داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
وزیرامورخارجه ایران:
همه سناریوها روی میز مقاومت است/ جنایتکاران فورا کشتار مردم غزه را متوقف کنند
کد مطلب: ۷۵۵۰۰
تاریخ انتشار:شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۰۴
وزیر خارجه کشورمان که به دمشق رفته است، اعلام کرد که رهبران مقاومت، تمام سناریوهای ممکن را در برابر خود قرار داده و از روحیه بالا برخوردارند.
همه سناریوها روی میز مقاومت است/ جنایتکاران فورا کشتار مردم غزه را متوقف کنند
به گزارش اوشیدا به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان در نشست خبری با فیصل المقداد همتای سوری خود در دمشق گفت ساعاتی پیش گفتگوهای بسیار مهمی را با جناب اقای بشار اسد در دمشق داشتیم. همچنین در خصوص آخرین تحولات فلسطین و جنایات جنگی رژیم کودک کش اسرائیل با همکار و برادرم آقای مقداد مشورت های نزدیکی را انجام دادیم.

متاسفانه لحظات پیش مطلع شدم در مناطق مرزی جنوب لبنان جمعی از خبرنگاران با حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند و تعدادی نیز مجروح شدند. ضمن ابراز همدردی با خبرنگاران و خانواده های انان از تلاش های جامعه خبری برای انعکاس جنایات رژیم کودک‌کُش اسرائیل صمیمانه تشکر میکنم.

وی تاکید کرد سوریه همواره به عنوان یکی از خطوط مقدم در محور مقاومت نقش اساسی در حمایت از فلسطین، زنان و کودکان داشتند. بر اساس اخبار موجود همچنان تعدادی از شهرک های اشغالی در تصرف و کنترل نیروهای مقاومت فلسطین قرار دارد. همچنین تعدادی از پادگان های نیروهای رژیم اشغالگر در اختیار و کنترل مقاومت فلسطین است. رژیم صهیونیستی که قادر نیست در این مناطق با نیروهای مقاومت رویاروی شود اقدام به بمباران و کشتار زنان و کودکان در قالب نوعی قتل عام دسته جمعی کرده است.

وزیر خارجه کشورمان گفت به جنگ افروزان علیه غیرنظامیان در غزه هشدار داده می شود تا دیر نشده جنایات علیه بشریت در غزه را فورا متوقف کنند. مقاومت به وظایف خود در مقابله با پدیده شوم اشغالگری بر اساس تصمیمات مقاومت و فسطینی اقدام خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد رژیم صهیونیستی و متحدان آن در تلاش هستند تا با استمرار قطع آب و برق و غذا در غزه یک قتل عام جمعی را رقم بزنند. مایلم با صدای بلند از دمشق این پیام را به رهبران کشورهای اسلامی و عربی منتقل کنم که امروز مردم مظلوم غزه نیازمند حمایت های فوری جهانی برای لغو محاصره انسانی و توقف جنایات صهیونیست ها علیه مردم هستند.

امیرعبداللهیان در پاسخ به سوالی درباره احتمال بازشدن جبهه جدید علیه رژیم صهیونیستی گفت: امروز در دیداری که با آقای سید حسن نصرالله و همچنین تعدادی از رهبران مقاومت در بیرون داشتم مطلع شدم همه سناریوهای ممکن را مقاومت در مقابل خود قرار داده و از روحیه بالا برخوردارند.

وزیر امور خارجه در پاسخ به سوالی در خصوص بیانیه اتحادیه عرب درباره تحولات فلسطین گفت: بیانیه ای که توسط اتحادیه عرب صادر شد ناامیدکننده بود. طبعا آنچه در بیانیه آمده نظر قطعی یکایک وزرای خارجه کشورهای اسلامی نیست. ایران عراق و برخی از کشورها از برگزاری نشست وزرای خارجه عضو سازمان همکاری اسلامی حمایت می کنند. امیدواریم که این نشست در تهران یا یکی از کشورها به فوریت برگزار شود و با صدور بیانیه قوی به حمایت قطعی کشورهای اسلامی از مردم فلسطین و مقاومت فلسطین پرداخته شود. مواضع مبهم و دو پهلو خدمتی به ارزش ها و اهداف کشورهای اسلامی در حمایت از مسجدالاقصی و فلسطین نخواهد کرد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark