داخلی آرشيو گفتگو صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
یک کارشناس سیاسی مطرح کرد:
شرکت در انتخابات به مثابه جهاد است
کد مطلب: ۷۶۰۲۲
تاریخ انتشار:شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۸
یک کارشناس سیاسی گفت: حضور در پای صندوق رأی به‌مثابه جهاد است و هر رأی تیری بر دل بدخواهان و دشمنان نظام اسلامی خواهد بود.
شرکت در انتخابات به مثابه جهاد است
محمود شیخ ویسی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: مشارکت در انتخابات یکی از مولفه‌های اساسی در رفتار سیاسی شهروندان در جوامع مردم‌سالار به‌حساب می‌آید. اصل ششم قانون اساسی بر اداره امور کشور به اتکای آرای عمومی تأکید دارد و رأی‌دادن مؤثرترین و عملی‌ترین وسیله برای مردم استان و منطقه است تا افکار و عقاید خود را در اداره امور عمومی و اجتماعی اعمال کنند.

وی افزود: ازآنجائی‌که میزان مشارکت مردم در انتخابات یکی از شاخص‌های عزت و اقتدار نظام سیاسی در بسیاری از کشورهاست، بنابراین نظام جمهوری اسلامی ایران هم بر حضور پر شور مردم در انتخابات تأکید می‌کند و حکومتی که بتواند بیشترین مشارکت در انتخابات را جلب کند نه‌تنها در عرصه داخلی بلکه در عرصه بین‌المللی نیز می‌تواند از موضع مقتدرانه برخوردار باشد.

شیخ‌ویسی تأکید کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران مشارکت سیاسی در شکل شرکت در انتخابات بسیار مهم و حساس تلقی شد و حضور گسترده و همه‌جانبه مردم در انتخابات به نقطه قوت نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه ملی و بین‌المللی تبدیل شده است پشتوانه مردمی حاصل از مشارکت و افزایش مشروعیت و مقبولیت نظام، توان رایزنی‌های بین‌المللی سیاست خارجی در راستای تحقق منافع ملی کشور را به طور چشمگیری افزون‌تر می‌کند.

وی ادامه داد: درحالی‌که سیاست مخالفان به‌سوی کاهش مشارکت مردم در انتخابات در چند دهه اخیر بوده و تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا از رغبت و شور انتخاباتی مردم بکاهند و به‌نوعی قدرت ایران را در منطقه به چالش بکشانند چرا که می‌دانند مشارکت مردم در انتخابات می‌تواند امنیت داخلی کشور را ارتقا بخشیده و مشروعیت نظام سیاسی را تثبیت نموده و در مقابله با تهدیدات خارجی که امنیت داخلی را به خطر می‌اندازد نقطه قوت محسوب شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد زابل تصریح کرد: باید از گذشته درس بگیریم و مسیر پیشرفت کشور خود را با گام‌های استوار و قدرتمند به‌سوی حضور حداکثری در انتخابات ادامه دهیم. حضور در پای صندوق رأی به‌مثابه جهاد است و هر رأی تیری بر دل بدخواهان و دشمنان نظام اسلامی خواهد بود. سیره امامین انقلاب هم همواره تأکید بر اهمیت مشارکت مردم و برگزاری انتخابات بوده است و تأکید نموده‌اند که نه‌تنها جمهوریت بلکه اسلامیت نظام هم وابسته به انتخابات است و هرگونه تبلیغ علیه مشارکت مردم را مخالفت با ایران، اسلام و جمهوری اسلامی دانسته‌اند.

وی با اشاره به تأکید بر مشارکت مردم افزود: حضور اکثریت مردم در انتخابات باعث می‌شود ترفندهای ایران هراسان که کشورهای مختلف به‌خصوص آمریکا، رژیم صهیونیستی و چند کشور اروپایی علیه ایران دنبال کردند خنثی شود. ما در مقاطع مختلف، پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد این بوده‌ایم که در هر مقطعی که خطری ایران را تهدید کرد، یا دشمنان علیه ایران بسیج شدند، هنگامی که حضور مردم را در انتخابات دیدند دیدگاهشان تغییر کرد و بالعکس ایران از موضع قوی‌تری در مذاکرات و تعاملات بین‌المللی شرکت کرده است.

شیخ‌ویسی خاطرنشان کرد: از طرفی مشارکت مردم در انتخابات که نمایش ثبات امنیت در کشور است، موجب این می‌شود که کشورهای دیگر همکاری‌های اقتصادی خودشان را با ایران افزایش دهند. امروز سرمایه کشورها در جایی می‌رود که امنیت و ثبات در آنجا وجود داشته باشد و مشارکت حداکثری مردم به طور طبیعی موجب ثبات و امنیت می‌شود؛ این خودش برای حضور گسترده کشورهای جهان در عرصه اقتصادی ایران و سرمایه‌گذاری در ایران به‌عنوان برگ برنده‌ای است.

وی افزود: می‌توان گفت، شرکت در انتخابات کشور را در مقابل تهدیدات خارجی بیمه می‌کند و در داخل نیز موجب ایجاد امید به آینده برای مردم خواهد شد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark