داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل:
طرح‌های آبرسانی سیستان وابسته به تامین اعتبار است
کد مطلب: ۷۵۴۱۰
تاریخ انتشار:جمعه ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۸
امام جمعه زابل گفت: طرح‌های آبرسانی منطقه سیستان طی بازدیدی که داشتیم نیاز به تامین اعتبار دارد که اگر نباشد کار انجام نمی‌شود.
طرح‌های آبرسانی سیستان وابسته به تامین اعتبار است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی خطیب نمازجمعه زابل پس از سفارش به تقوای الهی بیان کرد: عاشورایی که ما به راحتی عزاداری می‌کنیم نیروهای نظامی و انتظامی بندگان خدا تازه آماده باش هستند، حسرت به دلشان می‌ماند بروند وسط دسته سینه‌زنی و عزاداری بکنند، یا عاشورا تمام که می‌شود پاکبان‌هایی که بندگان خدا باید بروند خیابان‌ها و معابر را تمیز بکنند، و به هر حال آثار ازدحام جمعیت‌ها را مرتفع بکنند، این‌ها همه به گردن ما حق دارند، ما آرامش خودمان، آسایش خودمان را مدیون این نیروهای زحمتکش هستیم.

وی افزود: همانطور که ممکن است از طریق رسانه‌ها در جریان قرار گرفته باشید، چند روز پیش‌تر، ائمه جمعه سیستان و دادستان‌های سیستان از طرح تامین آب اضطراری سیستان بازدیدی داشتیم، تقریبا یک صبح تا بعد ازظهر طول کشید، جلسات خوبی برگزارشد، اقای استاندار زحمت کشیدند علی رغم اینکه از تهران آمدند که بروند سمت بلوچستان ولی آمدند حضور پیدا کردند، مسئولین مربوطه تقریبا حضور داشتند، خدا خیرشان بدهد گزارش‌هایی داده شد مباحثی مطرح شد.

حجت‌الاسلام عزیزی تصریح کرد: اولا اینکه واقعیت امر کاری که تا به حال انجام شده کار بزرگی است، ده‌ها چاه حفر شده، به سمت ذخیرگاه، محل شیرین‌سازی و ارسال آب به سیستان و زاهدان در دو سه دشت کار شده است و برنامه‌ای که دارند یکصد هزار لیتر برای سیستان و زاهدان این را ارسال بکنند آنچه اتفاق افتاده است، کار باید پنج سال پیش می‌شد و واقعا قشنگ نیست اینکه ما داریم، آب شرب برسد به منطقه سیستان هزاران سال اینجا بوده، تمام زندگی سیستان وابسته به دست غیر بوده، ما یک روزی فکری می‌کردیم آب به ما ندهد این یک گلایه است.

خطیب نمازجمعه زابل تاکید کرد: افراد بسیاری دارند در طرح‌های چاه ژرف، میل نادر، انتقال آب از دریای عمان و دارند زحمت می کشند، از آن ها تشکر می‌کنیم چرا که شبانه‌روز دارند کار می‌کنند ولو یک روز ما وظیفه داریم تشکر کنیم.

وی ادامه داد: یک نگرانی است که طی بازدیدی که داشتیم نسبت به دو نکته نگران شدیم، تامین اعتبارات لازم برای این طرح، تامین اعتبار باید باشد اگر نباشد کار پیش نمی‌رود، درست است جهادی کار می‌کنند وسایل می‌خواهند وابسته به تامین اعتبار است.

امام جمعه زابل افزود: مطلب دوم این است که در موضوع شیرین‌سازی آب ما به یک نقطه نگران کننده تجهیزات آمده، اماده است خریداری شده در حال انتقال است، بخشی از تجهیزات خریداری نشده است، ما متاسفانه تشریفات در خرید، تشریفات درانتقال، تشریفات در ترخیص از گمرک داریم این جای نگرانی دارد عقب افتادن این مسئله توجیهش چیست؟

ضرورت ترک تشریفات در امور آبرسانی به سیستان

وی تاکید کرد: ما برای رساندن آب شرب به سیستان نیاز به یک کار جهادی همگانی داریم، اداره‌ای جهادی کار کند، اداره‌ای جهادی کار نکند و پیگیری‌هایی که دارد صورت می‌گیرد، نمایندگان پیگیری‌هایی که می‌کنند، گره حاد نداریم در سطح ملی است، راه حل ترک تشریفات است به طور کامل.


امام جمعه زابل افزود: بدون کوچکترین تعللی هیچ تشریفاتی وجود نداشته باشد، چه گمرک چه شرکت وارد کننده، چه دستگاه تامین اعتبار قطعا مضر به این کار است، لذا انتظار داریم از نمایندگان عزیزمان نقش نظارتی که دارند جای ورود است، با وزارت نیرو و ثانیا دستور بدهند چه در وزارت اقتصاد و بازرگانی، چه در وزارت نیرو تامین اعتبار طرح داشته باشند و ورود قطعی داشته باشند اگر فرآیند کوتاه کنیم باید این اتفاق بیفتد، مسئله حاد و مهمی است، اگر فلانی انجام نداد فلانی انجام می‌دهد، انتظار دوم ما از مسئولین ارشد دولتی است، خصوصا وزیر نیرو، دستورات ایشان رفع کنند.

وی ادامه داد: استاندار انقلابی کار باید قرارگاهی جلو برود، کار باید خیلی محکم پیگیری شود، ذیل اون قرارگاه تسریع شود از قبل روان سازی شود توسط قرارگاه درگیر لوله نباشد، دستگاه حفار نباشد، یک دستگاه برای هفتاد هشتاد ساله چقدر مسئله ایجاد شد.

وی تاکید کرد: نگذاریم کارها سست شود، قدم‌ها آرام برداشته شود، با متانت راه رفتن نیست، وقت کارجهادی است تا بشود این نگران را مرتفع کر در کل نگران هستیم که مبادا مشکلی پیش بیاید این شرکت خلف وعده کرد، وعده درمانی و امثال اینها.


انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark