داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
سرقت سیم های تلفن در عصر ارتباطات؛
3 هزار متر سیم تلفن در عرض چند روز سرقت شد/شهروندان افراد مشکوک را به پلیس معرفی کنند
کد مطلب: ۷۴۱۶۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹
سرقت سیم های تلفن، سیم های برق، درب منهول و همچنین کلیه اموال فلزی خوراک این روزهای سارقان در شهر زابل شده است.
3 هزار متر سیم تلفن در عرض چند روز سرقت شد/شهروندان افراد مشکوک را به پلیس معرفی کنند
به گزارش اوشیدا؛ این روزها با توجه به اینکه افراد بی خانمان از سایر شهرها به زابل هجوم آورده اند میزان سرقت امال عمومی نیز با افزایش چشم گیری رو به رو شده است.

این در حالی است که بسیاری از مردم بر این باروند که این افراد پس از سرقت اموال عمومی به اوال شخصی مردم روی خواهند آورد و امنیت در سطح شهر را با چالش جدی مواجه خواهند کرد.

سرقت سیم های تلفن، سیم های برق، درب منهول و همچنین کلیه اموال فلزی خوراک این افراد برای سرقت است.

بسیاری از مردم بر این باورند که اگر شرکت های ضایعاتی سطح شهر که این اموال را از سارقین خریداری می کنند دستگیر شوند، سارقان دیگر دست به چنین اعمالی نخواهند زد.

به گفته پلیس هر شرکت ضایعاتی که اموال عمومی در محل آن شرکت رویت شود پلمپ و افراد آن دستگیر خواهند شد.


مالخر معروف اموال عمومی دستگیر شد


سرهنگ احمد ثمره حسینی در گفت و گو با خبرنگار پلیس در این خصوص گفت: : شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع، تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان اقدام گردد.

وی افزود: در همین رابطه نیز روز گذشته یک مالخر حرفه ای با یک میلیارد ریال اموال مسروقه دستگیر شده است.

ثمره گفت: متهم ۲۷ ساله به کلانتری منتقل و تحت بازجویی های انجام شده به جرم خود مبنی بر مالخری و ارتباط با سارقان اعتراف و برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.


سرقت 3 هزار متر سیم تلفن در چند روز


همچنین سید حسن قریشی رئیس مخابرات شهرستان زابل نیز به خبرنگار ما گفت: در روزهای اخیر بیشتر از ۳ هزار متر سیم تلفن در زابل سرقت شده است.

وی افزود: این در حالی است که این میزان سرقت از مخابرات ضرر سنگینی به شبکه ارتباطات وارد کرده است.

قریشی بیان داشت: علاوه بر سرقت سیم های تلفن برخی از شرکت های پیمان کار گاز نیز با سهل انگاری خسارت سنگینی به شبکه ارتباطات می زنند که باید توسط شرکت های ناظر بر آنها بررسی و پیگیری شود.

رئیس مخابرات زابل خاطرنشان کرد: مردم در چنین شرایطی با مخابرات همکاری کنند و افرادی را که بدون لباس فرم با سیم های تلفن مشغول هستند را به پلیس ۱۱۰ معرفی کنند.

وی گفت: کلیه همکاران ما در سطح شهر با لباس فرم اقدام به تعمیر و تعویض سیم های تلفن می کنند، لذا هر فردی لباس شخصی می تواند یک سارق و یا خرابکار باشد.


انتهای پیام/Share/Save/Bookmark