داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل مطرح کرد:
قدر دانی امام جمعه زابل از حضور مداحان معروف در سیستان/ دستگاه دیپلماسی مقتدرانه از حق‌آبه دفاع کند
کد مطلب: ۷۵۰۶۹
تاریخ انتشار:جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰
امام جمعه زابل گفت: امام جمعه زابل گفت: استاندار جهادی و مسئولین دستگاه‌های دیپلماسی نسبت به حق‌آبی که موضوع حیاتی و حیثیتی است پیگیری قوی‌تری داشته باشند و با اقتدار مذاکره کنند.
قدر دانی امام جمعه زابل از حضور مداحان معروف در سیستان/ دستگاه دیپلماسی مقتدرانه از حق‌آبه دفاع کند
به گزارش پایگاه‌خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی خطیب نمازجمعه زابل در خطبه‌های این هفته نماز بعد از سفارش به تقوای الهی بیان کرد: وظیفه دارم از همه کسانی که در برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان همکاری داشتند و همچنین از حضور مداحان بزرگوار، حاج محمودکریمی، سیدمجید بنی فاطمه، آقای پویانفر و علوی که جهادی حضور پیدا کردند و با پیشنهاد خودشان آمدند تشکر و قدردانی می‌نمایم و از آن جایی که این چنین برنامه‌ای در زابل نظیر و نمونه‌ای نداشته برگزاری چنین برنامه‌ای جهت تدارک مشکلاتی داشت، بابت کاستی‌ها صمیمانه عذرخواهی می‌کنم.

وی افزود: امروز دشمن آب را به سلاح علیه ملت ما تبدیل کرده است و البته این موارد برای ما تازگی ندارد، این‌که دشمن دارو را تبدیل به سلاح برای کودکان پروانه‌ای که نیاز به دارو دارند و بعضی بیمارانی که نیاز مبرم به دارو دارند را تحریم کرده است از این دشمن بعید نیست که آب را ببندد.

حجت‌الاسلام عزیزی تصریح کرد: همه این اتفاقات امتحان برای همه ماست چرا که کسانی که مدعی اسلام و حکومت اسلامی هستند در همین چند کیلومتری ما ادعا دارند که حاکمیت آن‌ها محض و خالص است و عده‌ای جاهل هم در درون مرز ما این‌ها را حکومت اسلامی می‌دانند و این‌هایی که خود را مسلمان می‌دانند آب را بر روی خواهر و برادر مسلمان خود می‌بندند.

وی خاطرنشان کرد: آب را بر روی مسلمانانی می‌بندند که ده‌ها سال است که سخاوتمندانه میلیون‌ها نفر از برادران و خواهران همسایه را میزبانی می‌کند و ده‌ها سال است که در کشور ما زندگی می‌کنند و از مواهب کشور ما استفاده می‌کنند و علت این میزبانی ما سیره اهل بیت(ع) است چرا که سیره اهل بیت(ع) سیره مردانگی است.

خطیب نمازجمعه زابل بیان کرد: دشمن بیدار است و حواسش است اما باید به این‌ها این را گفت که خودتان ببینید که آ‌ن‌هایی که دست به این مدل ستم‌ها در تاریخ زدند الان کجا هستند و این‌ها باید بترسند و عبرت بگیرند از سرنوشتی که دیگران را گرفتار کرده است، خدا نفرین می کند ظالم و ستمگر را و تویی که آب را بستی نفرین خدا بر شما باد چون به خواهر و برادر مسلمانت ظلم می‌‌کنی و خدا خلف وعده نمی‌کند.

وی تاکید کرد: بدانید که خدا خلف وعده نمی‌کند و خداوند شکست ناپذیر و منتقم است و انتقام کشاورز سیستانی را خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام عزیزی افزود: مسئله حقابه میدان بزرگ امتحان است برای مسئولین و دست‌اندرکاران و صاحبان تصدی و برای کسانی که دست‌شان به جایی می‌رسد و قدرتی دارند مایه امتحان است و اینکه چه کنیم و چگونه باشیم قرآن می فرماید کوتاه نیایید.

وی ادامه داد: مذاکره کننده ما باید با اقتدارمذاکره کند، قوی برخورد کند و کوتاه نیاید، در روزهای آینده مذاکرات بسیار مهمی اتفاق خواهد افتاد و بهانه‌های یکی بعد از دیگری رفع شده است و در مذاکره باید قوی برخورد کنید چرا ملت پشت شما هستند.

وی تصریح کرد: امروز جمعی از مردم جمع شده‌اند و کسی از این تجمع خشونتی ندید، ما به دنبال برهم زدن نظم کشورها نیستیم اما به این معنا نیست که از حق‌مان بگذریم، حقابه حیثیتی است باید بگیریم چون حق‌ ماست و ناموسی است و درست است که نظام جمهوری اسلامی با بزرگ‌منشی و بزرگواری با این مسئله برخورد می‌کند اما صبر راهبردی نظام اسلامی قطعا همیشگی نخواهد بود.

امام‌جمعه شهرستان زابل ادامه داد: ما از مسئولین امر ضمن حمایت از اقدامات‌شان می‌خواهیم که با جدیت نسبت به حقابه پیگیری مهم و فوری و حقابه هامون و هیرمند را نصب‌العین قرار دهند چرا که برای ما اهمیت حیاتی دارد.

حجت‌الاسلام عزیزی افزود: از استاندار جهادی و دستگاه‌های نظارتی درخواست دارم که در موضوع حقابه ما با یک ترک فعل تاریخی در سیستان مواجه هستیم این ترک‌فعل که بندناف سیستان از هیرمند قطع نشده است و می‌توانست اتفاق بیفتد مسئله‌ای است که باید قوی پیگیری شود، آ‌ن‌هایی که ترک فعل کردند نسبت به کارهایی که باید انجام می‌دادند و پیگیری نکردند چه نسبت به چاه‌ژرف، نسبت به انتقال آب دریای عمان و همچنین نسبت به تامین آب پایدار منابع داخلی چرا کوتاهی کردند این‌ها باید جواب داده شود.انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark