داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
در کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان مطرح شد:
بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان/
کد مطلب: ۷۴۳۳۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان با ۸۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۳۲ هزار نفر در این منطقه شغل ایجاد خواهد کرد.
بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان/
به گزارش اوشیدا، به نقل از ایسنا، حسین مدرس خیابانی در کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان افزود: منطقه سیستان به لحاظ شرایط اقلیمی و تداوم خشکسالی‌ در وضعیت بد اشتغال قرار دارد، زیرا بسیاری از شغل‌های ساکنان این منطقه شامل کشاورزی، دامپروری، صیادی و شغل‌های دیگر مرتبط با آب است.

وی خاطرنشان کرد: بسته اشتغال حوزه سیستان در انتهای سال گذشته تهیه و یک کار گروه فرعی نیز ذیل کارگروه اشتغال استان ویژه اشتغال این منطقه تشکیل شد، این بسته شامل ۱۳ رسته شغلی متناسب با اقلیم منطقه، کم آب‌بر و زودبازده است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: حدود ۸۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۱۳ رسته شغلی شامل صنایع‌دستی، پرورش دام، استخر ماهی، زنبورداری و صنایع خلاق... در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: امروز در این نشست این بسته را مرور کردیم و به تفکیک هر کدام از دستگاه‌ها، ماموریتی مشخص برای ایجاد شغل تدوین شد.

مدرس خیابانی گفت: در بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان، کمیته امداد امام خمینی(ره) بخش عمده‌ای از این اعتبارات و تسهیلات ارزان قیمت ایجاد اشتغال با نرخ چهار درصد را به عهده گرفته است.

وی افزود: در بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان تفکیک شهرستانی این مشاغل در منطقه مورد نظر مشخص و برش‌های ماهانه برای ایجاد اشتغال تعریف شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: امیدواریم که به واسطه بسته اشتغال منطقه سیستان، اشتغال قابل توجهی در این حوزه ایجاد شود.

وی خاطر نشان کرد: با این بسته اشتغال امید می‌رود به ماندگاری مردم در این منطقه، کمک شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark