داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
یارانه یک ماه هزینه رفت و آمد یک روز شهروندان؛
کرایه تاکسی در شهر فاقد حمل و نقل عمومی گرانتر از قبل شد
کد مطلب: ۷۱۵۵۹
تاریخ انتشار:شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۵
در شهرهای مختلف سیستان بعد از گران شدن بنزین نرخ کرایه تاکسی‌ها به زابل دوبرابر شد که این امر موجب نارضایتی برخی از شهروندان شده است.
کرایه تاکسی در شهر فاقد حمل و نقل عمومی گرانتر از قبل شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ در شمال سیستان و بلوچستان عمدتاً تعداد مسافر کشان شخصی بیشتر از تعداد تاکسی‌ها است و همین امر باعث شده تا نرخ کرایه در این منطقه رقم نامعلومی باشد.

بسیاری از مسافر کشان که به‌صورت شخصی اقدام به جابه‌جایی مسافر می‌کنند کرایه دلخواه خود را مد نظر دارند مثلاً نرخ دربستی در شهر زابل از ۷ هزار تومان تا ۱۵ هزار تومان است.

اما افزایش کرایه تاکسی‌ها در بسیاری از شهرستان‌های منطقه سیستان هم مشاهده می‌شود، در شهرستان مرزی هیرمند یک مسافر اگر بخواهد به زابل سفر کند باید ۱۰ هزار تومان فقط مسیر رفت خود را کرایه بدهد.

در شهرستان نیمروز هم بعد از گران شدن بنزین نرخ کرایه تاکسی‌ها به زابل دوبرابر شد که این امر موجب نارضایتی برخی از شهروندان نیز شده است.


مسئولان حمل و نقل عمومی را فعال کنند

موسی پودینه یکی از شهروندان نیمروزی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: نرخ کرایه با توجه به مسافت نزدیک نیمروز به زابل نباید سه هزار تومان باشد.

وی افزود: این رقم، دوبرابر مقداری است که درگذشته تاکسی‌ها از مسافران اخذ می‌کردند که باعث شده برخی‌ها نتوانند این مسیر را برای انجام فعالیت‌های روزانه خود طی کنند.

پودینه بیان داشت: اگر یک شهروند نیمروزی بخواهد برای یک کپسول گاز از نیمروز به زابل رفت آمد کند هزینه‌ای بالغ‌بر ۲۰ هزار تومان باید هزینه کند.

وی ادامه داد: شرکت گاز نیمروز در نزدیکی شهر زابل قرار دارد که همین امر باعث شده است تا شهروندان نیمروزی به این شهر رفت‌وآمد داشته باشند.

این شهروند سیستانی بیان کرد: جدا از آن برای انجام دیگر فعالیت‌های روزمره همانند کارهای بانکی به دلیل نبود شعب بانک‌ها در شهرستان نیمروز، شهروندان مجبور هستند تا در طول روز دستکم دو یا سه بار به زابل سفر کنند.


یارانه یک ماه هزینه رفت و آمد یک روز می شود

علی میر دیگر شهروند سیستانی ساکن نیمروز به خبرنگار ما گفت: رفت‌وآمد به زابل به دلیل اینکه اکثر بیمارستان‌ها و ادارات در این شهرستان واقع شده‌اند امری ضروری است.

وی گفت: کرایه خودروها در مسیر نیمروز به زابل و همچنین اخذ هزینه‌های گزاف برای تردد در شهر باعث شده است تا شهروندان اکثر کارهای خود را نتواند انجام دهند.

میر ادامه داد: بسیاری از خانواده‌های سیستانی با یارانه ۴۵ هزارتومانی زندگی خود را می‌چرخانند که نبود ناوگان حمل‌ونقل عمومی باعث شده است تا کل این مبلغ هزینه رفت‌وآمد و کرایه تاکسی‌ها شود.

مرضیه بامری شهروند سیستانی دیگر به خبرنگار ما گفت: با توجه به بازگشایی مدارس دانش آموزان باید یک روز در میان هزینه تاکسی بدهند.

وی افزود: مثلا از روستاهای اطراف تا زابل مبلغی بیش از پنج هزار تومان اخذ می کنند که این امر به همراه هزینه تحصسل سرسام آور است.


سهمیه سوخت تاکسی های متخلف قطع می شود


محمدعلی قهرمانی فرماندار شهرستان نیمروز دراین‌خصوص به خبرنگار ما گفت: برای تردد شهروندان از نیمروز به زابل مینی‌بوس‌هایی در نظر گرفته شد که با استقبال کم شهروندان روبه‌رو شدند و دست از فعالیت کشیدند.

وی افزود: برای مینی‌بوس دارها هم صرف اقتصادی ندارد که بخواهند با یک یا دو مسافر این مسیر را طی کنند.

قهرمانی بیان کرد: بعد از گران شدن بنزین، خودروهای تاکسی که سهمیه سوخت دریافت می‌کردند اما فعالیتی در مسیر نداشتند شناسایی و وارد خطوط حمل‌ونقل شدند.

فرماندار شهرستان نیمروز تصریح کرد: ازاین‌رو باتوجه‌به اینکه برخی از تاکسی‌ها هم که از فعالیت در مسیر نیمروز به زابل خودداری کرده‌اند به‌عنوان جریمه سهمیه سوخت آنها را قطع کرده‌ایم.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark