داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام‌جمعه شهرستان زهک مطرح کرد:
عبور از دوقطبی دیپلماسی و میدان‌داری از شاخصه‌های شهید رئیسی
کد مطلب: ۷۶۳۲۹
تاریخ انتشار:جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۱۱
خطیب نمازجمعه زهک گفت: عبور از دوقطبی دیپلماسی سیاست و صداقت یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های شهید آیت‌الله رئیسی بود.
عبور از دوقطبی دیپلماسی و میدان‌داری از شاخصه‌های شهید رئیسی
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا» حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید پوراندخت ضمن تسلیت رحلت امام خمینی(ره) و تبریک شایسته جانشینی مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، بیان کرد: ما در هفته گذشته شخصیت عادل، وارسته، شاگرد مکتب امام که خودشان صاحب گفتمان است را از دست دادیم و حقیقتاً هنوز هم باورمان نمی‌شود، رئیس‌جمهوری که نگاه و نگرش ملت‌ها و دولت‌ها را نسبت به رئیس‌جمهور تغییر داد و ما وظیفه داریم این گفتمان را در جامعه نشر داده و تبیین دهیم، نه‌تنها توان مدیریتی و اجرایی داشتند؛ بلکه نگرش و گفتمان نیز داشتند.

وی افزود: عبور از دوقطبی‌ها مهم‌ترین شاخصه‌هایشان بود و ما در فضای مجازی و رسانه‌ها دستاوردهایی که انجام دادند را دیدیم؛ اما خیلی از مواردی است که رسانه‌ها نشان داده نشد و ما ندیدم و نشنیدیم و آن‌ها به‌مراتب مهم‌تر است از اقدامات انجام شد.

وی ادامه داد: بعضی از افراد در کشورمان بحران زیست هستند و دنبال خط‌کشی، اختلاف و تفرقه هستند و تلاش کردند این شهید بزرگوار را تخریب کنند؛ اما ایشان خیلی بزرگ‌تر از این حرف‌ها بودند.

خطیب نمازجمعه زهک تصریح کرد: عده‌ای بزرگ‌شدن خود را در همین اختلافات می‌بینند و عده‌ای سعی در تخریب ایشان داشتند؛ اما این شهید بزرگوار هم دیپلماسی را بلد بود و هم میدان‌دار بودند و عبور از دوقطبی دیپلماسی و میدان و در دوره قبلی این‌چنین نبود و هم غمشان برجام بود عبور از دیپلماسی سیاست و صداقت، ایشان هیچ‌وقت دروغ نگفتند.

وی افزود: حواسمان باشد این دروغگوها، راسوها و کفتارها دوباره می‌آیند ایشان ریاست‌جمهوری را با صداقت به مردم نشان داد و راهبری کرد و هرجایی کوتاهی بود می‌فرمود باید از مردم عذرخواهی کنید.

پوراندخت تشریح کرد: استقبال پر شور مردم از مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت نشان داد ایشان برخلاف دولت مردان سابق و ما سومین تشییع‌جنازه میلیونی در کشورمان شاهد بودیم سطح اخلاق سیاسی را در ملت‌ها نشان داد و برایشان سلامتی رهبر، کشور، ملت مهم بود.

وی افزود: اهمیت‌دادن توان ملت و اصل بودن مردم را نشان‌دادن و منش آیت‌الله رئیسی مهم بودن شخصیت مردم بود و اسرار به وحدت مسلمان و مبارزه با تفرقه‌افکنی بود و ایجاد روابط سالم با دولت‌ها بر اساس منافع ملی کشورمان، نجات محرومین و عدالت اجتماعی است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark