنعتی به توافق نرسید.

وضعیت سرمربیان تیم‌های لیگ برتر +جدول
مجید جلالی

* صبای قم

این تیم در فصل گذشته توانست با حضور مرفاوی خودش را از منطقه سقوط نجات دهد و در لیگ برتر ماندنی شود. با این‌حال وضعیت فصل بعد آنها مشخص نیست. این تیم درگیر وضعیت مدیرعامل باشگاه است و آنطور که خودشان اعلام کرده‌اند گزینه اصلی‌شان برای فصل بعد هم مرفاوی است.

* گسترش فولاد

گسترشی‌ها فصل گذشته با خطیبی شروع کردند و در اواسط فصل با آوردن تارتار تلاش کردند تا وارد منطقه سقوط نشود. با نتایجی که تارتار فصل گذشته بدست آورد، این سرمربی فصل بعد هم در این تیم خواهد بود.

* راه آهن

این باشگاه هم وضعیت مشخصی برای فصل بعد ندارد. آنها به لحاظ مالکیت هم دچار مشکل هستند و احتمال دارد که امتیاز این تیم فروخته شود و مالک جدید نسبت به انتخاب سرمربی اقدام کند. با وضعیت فعلی آنها بعید است منصور ابراهیم زاده سرمربی فصل گذشته‌ آنها تمایلی به ماندن در این تیم داشته باشد هرچند که او قراردادی با این باشگاه دارد.

* استقلال خوزستان

این تیم که فصل گذشته تنها با هدف بقا در لیگ برتر در مسابقات شرکت کرده بود کار را با عبدالله ویسی ادامه می‌دهد. ویسی حتی لیست بازیکنان مازادش را هم به باشگاه داده است و این تیم با تغییراتی بزرگ فصل بعد را آغاز می‌کند.

وضعیت سرمربیان تیم‌های لیگ برتر +جدول
ویسی

* ذوب آهن

ذوب آهنی ها فصل گذشته را با بوناچیچ آغاز کردند و در ادامه تقوی و فیروز کریمی هدایت این تیم صنعتی را برعهده گرفتند و در نهایت آنها در لیگ برتر ماندنی شدند. با این همه آذری ترجیح داد بجای حفظ کریمی با گزینه های دیگری صحبت کند و در نهایت بعد از اینکه با ابراهیم زاده به توافق نرسید، یحیی گل محمدی را سرمربی تیمش اعلام کرد. به این ترتیب سرمربی فصل قبل نفت تهران سال اینده رد این تیم اصفهانی خواهد بود.

* نفت مسجد سلیمان

این تیم که در این فصل نخستین تجربه لیگ برتری‌اش را جشن می‌گیرد بعد از مذاکره با ویسی، مظلومی، مرفاوی و تقوی در نهایت به مظلوی و تقوی رسید. هرچند که شانس مظلومی برای گرفتن سمت سرمربی گری این تیم بیشتر است.

وضعیت سرمربیان تیم‌های لیگ برتر +جدول
پرویز مظلومی

* پدیده مشهد

تیم متمول استان خراسان رضوی در هفته گذشته علی رضا مرزبان را که سابقه دستیاری در پرسپولیس را هم دارد را به عنوان سرمربی انتخاب کرد. او در فصل گذشته دستیار میثاقیان بود و در صعود آنها در لیگ برتر حضور داشت. پدیده‌ای ها از میان فرهاد کاظمی، ابراهیم‌زاده، عزیزی، مرزبان و گل‌محمدی در نهایت مرزبان را انتخاب کردند.

* پیکان

اگر اتفاق خاصی رخ ندهد باید فرهاد کاظمی را فصل بعد روی نیمکت این تیم ببینیم. او با هدایت پیکان به لیگ برتر شانس بالایی برای حضور روی نیمکت سال بعد این تیم را دارد.

* در جدول زیر وضعیت تیم‌های لیگ برتری مشخص است:


تیم سرمربی قطعی سرمربی احتمالی گزینه‌های موجود
۱ فولاد .......... .......... فرکی
۲ پرسپولیس علی دایی .......... ..........
۳ نفت تهران .......... .......... هاشمیان، افاضلی، ابراهیم زاده و منصوریان
۴ سپاهان کرانچار .......... ..........
۵ استقلال .......... قلعه‌نویی قلعه‌نویی و منصوریان
۶ تراکتورسازی .......... .......... اسکوچیچ، برانکو، بوناچیچ، فرکی و خطیبی
۷ ملوان ایراندوست .......... ..........
۸ سایپا جلالی .......... ..........
۹ صبای قم .......... مرفاوی مرفاوی
۱۰ گسترش فولاد تارتار .......... ..........
۱۱ راه آهن .......... .......... ..........
۱۲ استقلال خوزستان ویسی .......... ..........
۱۳ ذوب آهن گل‌محمدی .......... ..........
۱۴ نفت مسجد سلیمان .......... مظلومی تقوی، مظلومی
۱۵ پدیده مشهد مرزبان .......... ..........
۱۶ پیکان .......... کاظمی ..........
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا
    عکاس :